Дорога проти тротуару: особливості ремонту в мажорному кварталі

Виставлені бордюри порушують будівельні норми з'єднання тротуару з дорогою
Джерело
Фото із фейсбук-сторінки Вікторії Іллюк-Сльози

На зупинці навпроти супермаркету «Велмарт»,  що по вулиці Макарова посеред тротуару зробили виїзд із мажорного житлового кварталу. При цьому зруйнували частину тротуару і поставили високі бордюри.

Що відбувається і в чому проблема з'ясувала «Четверта влада».

Про зруйнування тротуару у соцмережі Фейсбук написала рівнянка Вікторія Іллюк-Сльоза.

– Просто серед пішохідної зони бордюри. А як тепер їхати з візочком. І як це взагалі можливо? І бордюри там досить такі високі, – обурюється Вікторія Іллюк-Сльоза.

Аби дізнатися хто і що там робить журналісти «Четвертої влади» зателефонували до начальника управління капітального будівництва Рівненського міськвиконкому Сергія Кушніра.

Начальник УКБ Сергій Кушнір запевнив, що пониження на тротуарі буде. Фото Рівненської міської ради

– Це перенесли зупинку трохи далі. Це буде виїзд з мікрорайону Макарова-Пржевальського, там по генплану передбачається магістральна дорога. Коли вона буде, то це вже друге питання, але оце от виїзд роблять, щоб могли виїжджати і заїжджати на той масив, – розповідає Сергій Кушнір.

Щодо зауваження журналістки, що бордюри на фото виглядають досить високими, а для тротуару потрібні пониження, відповідає, що пониження бордюрів буде. 

– Воно все заасфальтується, вирівняється. Пониження буде правіше, воно так для безпеки руху має бути, – каже начальник управління капітального будівництва. 

Сергій Кушнір додає, що там буде пішохідний перехід та все буде облаштовано. 

Також посадовець каже, що бачив допис Вікторії Іллюк-Сльози. Та вже сьогодні виїжджали аби перевірити.

– Там все має бути зроблено нормально, ми сьогодні виїжджали... Пока якихось зауважень конкретних ми підряднику не можемо давати, – говорить пан Кушнір.

Виконує роботи «Рівнеагроспецмонтаж», а фінансує Обслуговуючий кооператив «Макарова-2010», самі ж люди, які там проживають. 

Намагаємося з’ясувати, коли буде завершене облаштування пішохідного переходу, про те Сергій Кушнір точно не знає.

– Я думаю, якщо вони розпочали, то і закінчать, не будуть тягнути. Тому що нікого не цікавить, щоб почали і не дороблювати. Я думаю, тиждень-другий та й завершать, – додає начальник управління капітального будівництва. 

Як саме має виглядати пониження тротуару запитуємо у рівненського містопланувальника та урбан-активіста Андрія Шевчука.

Містопланувальник Андрій Шевчук пояснив як тротуар має сполучатися з дорогою, щоб забезпечити пішоходам доступність

– Згідно з державними будівельними нормами ДБН «Вулиці й дороги», ДБН «Благоустрій» максимально можливий перепад між різними елементами вулиці в межах пішохідного руху має бути не більше 25 міліметрів. А похили/пониження повинні бути плавні.

Якщо розривають тротуар і опускають його до рівня проїзної частини тобто на 130...150 міліметрів, довжина ділянки опуску має бути 1,5-2 метри.

Тобто в даному випадку щоб забезпечити хоча б  мінімальну доступність потрібно опустити бордюр і на 1,5-2,0 метри довжини тротуару зробити плавний спуск тротуару до рівня проїзду.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте