Хворий монах, лікарка, маски всім і заборона гуляти в парку: що нового на карантині у Рівному

Речниця Патрульної поліції Рівненщини (праворуч) пише, що «відтепер, як і в європейських країнах, заборонено відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин, бо в разі прийняття штраф від 17 тисяч»
Джерело
Фото із особистої сторінки у фейсбук Оксани Юрченко

На Рівненщині станом на 19-ту годину 1 квітня зафіксовано 19 випадків захворювання на COVID-19, з них 3 летальні.

Голова Рівненської ОДА Віталій Коваль повідомив, що сьогодні підтвердили коронавірусну інфекцію у ще у чотирьох осіб.

– Це 41-річний мешканець Здолбунівщини, монах, який зустрічався з людиною, яка приїхала з Італії. Коло контактних осіб уже встановлено. Ще троє осіб пов’язані із хворою з міста Рівне працівницею бібліотеки.

СOVID-19 виявили в її чоловіка, сина та колеги по роботі. Всі вони перебувають на госпіталізації у Рівненській центральній міській лікарні, – розповів Віталій Коваль.

Також голова ОДА зазначив, що з 16-ти хворих на коронавірус двоє у важкому стані, 14 – середньої важкості.

Нагадуємо, вчора ввечері стало відомо що захворіла сімейна лікарка з рівненського центру первинної допомоги «Північний». Наразі перевіряють тих хто перебував з нею в контакті.

Хворих на COVID-19 лікують безкоштовно 

МОЗ повідомляє, що медична допомога пацієнтам з інфекційними захворюваннями у комунальних закладах охорони здоров’я надається безкоштовно.

Також з 1 квітня, система охорони здоров’я в Україні працює в іншому режимі. Національна служба здоров’я України передбачила спеціальний тариф для оплати роботи закладів охорони здоров’я, що надають медичну допомогу хворим на COVID-19.

– МОЗ України буде контролювати, щоб пацієнти із коронавірусною хворобою, які потрапляють у лікарні, мали повне забезпечення лікарськими засобами, медичними виробами для симптоматичного лікування, а в разі потреби специфічного лікування – і відповідне забезпечення, – розповів під час брифінгу 1-го квітня заступник Міністра охорони здоров’я, Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Нагадаємо, що сьогодні стартує другий етап медичної реформи. Детальніше про новий етап медреформи та що зміниться для пацієнтів за посиланням.

Втричі більший оклад медпрацівникам

Вже за березень медичні працівники України, зайняті лікуванням пацієнтів з лабораторно підтвердженими випадками COVID-19, отримають доплату в розмірі трьох посадових окладів. Про це повідомляють на фейсбук-сторінці МОЗ України.

Наказом, який підписав Міністр охорони здоров'я Максим Степанов, визначено перелік посад медичних працівників, яким з березня 2020 року здійснюється доплата:

  • екстрений медичний технік;
  • лікар-пульмонолог;
  • лікар-інфекціоніст;
  • лікар-патологоанатом;
  • лікар-епідеміолог;
  • лікар-лаборант;
  • лікар-анестезіолог;
  • лікар-радіолог;
  • лікар-бактеріолог;
  • лікар-рентгенолог;
  • лікар-вірусолог;
  • лікар загальної практики - сімейний лікар;
  • лікар-терапевт;
  • лікар-педіатр;
  • лікарі інших спеціальностей, безпосередньо зайняті лікуванням лабораторно підтверджених випадків COVID-19;
  • сестра медична;
  • молодша медична сестра (всіх найменувань);
  • реєстратор медичний;
  • сестра-господиня;
  • водій.

Доплати здійснюватимуться у період виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19.

Тисяча гривень пенсіонерам

Уряд на засіданні підтримав соціальні ініціативи президента, що спрямовані на захист пенсіонерів та інших вразливих верств населення у зв’язку з глобальною кризою, спричиненої поширенням COVID-19. Про це повідомляє прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Три ключові пункти:

  • Встановлення з 1-го квітня щомісячної виплати в розмірі до 500 грн пенсіонерам, що старші 80 років і розмір пенсії яких не перевищує 9 205 грн.
  • Визначення порядку виплати разової допомоги у сумі 1000 грн для пенсіонерів, розмір пенсії яких не перевищує 5000 грн, а також деяким вразливим категоріям осіб.
  • Проведення індексації пенсій з травня на 11%. Середній розмір підвищення становитиме 260 грн.

Шмигаль додає, що ці Ініціативи потребують ухвалення змін до бюджету, який наразі ще доопрацьовують. 

Гречка подорожчала на понад 50%

Тож на Рівненщині посилили контроль за цінами. Відучора Рівненська ОДА разом з місцевими управліннями Держпродспоживслужби та статистики фіксує ціни на соціальні товари. Про це йдеться на сайті Рівненської ОДА.

Тапер, окрім супермаркеркетів, моніторитимуть аптеки та АЗС.

Під такий контроль в області підпадають супермаркети «Арсен», «Фреш», «Фоззі», «АТБ», «Торба», «Новус», «Еко», «Фуршет», «Сім сім», «Велмарт», «Саммаркет», «Метро», «Сім 23», «Сільпо», ТзОВ «Овіс», а також мережа магазинів облспоживспілки.

«Це пов’язано із зростанням роздрібних цін на деякі продукти. Зокрема, з початку березня вартість гречки зросла більше ніж на 50%. Значне підвищення цін зафіксовано в деяких мережах і на овочі», – пояснюють в Рівненській ОДА.

Усім вдягнути маски, в парк – лише з домашньою твариною? 

Для попередження розповсюдження коронавірусної хвороби Уряд планує запровадити ще більш жорсткі заходи безпеки. Рішення про це прийняли з ініціативи Міністра охорони здоров’я України Максима Степанова на засіданні Кабінету Міністрів 1 квітня, йдеться на сайті МОЗ.

Його ще мають доопрацювати 2-го квітня. 

Наразі Рівненська ОДА поширила такий перелік запланованих заборон, які, в разі прийняття, мають діяти як мінімум до 24 квітня  на всій території України:

– перебування в громадських місцях без вдягнутої маски чи респіратора;

– переміщення групою осіб більш ніж дві особи, крім випадків службової необхідності та супроводу дітей;

– перебування в громадських місцях осіб, які не досягли 16 років, без супроводу повнолітніх;

– відвідування парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових та прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;

– відвідування спортивних та дитячих майданчиків;

– проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування тощо.

Такі заплановані обмеження вже викликали шквал обурливих повідомлень у соцмережах. Ще нещодавно на сайті МОЗу, в унісон з порадами ВООЗ, йшлося що

«маски варто одягати людям, що вже захворіли, для зниження ризику зараження інших в закритих приміщеннях. На вулиці маски неефективні. Також маски вдягають лікарі під час операцій».

Також дивіться: Спростування фейків про медичні маски

В соцмережах звертають увагу, що вимога всюди носити маски – необгрунтована. Адже при дефіциті масок їх часто використовуватимуть повторно, що збільшуватиме ризик зараження. 

Водночас рівненський адвокат Василь Харчук звертає увагу що визначення громадських місць (в яких, нагадуємо, хочуть зобов'язати ходити в масках), є лише в закону «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров'я населення». І ось що це:

Громадське місце – частина (частини) будь-якої будівлі, споруди, яка доступна або відкрита для населення вільно, чи за запрошенням, або за плату, постійно, періодично або час від часу, в тому числі під'їзди, а також підземні переходи, стадіони.

Тому якщо людина йтиме вулицею без маски, це таки не може стати приводом до штрафу.

Так само обурюються у соцмережах забороною відвідувати парк.

«З собакою можна, а з дитиною у візку – ні?», – резонно запитують люди.

Поки що ці обмеження ще не діють. Рішення щодо них мають прийняти завтра, 2-го квітня.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Коронавірус: роз'яснення чи здатна маска захистити


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте