Люди без квартир: рівняни пікетують недобросовісного забудовника

Юрист каже, що скаржитись на владу немає сенсу. Радить звертатися до адвокатів

Юрист радить майбутнім вкладникам дуже уважно обирати забудовника – вивчати його репутацію, інформацію щодо виділення землі та дозвільні документи
Джерело
«Четверта влада»

У п’ятницю 8-го листопада у Рівному вийшли на протест вкладники житлових комплексів «Шоколад», «Ріверсайд», «Флагман» та «Ерсте Хаус», які вчасно не отримали свої квартири. Загалом таких вкладників – майже 300.

Зі слів керівника ініціативної групи Тимура Сінельникова, житло мали здати ще півтора року тому, але зараз будівництво на більшості об’єктів заморозили.  

– Більшість заплатили за квартири 100%. Гроші вивели з рахунку компанії забудовника. Куди – нам відповісти не можуть. Дехто з вкладників ще рік тому написав заяву на повернення грошей, але наразі ні грошей, ні квартир ніхто не отримав, – говорить Тимур Сінельников.

Крім того вкладники мають питання і до міського голови. Мовляв, неодноразово зверталися до міської влади, а також до голови облдержадміністрації.

На протест вийшли близько 20-ти вкладників

Люди також планують звертатись і до Державного бюро розслідувань.

Як розповідає чоловік, всі ці ЖК пов’язані із двома особами, керівниками компанії-забудовника «DBN» – Святославом Антонюком та Олексієм Лисюком.

Люди вимагають притягнути до відповідальності і забудовника, і міську владу, і партію «Слуга народу», і правоохоронців...

Ще одна вкладниця Лілія Корицька каже, що забудовник щоразу переносить термін здачі будинків.

– А якщо забудову зрештою передадуть іншому інвестору? Де гарантії, що з людей, які вже заплатили і мали вже отримати квартири, знову не візьмуть гроші? – розповідає Лілія Корицька.

На думку Лілії, контролювати будівництво мала би міська рада, яка виділила землю під забудову. Міський голова, втім, вважає, що такий контроль неможливий, бо «виходить за рамки правового поля».

Міський голова Рівного Володимир Хомко каже, що розпочати будівництво хотіли самі вкладники і саме вони наполягали, щоб землю виділили забудовнику.

– Будівництво почалося, коли 50 вкладників «Ріверсайду» прийшли та вимагали початку цього будівництва. Депутати цього не хотіли, але піддались тиску, – каже Володимир Хомко. 

Директор фірми-забудовника Олексій Лисюк запевняє, що ніяких пересторог для вкладників немає і обіцяє, що будівництво відновлять. Загальмував будівельний процес, мовляв, через перевірки:

– У нас були безпідставні, як вже потім встановив суд і першої, і другої інстанції, містобудівні умови та обмеження. На всіх об’єктах у нас була досить велика кількість перевірок. Це забрало досить багато часу, який ми мали витратити на будівництво, – каже Олексій Лисюк.

Директор фірми-забудовника Олексій Лисюк. Каже, що будинки добудують у «максимально стислі терміни». А затянули через те, що їм нібито завадили перевірки

Наразі, говорить Олексій Лисюк, компанія веде перемовини, щоб деякі об’єкти передати іншому забудовнику.

– Протягом цього місяця буде рішення, яким чином і як швидко ці об’єкти будуть будуватися, – додає директор фірми «DBN».

Компанія «DBN» є правонаступницею «Набережного кварталу», який намагався будувати багатоповерхівку у парку Слави на вулиці Київській.

Про недобросовісність і правопорушення забудовників з орбіти фірм «Набережного кварталу» «Четверта влада» писала чимало. Ці публікації, зокрема можна знайти за тегами «Набережний квартал»«Ріверсайд», DBN.

Нині директор фірми «DBN» говорить, що із «Набережним кварталом» їх вже нічого не пов’язує.

– Наскільки мені відомо, його вже не існує, – каже Олексій Лисюк.

Тим часом, як пояснює рівненський юрист Віталій Кітовський, при зверненні у правоохоронні органи у таких випадках буде важко довести вину забудовника.

– У правоохоронні органи можна звертатись. Але важко буде довести умисел: що людина брала гроші і не планувала їх повертати, – говорить він. – Сама по собі ситуація, коли ти дав гроші, а хтось недобудував – це не шахрайство. Це може бути шахрайство, коли забудовник комусь дві, три квартири перепродав.

Не може вплинути на забудовника й міська влада, каже юрист.

Тож у цій ситуації, радить Віталій Кітовський, вкладникам варто звернутись за підтримкою до адвокатів та вирішувати проблему юридичним шляхом. Зокрема, можна звернутись до суду та захищати свої майнові права, як це, наприклад, роблять вкладники «Рівненської брами»

За словами юриста, майбутнім вкладникам важливо дуже уважно обирати забудовника – вивчати його репутацію, інформацію щодо виділення землі та дозвільних документів.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у Telegram.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте