Рівненський нардеп пояснив чому доклався до скасування незаконного збагачення

Експерт знайшов у його словах неправду

Юрій Вознюк (праворуч) спробував пояснити чому підтримав скасування відповідальності за незаконне збагачення. Віталій Шабунін знайшов у цьому поясненні неправду

Рівненський нардеп Юрій Вознюк спробував пояснити чому він доклався до скасування відповідальності за незаконне збагачення. В його поясненнях експерт знайшов неправду.

Нагадуємо, Конституційний суд України визнав такою, що суперечить Конституції статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає покарання для чиновників за незаконне збагачення. Подання підписали 59 депутатів Верховної ради України, серед них – нардеп із Рівненщини Юрій Вознюк. 

Пояснення Юрій Вознюк опублікував на своїй фейсбук-сторінці

Спочатку нардеп звертає увагу, що це рішення не одноосібне, а колегіальне. Потім каже що особистого інтересу знищувати цю статтю в нього не було, адже до його декларації претензій не було жодних.

Цікавим є третій аргумент. Дослівно Юрій Вознюк пише таке:

«Після дії цієї норми з 2015 року жодний чиновник не був покараний, оскільки адвокати, як один, захищалися нормою Конституції про презумцію невиновності. А судді у відповідь розводили руками та приймали виправдальні рішення. Про що заявив Генеральний прокурор Юрій Луценко»

Голова правління Центру протидії корупції Віталій Шабунін дивується такому аргументу. Адже, за його словами, у жодній зі справ, які розслідує НАБУ, НЕ було виправдувального вироку за цією статтею. 

Та й сам генпрокурор Юрій Луценко, коментуючи свої причини підтримки скасування цієї статті, сказав не про виправдувальні вироки, а про те, що «за всі ці роки НАБУ не змогло притягнути до відповідальності по цій статті жодну особу».

«Четверта влада» попросила Юрія Вознюка написати які саме справи він має на увазі, пишучи про виправдувальні вироки, одна відповіді наразі не отримала. 

Як повідомила вчора прес-служба НАБУ, наразі детективи НАБУ розслідують факти незаконного збагачення на загальну суму понад півмільярда гривень в межах 65 кримінальних проваджень.

Розбіжну від своїх думку колег виклав суддя Конституційного суду Сергій Головатий. Він вважає що формулювання статті жодним чином не дає підстав для припущення, що підозрюваний/обвинувачений несе тягар доведення своєї невинуватості.

Ось частина аргументації судді Головатого

Повністю аргументацію судді дивіться за цим посиланням.

Серед осіб, походження статків яких викликає питання на предмет законності джерел походження – чимало суддів, прокурорів, народних депутатів, колишніх та чинних керівників органів державної влади.

Рішення КС означає, що всі кримінальні провадженні в частині, що стосується незаконного збагачення цих осіб, будуть закриті. Так само як і справи, які вже слухаються в суді.

Йдеться про голову Державної аудиторської служби (обвинувачується у незаконному збагаченні на майже 10 млн грн), військового прокурора сил АТО (майже 3 млн грн незаконного збагачення), судді з Луганщини (понад 13 млн грн), міністра інфраструктури (понад 4 млн грн).

Інші аргументи Юрія Вознюка стосовно того чому він підписався за скасування цієї норми закону - в його поясненнях:

Більше про народного депутата можна почитати за тегом Юрій Вознюк.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте