Про майно і бізнес полковника СБУ з Рівненщини, який тепер працює на Укрзалізницю

Зять заступника голови ОДА, часів Януковича Анатолія Юхименка, екс-очільник відділу «К» Рівненського та Житомирського СБУ Олег Назарук очолив департамент Укрзалізниці
Джерело
Фото зі сторінки «Вконтакте» доньки Олега Назарука

Укрзалізниця створила оновлений орган, який має протидіяти корупції і розкраданням в Укрзалізниці. Це департамент економічної та інформаційної безпеки. Очолив його Олег Назарук, який раніше працював в Управліннях СБУ в Рівненській та Житомирській областях.

Про це йдеться на сайті Залізниця без корупції.

В серпні 2018-го року Олега Назарука призначили заступником директора Департаменту безпеки Укрзалізниці. 

Як працівника СБУ запідозрили і «розпідозрили»

Раніше Олега Назарука звинувачували в «кришуванні» нелегального бурштинового бізнесу на посаді заступника керівника Управління СБУ в Рівненській області.

Наприкінці 2015-го року СБУ повідомила про викриття одного з керівників Житомирського управління служби. Мова йшла про Олега Назарука. В будинку, де він, ймовірно проживав, проводився обшук. 

Обшук проводило Головне слідче управління СБУ. Самого Олега Назарука під час події не було, тому повістку, а також, від руки написане слідчим повідомлення про підозру, вручили брату.

Підозру оголосили за частиною 3 статті 369 Кримінального кодексу, тобто надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, або вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Слідчі дії проводились у рамках розслідування кримінального провадження №22015000000000108. Де мова йшла про ч. 1 ст. 364, тобто зловживання службовим становищем та ч. 4 ст. 369 ККУ, – надання неправомірної вигоди особі з особливо важливим становищем, або ж вчинене членом організованого злочинного угруповування.

Але суд її скасував через процесуальні недоліки під час вручення. За наявності підстав прокурори могли оголосити підозру повторно, але не зробили цього. 

Прес-реліз СБУ, опублікований через кілька днів після обшуку у будинку Олега Назарука

Спочатку справа знаходилася у Генпрокуратурі, потім у прокуратурі Рівненської області. Її безуспішно намагалося витребувати Національне антикорупційне бюро. І лише через рік після обшуків та горе-підозри підслідність визначили за військовою прокуратурою. 

У судовому реєстрі – нічого нового стосовно цього провадження.

У військовій прокуратурі Рівненського гарнізону Західного регіону України кажуть, що наразі не володіють інформацією щодо долі цього кримінального провадження. Тож ми надіслали запит у Генеральну прокуратуру, щоб з'ясувати чи його досі розслідують, чи закрили.

Тим часом у мережі досі можна переглянути відео, де Олег Назарук розповідає про «систему» та розцінки нелегального бурштинового бізнесу.

Елітні авто та мільйон доходу

Згідно з декларацією за 2018 рік, яку Олег Назарук подав як кандидат на посаду директора департаменту Укрзалізниці, у власності та співвласності родини Назаруків перебуває будинок на 182 кв.м, квартира на 34,1 кв.м, 4 земельні ділянки загальною площею трохи більше одного гектара, виробничі приміщення загальною площею 1214,5 кв.м.

Також у праві користування родини знаходяться два будинки загальною площею 292 кв.м., та 3 земельні ділянки на 3100 кв.м.. Будинки та земля належать батькові Олега Назарука Василю Назаруку.

– Батько Олега Назарука багато років пропрацював на керівних посадах в будівельному бізнесі, – розповідає «Четвертій владі» адвокат Олега Назарука Андрій Давидюк. – Будувати будинок почав приблизно у 2008-му році, коли його син працював на посаді звичайного оперативника СБУ.

Олег Назарук задекларував що користується Mercedes-Benz Е250 2015-го року випуску. Коштує таке авто близько мільйона гривень. Автівка – також у власності його батька. Дружині належить BMW Х4, також 2015 року. Вартість цього авто, згідно декларації, 904 тисяч гривень. 

Андрій Давидюк пояснив«Четвертій владі», що автівкою, яку придбав батько Олега Назарука, той протягом останніх років не користується.

– Батько вписав у техпаспорт Олега Назарука, – пояснює адвокат. – Олег Назарук нею не користується, але заповнюючи декларацію, змушений був зазначити і цю автівку, оскільки його ім'я в техпаспорті юридично означає користування.

Щодо автівки дружини, то, за словами Андрія Давидюка, коли її купували, вона вже була у вжитку. Приганяли авто з-за кордону. 

Сукупний сімейний дохід Назаруків за 2018-й рік складає 1,15 мільйонів. З них 91 тис. грн. Олег Назарук отримав в управлінні СБУ в Житомирській області, а 376 тис. грн. в Укрзалізниці.

У дружини – майже півмільйона доходів від підприємницької діяльності.

На руках у подружжя перебуває 1,8 млн. грн. готівкою в різних валютах та 760 тис. грн. на рахунках в банках. Також дружині посадовця належать акції компаній на 2,2 млн. грн.

Дружина – співзасновниця та кінцевий бенефіціарний власник компанії з виробництва м'яса «СТЕМП».

Згідно з даними аналітичної платформи Youcontrol, компанія створена у 2002-му році, має достатній рівень фінансової стійкості та динамічно розвивається.

Він офіційно навіть не був підозрюваним, – адвокат

Адвокат Андрій Давидюк підтверджує що Олег Назарук працює в керівництві департаменту Укрзалізниці.

Адвокат Олега Назарука Андрій Давидюк пояснив чому його клієнта взяли на посаду в Укрзалізниці

– На цій посаді необхідні навички оперативної роботи, – пояснює Андрій Давидюк. – Щоб виявляти порушення всередині колективу. Це якраз ті навички, які відповідають досвіду Олега Назарука.

Також розповів що з того часу як оскаржили вручення підозри, інших підозр Олегу Назаруку не вручали.

Він офіційно навіть не був підозрюваним, – каже Андрій Давидюк.

– Правоохоронці вручили підозру в руки брата, – пригадує адвокат. – Підозра складалася з одного аркуша паперу, без жодної мотивації. Також, наскільки пригадую, процесуально вона була складена неправильно – без погодження та реєстрації. 

Як розповідає Андрій Давидюк, незаконних речей вдома у Назарука не знайшли. Про подальшу долю кримінального провадження не знає. 

Щодо відео на якому видно як Олег Назарук розповідає про розцінки незаконного бурштинового промислу, адвокат пояснює так:

– Скажу вам зі своєї практики. Зазвичай, якщо працівники СБУ, поліції чи будь-який інший правоохоронний орган оприлюднюють відео, це робиться для того щоб показати якусь «свою» картинку, яку вони самі намалювали.

Це може говорити лише про одне – що в них немає достатніх підстав щоб звинуватити особу у злочині.

Стосовно змісту самої розмови, то Андрій Давидюк каже що це записали «звичайну розмову двох співробітників: один з них ділився досвідом з іншим».  Мовляв, розповідав про те що йому відомо стосовно «кришування» бурштиновидобутку, а не про свою участь у цій схемі.

Нагадуємо, з вересня 2012 року по березень 2014-го Олег Назарук працював заступником начальника управління СБУ Рівненської області, очолював відділ боротьби з корупцією «К». За тим, його перевели на таку ж посаду у сусідній області – Житомирській.

Восени 2014-го Назарука люстрували: звільнили з посади, проте залишили на службі, в запасі СБУ.

– Його не могли звільнити, оскільки він прирівнюється до військовослужбовця, – пояснює адвокат Андрій Давидюк. 

У 2018-му році Олег Назарук зміг отримати виплату в СБУ у зв'язку зі звільненням з роботи. У 2017-му жодних доходів з СБУ не отримував, згідно декларації за цей рік.

За публікаціями, в яких фігурує Олег Назарук, можна слідкувати за тегом Олег Назарук. За публікаціями про СБУ слідкуйте за тегом СБУ.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте