Чому у Рівному на колишній ділянці Муляренка поруч з озером зводять багатоповерхівку

Джерело
«Четверта влада»

Шість поверхів нової будівлі з'явилися там, де донедавна було лише царство малоповерхової забудови, поруч з Басовим Кутом. А як же те, що тут рекреаційна зона і житла взагалі будувати не можна?

Очевидно, що будують житловий будинок і продаватимуть, якщо вже не продають, там квартири. Але закон, який мав би захищати рекреаційну зону від забудови, дозволяє вводити людей в оману. І зв'язувати руки не надто принциповій місцевій владі.

За документами тут зводять не житло, а спортивно-оздоровчий комплекс «Будинок спортивної рибалки».

Згідно з кадастровою картою, будівництво відбувається на земельних ділянках, котрі належать такому собі Андрію Юхимцю. Одну з ділянок, площею 15 соток, він придбав минулоріч у голови Рівненської ОДА Олексія Муляренка. Поруч, такої ж площі, купив ще одну.

В Андрія Юхимця у цьому масиві ще кілька ділянок. Наприкінці минулого року він отримав дозвіл від Рівнеради на зміну цільового призначення на частині з них.

З «ведення особистого селянського господарства» на те, яке відповідає генплану Рівного«для будівництва та обслуговування об’єктів туристичної інфраструктури та закладів громадського харчування. 

На двох ділянках вже отримав дозвіл будівництва 20-метрової висотки, чим зараз і займається.

Подібний дозвіл отримала також і Наталя Юшчишина, яка у той же час, що й Андрій Юхимець, отримувала дозвіл Рівнеради на зміну цільового призначення.

Де невдовзі можуть з'явитися 20-метрові будівлі поруч з Басовим Кутом

На будівлі Андрія Юхимця відсутній паспорт будівництва. Це порушення законодавства. Тож побачити ескіз того як має виглядати завершене будівництво поки неможливо.

Такий вигляд має наразі будівництво «спортивно-оздоровчого комплексу». На будівлі відсутній паспорт будівництва.

Можна лише роздивитися схему використання земельної ділянки, яка позначена в містобудівних умовах та обмеженнях:

Витяг з містобудівних умов та обмежень, виданих для цього будівництва

Що не так із зоною рекреації у Рівному

Будівництво відбувається в рекреаційній зоні «Р2»:

Витяг з містобудівних умов та обмежень, виданих Андрію Юхимцю

Нагадуємо, у грудні 2011-го року Рівнерада затверджує план зонування міста в новій редакції. Один бік Басового Кута відзначає зеленим кольором як зону рекреації «Р2».

В цьому ж рішенні Рівнерада пояснює для чого ця зона:

«Р-2 – зона природних ландшафтів. До зони входять парки, лісопарки, природні заповідники.

Мета організації зони полягає в збереженні природних особливостей і ландшафтів та одночасно стимулює створення умов для відпочинку населення. Заходи повинні здійснюватися з мінімальним впливом на довкілля.

Також зазначаються такі переважні види використання рекреаційної зони:

  1. Лісопарки.
  2. Спортивні майданчики, стадіони, спортивні заклади.
  3. Бігові доріжки.
  4. Велосипедні доріжки.
  5. Лижні траси.

Допустимі види використання:

  1. Відкриті стоянки для тимчасового зберігання транспортних засобів.
  2. Допоміжні споруди, що пов’язані з організацією відпочинку (малі архітектурні форми).
  3. Заклади прокату необхідного інвентарю.
  4. Спортивні та оздоровчі комплекси.
  5. Виставкові комплекси.

Умовно допустимі види використання (потребують спеціального дозволу або узгодження):

  1. Готелі, мотелі, кемпінги.
  2. Туристичні центри.
  3. Профілакторії, санаторії.
  4. Лікарні, госпіталі загального типу.
  5. Будинки-інтернати для старих.
  6. Підприємства громадського харчування: кафе, бари, ресторани, закусочні.
  7. Майданчики для пікніків.
  8. Громадські вбиральні.
  9. Окремі адміністративно-господарські будівлі.

А де ж обмеження висотності в рекреаційній зоні? Ви його побачили? От і ми ні.

При цьому навіть для сусідньої зони житлової забудови «Ж-1» Рівнерада прописала обмеження висотності:

  • Для основних будівель кількість поверхів – до трьох, з можливим використанням (додатково) мансардного поверху. 
  • Для всіх допоміжних будівель висота від поверхні ґрунту – не більше 6,0 м та не більше 9,0 м – до гребеня у випадку, коли дах має схили.

Тобто наразі, опираючись на діюче зонування, забудовник може просити дозвіл і на 20 поверхів в рекреаційній зоні. Якщо йому цього не дозволять, то має шанс отримати такий дозвіл через суд.

А щоб внести обмеження висотності, Рівнерада повинна замовити коригування Генплану або ж дати вказівку розробити детальний план цієї території, і затвердити його на засіданні міськвиконкому.

В цьому плані території можна зазначити граничну висотність будівель.

Депутатка Рівнеради Любов Романюк пропонує наразі прийняти мораторій на будівництво довкола Басового Кута, до вирішення комплексу проблем, які викликає будівництво.

Котеджі були «спортивно-відпочинковим комплексом», а стали «дачею»

А в цей час «спортивно-відпочинковий комплекс», який улітку 2017-го року почала будувати на березі Басового Кута Олександра Ілліч, очікувано з одного комплексу роздробився на понад 10 ділянок.

У кількох ділянок вже новий власник – Валерій Лозінський. Крім цього, в ДАБІ зареєстровані декларації про те що це вже не спортивно-оздоровчий комплекс, а серія дачних будинків.

За законодавством дачний будинок – це житловий будинок, який використовується упродовж року з метою заміського відпочинку. Він не обов'язково повинен мати всі комунікації. І в ньому не можна зареєструвати місце проживання.

Ці «дачі» виглядають як житлові будинки. Бо це і є будинки.

Якщо вони відповідають державним будівельним нормам для житлового будинку, то з часом вони й на паперах стануть будинками. Не вірите? Введіть у Google «як перевести дачу в житловий будинок». Постанова Кабміну, яка це дозволяє, прийнята у 2015 році.

В Земельному кодексі зазначається, що до рекреаційних земель відносяться, в тому числі, землі, надані для дачного будівництва.

В.о.начальника управління Державного архітектурно-будівельного контролю Рівненської міської ради Віталій Стасюк каже, що зі зміною призначення будівлі все законно. 

– Повнота даних була в документах, [які подали щодо реконструкції спортивно-відпочинкового комплексу в дачу], – каже Віталій Стасюк. – Тому не було підстав, щоб їх не зареєструвати.

Інша справа, що минулого літа інспекція перевіряла це будівництво на відповідність будівельним нормам. Знайшли кілька порушень, за які наклали штраф. На проектанта – 151 560 гривень, на замовника – 1 190 гривень.

– Наші спеціалісти винесли постанову про адміністративне правопорушення у вигляді штрафу, але цю постанову замовник зараз оскаржує в суді, – додає посадовець.

Окрім того, частина земельної ділянки, на якій знаходяться ці дачі, потрапляє в прибережну захисну смугу, визначену Водним кодексом. В якій будувати нічого не можна. Включно з дачами, стоянками автомобілів і садками.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте