«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user SolomiaBobrovska
народна депутатка України, фракція ГОЛОС, рівнянка

Нічний продаж землі

Вчора, а точніше сьогодні вночі, Верховна Рада проголосувала за зміни до Земельного кодексу, якими відкривається «ринок землі». Хочу пояснити свою позицію стосовно цього питання.

Засідання було фарсом «від» і «до». По-перше, відбулося порушення Регламенту, коли питання чергового пленарного засідання несподівано перенесли на позачергове і розгляд питання почався з тої самої правки, на якій ми зупинились на черговому засіданні – 3 тисячі+ правка.

По-друге, великим лицемірством виглядає те, що спочатку за 40 хвилин позачергового засідання приймається з десяток важливих (!) законів, які необхідні під час карантину, нікому не дають слова, всі в масках і окулярах, тримаємо дистанцію – бо ж епідемія, безпека перш за все!

А потім раптом депутатів закривають в одному приміщенні на 8 годин, ОПЗЖ знімає маски, робить політичний піар на земельному питанні, говорить фактично безперервно протягом цих 8 годин, всі товчуться один в одного на голові – і безпека та протиепідемічні заходи нікого не цікавлять.

Мені особисто незрозуміло, чим була зумовлена необхідність приймати таке фундаментальне рішення вночі, посеред карантину.

Це дурна традиція українського парламенту – всі стратегічні рішення протягувати під покровом ночі – а зараз особливо під час карантину – можна було б до п'ятниці спокійно працювати, а не маринувати всіх нон-стоп.

Тепер щодо суті законопроекту.

Єдине, що на мою думку, там є позитивне – заборона продажу земель державної та комунальної власності. А з 2024 року – що б там не намагалися нам розказати – 10 тис ГА зможуть купувати і юридичні, і фізичні особи.

Тобто знову прийдемо до ситуації, коли, хай не зараз, але через три роки, найцінніші сільськогосподарські землі скуплять 20+ сімей.

Нагадаю, що площа в 10 тис га – це наразі площа створених 25% ОТГ.

Наступне, щодо чого у мене є питання – умови, в яких цей закон буде діяти. На нас насувається економічна криза. Видатки з бюджету скорочуються – в тому числі і на Держгеокадастр, який має виконати левову частку роботи із впровадження земельної реформи.

Яким коштом вся ця робота в умовах тотального скорочення видатків має відбуватись?

Окрім того, нагадаю, що з усіх центральних органів виконавчої влади, Держгеокадастр таки в списку найбільш корумпованих органів.

Враховуючи все наведене вище і усвідомлюючи відповідальність народного депутата перед громадянами за кожен голос, який я віддаю, натискаючи кнопку, я не вважала за можливе підтримати цей законопроект, а також вважаю помилкою те, що Верховна Рада зробила вчора. Час покаже.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте