ВОЛИНЬ

Під час сесії Луцькради 3 липня секретар ради та виконувач обов’язків міського голови Ігор Поліщук заявив про відставку з посади. Його місце зайняв депутат від «Батьківщини» Григорій Пустовіт.

Кілька днів тому в соцмережі поширили відео знущань над молодим чоловіком. Багато лучан, включно з громадськими активістами та журналістами, схвалюють дії невідомих, які «виховували» дебошира, що напередодні називав себе сепаратистом і лаяв трьохповерховою лайкою бандерівців і їх прихильників. На відео видно вчинення злочину. Що ж відбулося насправді і чому, з чого все починалося і що про це думають правоохоронці та сам побитий – в невеликому розслідуванні «Четвертої влади».

Півмільйона гривень не задекларував Ігор Палиця. Чиновнику загрожують штраф, громадські роботи і навіть позбавлення волі на строк до 2-х років.

В минулому році обласні центри України продали більше 350 приміщень, майже у третині випадків зацікавлені політики та олігархи, і це не враховуючи місцевих чиновників. Комунальну нерухомість можна отримати на аукціоні, за конкурсом або взяти її в оренду на кілька місяців, щоб потім викупити. Останній спосіб дозволяє орендарю уникнути конкуренції за найкращі приміщення у своєму населеному пункті. В обласному центрі Волині торік продали сім об`єктів. Кому ж вони дісталися і за якими цінами?

В минулому році обласні центри України продали більше 350 приміщень, майже у третині випадків зацікавлені політики та олігархи, і це не враховуючи місцевих чиновників. Наш коллега Олександр Волошин провів власне розслідування у розрізі кожного з обласних центрів України, дослідивши, хто купував комунальну нерухомість у 2016 році.

Понад рік тому «Слідство.Інфо» провело журналістське розслідування зловживань у Товаристві Червоного Хреста. Тоді з`ясувалося, що в українському осередку організації торгують гуманітарною допомогою, що безкоштовно надходить від закордонних благодійників. Цей матеріал «Слідства.Інфо» викликав чималий резонанс, який зрештою, призвів до того, що народні депутати відмовилися виділяти бюджетні гроші українському «Червоному Хресту». Вони не були впевненими, що державні кошти використають належним чином.Тема торгівлі гуманітарною допомогою в Україні виявилася масштабною. «Слідство.Інфо» довідалося, хто і як, під виглядом гуманітарної допомоги, завозить в Україну численні комерційні вантажі, не сплачуючи при цьому податки і прикриваючись фіктивними благодійними фондами. Про все це у сюжеті Євгенії Моторевської для програми «Слідство.Інфо».

На Волині суддю місцевого суду затримали на хабарі розміром у 4 тисячі гривень.

На Волині правоохоронні органи проводять розслідування у кримінальному провадженні щодо групи осіб, які зі зброєю незаконно добувають та обробляють бурштин на території області. В рамках слідства уже проведено ряд обшуків в кількох населених пунктах Маневицького, Іваничівського та Володимир-Волинського районів. У фігурантів розслідування вилучили станки для обробки бурштину, кілька транспортних засобів, чимало зброї та близько 1,2 тонн бурштину.

Школярам трьох районів Волині, які найбільше постраждали від аварії на Чорнобильській АЕС, держава пообіцяла безкоштовне гаряче гаряче харчування. Сьогодні у цих районах понад 20 тисяч школярів, які охоплені цією пільгою. Батьків, звісно, це втішило, але, як виявилось, де безкоштовне та державне – там не завжди добре.

Сина судді Господарського суду Рівненської області Вадима Торчинюка Івана Торчинюка у центрі Луцька спіймали п`яним за кермом. Луцький міськрайонний суд визнав хлопця винним у вчиненні правопорушення, однак відбирати водійське посвідчення або призначати штраф не став.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору