Хто з депутатів Рівнеради віддав 3,5 гектари землі громади міста для СБУ

24 депутати Рівнеради прийняли рішення почати процедуру передачі землі громади міста в інтересах СБУ
Джерело
Колаж Четвертої влади, Влад Мартинчук

27-го серпня Рівненська міська рада, без жодних аукціонів і абсолютно безкоштовно, зробила перший крок щоб віддати обласному управлінню Служби безпеки України ділянку на 3,5 гектара під будівництво багатоповерхівок. Наразі це остання в Рівному вільна ділянка такого масштабу під будівництво багатоповерхівок.

Детальніше про цю землю дивіться в матеріалі: «Останню» вільну ділянку Рівнерада готується віддати СБУ безкоштовно. Що тут не так

«Можна збудувати набагато більше квартир для учасників АТО»

Заступник голови координаційної ради ветеранів при Рівненській ОДА (чоловік не назва свого імені, лише посаду), виступаючи під час сесії Рівнеради, каже що ветеранська спільнота проти того щоб землю віддати для СБУ.

– Тому що на трьох з половиною гектарах можна збудувати набагато більше квартир і закрити пільгові питання набагато більшої кількості учасників АТО, осіб з інвалідністю.

– Більше від чого? Вони ше ж нічого не будують, як ви знаєте що вони збираються будувати? – міський голова Рівного Володимир Хомко.

– Про це всі говорять.

– Почекайте. Ніякої містобудівної документації немає. Ми зробимо так що там макси... Мало там шоб побудовано, щоб там були і стоянки, і тротуари, і таке інше. Буде побудоване як того вимагає закон.

Володимир Хомко каже, шо пропозицію почули і запрошує до слова представника ветеранів СБУ.

Керівник координаційної групи Антитерористичного центру при УСБУ в Рівненській області Олександр Пиж вважає, що місто має взяти на себе зобов'язання держави щодо забезпечення житлом працівників СБУ. Фото Суспільне Рівне

– Ми їздили не по одному разу, не на півроку чи півтора і спочатку на полігоні, а потім 40 днів на передовій, чи хтось відсидівся в Краматорську, – каже керівник координаційної групи Антитерористичного центру при УСБУ в Рівненській області Олександр Пиж. – Їздили і хлопці їздять сім років. У багатьох вже є по 600 днів перебування в районі проведення АТО, в районі ООС.

– Проводиться конкурс. Земля передається у державну власність. Не Службі безпеки (згідно з проектом рішення Рівнеради землю готують передати у користування таки управлінню СБУ Рівненщини – авт.).

– Я вибачаюсь, переб'ю, хочу акцентувати на цьому увагу, – каже міський голова Рівного. – Бо пішли інсинуації, деякі статті, замовні, очевидно, шо дерибанять землю, якісь махінації. Які махінації? Ми віддаємо державі. Державі, яка на конкурсній основі буде проводити будівництво (за озвученим планами конкурс буде проводити не держава Україна загалом, а державний орган спеціального призначення – Управління СБУ Рівненщини – авт.)

Міський голова Рівного посприяв передачі без земельного аукціону 3,5 гектарів землі (на десятки мільйонів) громади міста в постійне користування Управлінню СБУ. Рівне має потребу у дитсадках на 2 тисячі місць. Але грошей на це немає, тим часом у Рівному провели лише один земельний аукціон – всю іншу землю роздають без аукціонів. Фото міського голови зроблене в день, коли СБУ цього року проводило обшуки в приміщенні міськвиконкому

А тепер оцініть слова міського голови Рівного Володимира Хомка хто насправді має отримати землю і для чого саме. Це рішення одне з двох, які потрібні для безкоштовної передачі землі громади Рівного:

– Передається державі, – продовжує Олександр Пиж. – Якщо для військовослужбовців, то виділяється у службову власність. І тільки через 20 календарних років вислуги військовослужбовець має право отримати цю квартиру. Крім того, Служба безпеки просто виступила ініціатором і організатором процесу для виділення землі, на якій буде також іншим силовим відомствам виділені квартири. Багато держава нам виділила житла? За сім років з державного бюджету ми отримали кошти всього на три квартири.

Скільки насправді СБУ отримало квартир і землі дивіться в матеріалі: Рівненське СБУ приховує інформацію хто отримав і приватизував службове житло

– Володимир Євгенович дав посил: зверніться, як зверталися попередники, – каже представник СБУ. – Це законний варіант. Проводиться конкурс. Ми не хочемо забудовників з Тайваня, і з Хмельницького, з Києва, з іншого міста. Ми хочемо, щоб у конкурсі брали участь наші забудовники, які наповнюють бюджет. Конкурс абсолютно прозорий. Хто найбільше запропонує квартир, той і буде забудовником.

Дивіться також: Забудовники і СБУшники: як безкоштовно зробити з комунального берега біля «Червоної калини» берег приватний

– Єдине, що я хочу від вас почути: ви обіцяли не менше 50-ти квартир, озвучте цю пропозицію, – каже Володимир Хомко.

– За попередніми оцінками має бути десь 800 квартир. Як засвідчує практика, ми можемо розраховувати не менше ніж на 10 відсотків із них. Ні бюджет міста, ні бюджет держави не виділить цих 80 квартир для будь-яких військовослужбовців, – каже Олександр Пиж.

– Все, голосуємо, я особисто буду підтримувати, а ви собі як вважаєте, – міський голова.

Депутат Олександр Курсик запитує, чи можна в рішенні Рівнеради затвердити кількість квартир, які мають отримати військовослужбовці: щоб не менше 60-ти.

– Ми можемо в рішенні це прописати, – Володимир Хомко.

В рішенні це записали, але цей запис не має юридичного значення, про це нижче.

«В нас ше десь кількасот гектар», – Володимир Хомко

До дискусії долучається секретар Рівнеради Сергій Паладійчук. Говорить про можливість виділення землі під забудову військовим ЗСУ.

– Колеги, в мене є ще одна пропозиція, я думаю, вона достатньо слушна, тому що я думаю, в цій залі немає жодної людини, яка би заперечила необхідність якомога більшої кількості квартир і різних можливостей надати людям, які ризикують життям і воюють на сході України.

Тому є така пропозиція. В нас насправді є великий масив землі, була хаотична ідея роздати це під малоповерхову забудову. Ми бачимо що якщо будуються такі от комплекси, то виходить як мінімум удвічі більше людей можуть покращити свої житлові умови. Давайте ми дамо доручення протокольне 4-5 гектарів землі в районі кінцевої зупинки Боярки, де в нас є масив землі...

– В районі [вулиці] Гашека, – додає Володимир Хомко.

– Так само виділити для подальшого постійного користування, – продовжує Сергій Паладійчук. – Але якщо, наприклад, наші вояки в ЗСУ переконані що вони зможуть отримати в міністерстві фінансування, давайте хай на органи ЗСУ буде наступний крок. І ми будемо мати можливість давати і там? і там. Хай і ті, і ті отримують.

– Є ше в нас землі де дати. В нас навколо [вулиці] Гашека ше десь кількасот гектар, – Володимир Хомко.

Земельні масиви Рівного на вулиці Гашека, які теж депутати роздають безкоштовно. Вибірково. Тут, зокрема отримали ділянки родичі депутатів Рівнеради попередніх скликань – Ігоря Мічуди, Василя Харковця, Володимира Рабінюка. Детальніше про те як віддавали їм ділянки в розслідуванні: Земля на халяву

Після невеликої дискусії – голосування. На підтримку цього питання проголосували 24 депутати.

Депутати і фракції Як проголосували З якою політсилою себе позиціонують перед місцевими виборами 2020 (про яких вже відомо)
Європейська солідарність    
Васильчук Сергій Миколайович ЗА  
Гапяк Богдан Володимирович ЗА  
Кузьмич Андрій Вікторович ЗА  
Муляренко Олексій Віталійович ЗА  
Тимощук Тамара Ульянівна ЗА  
Туровська Людмила Валентинівна ЗА Європейська солідарність
Чубай Олександр Степанович Відсутня картка  
Чугуєвець Анатолій Олександрович ЗА  
Свобода    
Дзецько Олег Вікторович Відсутня картка  
Загоровський Назарій Богданович Відсутня картка  
Іванова Анна Григорівна Утрималася  
Карпяк Олег Віталійович Утримався  
Крюков Олександр Володимирович Відсутня картка  
Осіпчук Юрій Юрійович Відсутня картка  
Петролюк Роман Васильович Відсутня картка  
Стельмащук Святослав Володимирович ЗА «Рівне разом»
Чубай Тетяна Василівна Відсутня картка  
Козачок Дмитро Віталійович Утримався  
Самопоміч    
Бляшин Микола Степанович Утримався «Голос»
Года Маріян Адамович ЗА «За майбутнє»
Ковалець Ігор Костянтинович ЗА  
Пилипчук Ірина Стахівна Утрималася «Голос»
Поліщук Назарій Миколайович ЗА  
Чирак Людмила Вікторівна ЗА  
УКРОП    
Довжаниця Олександр Костянтинович Відсутня картка  
Криж Ольга Василівна ЗА  
Сухий Юрій Володимирович ЗА  
Громадський контроль    
Євтушенко Святослав Ігоревич Відсутня картка  
Романюк Любов Володимирівна ЗА «Слуга народу»
Яворський Роман Степанович ЗА  
Батьківщина    
Бабат Олександр Володимирович ЗА  
Кульчинська Галина Григорівна Утрималася  
Курсик Олександр Васильович ЗА  
Мітін Юрій Олексійович Відсутня картка  
Нестерук Олександр Петрович ЗА  
Павелків Віталій Романович ЗА  
Пожарський Петро Володимирович ЗА  
Попик Володимир Володимирович Відсутня картка  
РПЛ    
Лащук Анатолій Петрович ЗА  
Немеш Василь Михайлович Відсутня картка  
Стасюк Роман Павлович Утримався  
Кудрін Володимир В'ячеславович Відсутня картка  
Міський голова і секретар Рівнеради    
Хомко Володимир Євгенович ЗА «За майбутнє»
Паладійчук Сергій ЗА  

Як відбувалося все обговорення можна побачити на відео Рівнеради:

«Подібні вимоги – просто нісенітниця», – експерт

«Надати дозвіл на розроблення проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 34 900 м2 в районі вулиць Гагаріна та Гайдамацької Управлінню Служби безпеки України в Рівненській області в постійне користування для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку (для будівництва і обслуговування багатоквартирних житлових будинків), за умови передачі в державну власність не менше ніж 60 квартир».

Такий остаточний варіант рішення Рівнеради.

«Четверта влада» спробувала почути думку Володимира Хомка стосовно того, чому він підтримав таке рішення, адже незрозуміло як Рівнерада контролюватиме його виконання, зокрема умову про мінімум 60 квартир.

Звернулися з проханням пояснити це до речника міського голови Рівного Миколи Прокопчука.

– Проголосував тому, що земля передається не комерційній установі, а державі, що відповідно унеможливлює будь які махінації з нею, – таку відповідь від Володимира Хомка озвучив його речник.

Міський голова лукавить. Є приклад того, як землю так само безкоштовно передали прокуратурі. Прокурори отримали 8 квартир, а прокуратура передала право будувати на цій землі фірмі, пов'язаній з колишнім секретарем Рівнеради. В результаті місто отримало один з найбільших будівельних скандалів.

Детальніше про це в розслідуванні: Добудувати за будь-яку ціну

Експерт із питань земельного законодавства Георгій Могильний каже, що повноважень контролювати це Рівнерада не матиме:

– Це не спрацює – є затверджений Кабміном Порядок організації будівництва на таких ділянках СБУ, а подібні вимоги – просто нісенітниця, тому якщо землю віддають СБУ, то її передають в державну власність [і у постійне користування УСБУ], і далі міськрада вже не має повноважень качати права.

– Спочатку – ділянка, потім конкурс, а потім тільки можуть достроково передати квартири, якщо домовляться, – каже експерт.

Хто отримав житло раніше – таємниця

Нагадуємо, СБУ не вперше отримує землю рівнян у користування. Організовує будівництво на ній. І не називає тих, хто раніше отримав і приватизував службове житло.

Під час сесії Рівнеради керівник координаційної групи Антитерористичного центру при УСБУ в Рівненській області Олександр Пиж пояснював це тим, що це таємна інформація, адже навіть колишні співробітники ризикують своїм життям.

Незрозуміло лише тоді чого варті запевнення, що квартири отримають співробітники, які роками служать в АТО і ОСС.

Як уже писала «Четверта влада», така відмова не позбавлена глузду, але не є обґрунтованою. Адже, ймовірно, отримали у власність чи службове користування житло не лише оперативні співробітники (розкриття імен яких дійсно може суперечити інтересам національної безпеки, оборони, розслідування чи запобігання злочинам), але й керівники структури чи офіцери, які збираються на пенсію і отримають «передпенсійний подарунок», як це було й з прокурорами.

– Надаючи відповідь на запит, СБУ повинно було би провести так званий «трискладовий тест», під час якого перевірити, чи продовжують проходити службу ті особи, стосовно яких подано запит, чи буде завдано шкоди зазначеним державним інтересам внаслідок розкриття їх прізвищ і що, зрештою, має перевагу: шкода від оприлюднення цієї інформації чи суспільний інтерес до неї, – каже медіаюристка Люмила Опришко.

І дійсно. Ще раніше «Четверта влада» з'ясувала, наприклад, що в 2012 році з числа службової була виведена квартира, яка була в користуванні заступника начальника відділу боротьби з корупцією та організованою злочинністю УСБУ в області Олександра Андрійчука.

«Четверта влада» надіслала додатковий запит стосовно того хто отримав у власність житло за рахунок службового житла СБУ Рівненщини. Запитуємо посади працівників, а не їхні імена.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте