ВОЛИНЬ

В Україні ще у 2000-му році прийнятий закон «Про охорону культурної спадщини», який передбачає фінансові санкції за знищення пам’яток. Однак, уповноважені чиновники на Волині нікого не штрафують за руйнування і відсутність догляду за об’єктами культурної спадщини.

Луцький міськрайонний суд за водіння в стані алкогольного сп`яніння призначив 10 тисяч гривень штрафу та на рік позбавив водійських прав голову сільради Піддубців Бориса Горбатюка.

Любомльський суд арештував 12 кілограмів бурштину, які минулого року знайшли митники в автомобілі лучанина на митному пункті пропуску «Ягодин». Слідчі поліції взялися за «бурштинове» кримінальне провадження після того, як Апеляційний суд Волині звільнив чоловіка від адміністративної відповідальності за контрабанду бурштину і зібрався повернути його власнику.

Підприємець і громадський активіст з Володимира-Волинського Андрій Кандиба зняв на відео як волинські облавтодорівці вийшли ремонтувати дорогу із лопатами та віниками ще коли не зійшов сніг.

Апеляційний суд Волинської області скасував постанову суду першої інстанції, якою депутата Волинської обласної ради, екс-начальника Ягодинської митниці Романа Микитюка визнали винним в адміністративному корупційному правопорушенні і оштрафували на 5 тисяч 100 гривень. Все через те, що депутат таки повідомив орган місцевого самоврядування про конфлікт інтересів під час розгляду питання про його фермерське господарство.

Луцька місцева прокуратура звернулася до суду із позовом в інтересах Книгининівської сільської ради Луцького району до товариства з обмеженою відповідальністю «СКТ «Інвест». Прокурори хочуть стягнути з фірми сім`ї колишньої судді Вищого господарського суду України 109 тисяч гривень заборгованості за оренду землі та взагалі розірвати договір із недобросовісним орендарем.

Більше 16-ти тисяч злочинів скоєних за попередні роки і досі не може розкрити Волинська поліція. А це – майже 15 тисяч кримінальних проваджень. Статистика щодо їх розкриття бажає кращого – торік менше 16% кримінальних проваджень закінчилися направленням обвинувальних актів до суду.

Віднедавна на багатьох маршрутах Волині подорожчала вартість проїзду. На запитання обурених пасажирів, водії повідомляють, що, мовляв, зросла мінімалка.

Суддя Луцького міськрайонного суду Василь Ковальчук таки наклав арешт на 80 тисяч 380 доларів США та 10 тисяч 160 євро, які вилучили у банківському сейфі затриманого на хабарі заступника начальника управління Держархбудінспекції у Волинській області Сергія Шемейка. Напередодні, коли питання про арешт цих коштів розглядав інший суддя цього ж суду Андрій Сівчук, родичі підозрюваного апелювали, що кошті належать не персонально йому, а його дружині, сину та невістці. Тоді суддя прислухався до цих доводів і зняв арешт.

Колишня дружина голови Господарського суду Рівненської області Вадима Торчинюка Наталія Торчинюк досі не уклала охоронний договір, який зобов’язує доглядати та зберігати пам’ятку поруч із Луцьким замком. Занедбаною нерухомістю в історичній частині Луцька вона володіє вже більше десяти років. Чому чиновники не укладають із екс-дружиною судді такий важливий для збереження історичної спадщини документ?

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору