ВОЛИНЬ

Суд зобов`язав фонд голови Волинської облради надати інформацію про витрати

12.12.2017, 16:33      портал «Четверта влада»      Переглядів: 559

Аріна Крапка (праворуч) та адвокатка Людмила Роюк на одному із судових засідань. Журналістка таки добилася надання хоча б частини інформації, яку приховує Фонд голови обласної ради Волині Фото порталу «Четверта влада»

Журналістка «Громадського радіо» Ірина Мусій (Аріна Крапка) виграла суд проти фонду «Тільки разом» голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці щодо оприлюднення звітів про витрачання коштів за кілька останніх років. 

Судове засідання у справі відбулося 11 грудня у Львівському апеляційному адміністративному суді, повідомила журналістка на своїй сторінці у «Facebook».

«Львівський апеляційний суд задовольнив мій позов частково щодо надання мені звітів про доходи та витрати фонду Палиці в 2014-2016 роках. А саме вимоги в частині надання звітів про витрати фонду були задоволені. І тепер я з нетерпінням чекаю, коли зможу приїхати та пофотографувати всі документи у фонді Палиці», – зазначила Аріна Крапка.

Разом з тим, суд не задовольнив позов в частині надання звітів про надходження коштів до фонду політика. Це означає, що Фонд досі приховує від громадян хто і скільки коштів надав Фонду, зокрема, для обдаровування виборців Ігоря Палиці.

Нагадаємо, навесні цього року журналістка Аріна Крапка звернулась із запитом щодо надання копій звітів про доходи і витрати Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» за 2014-2016 роки. У Фонді спочатку погодилися надати відповідь на запит. Зважаючи на велику кількість інформації журналістка попросила повідомити про час і місце, де б вона змогла ознайомитися із документами, як це передбачено законом «Про доступ до публічної інформації». Однак, у відповідь її спочатку попросили почекати певний час, а потім взагалі відмовилися надавати інформацію. 

Тож в травні журналістка звернулася до суду. Суддя Волинського окружного адміністративного суду Наталія Плахтій відмовила у задоволенні позову. А от судді Львівського апеляційного адмінсуду вирішили частково задовольнити вимоги Аріни Крапки. 

У вересні під час особистої прес-конференції голова обласної ради Ігор Палиця пообіцяв, що протягом двох тижнів його фонд оприлюднить всі запитані документи усім ЗМІ. Однак, досі цього не сталося.

Також на тій прес-конференції Ігор Палиця визнав, що це він дав вказівку не надавати журналістці звітів фонду.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору