Скільки готівки вилучили у начальника судової адміністрації Рівненщини (оновлено)

І яким майном та бізнесами володіє дружина

– Хіба ви знаєте скільки у вас в кожного грошей знаходиться в хаті? – відповідав Віктор Вдовиченко на питання про вилучену готівку
Джерело
«Четверта влада»

Майже на 223 тисячі гривень зросла заробітна плата у начальника Територіального управління судової адміністрації Рівненської області Віктора Вдовиченка у 2018-му році. Його підозрюють у розтраті державного майна, виділеного для забезпечення роботи місцевих судів.

Півтора мільйони вилучених коштів

24-го січня у будинку начальника Територіального управління судової адміністрації Рівненської області Віктора Вдовиченка правоохоронці провели обшук. Наступного дня обшукали і його робоче місце. Вилучили гроші, документи та відеореєстратор.

У лютому 2019-го йому повідомили про підозру за ч.2 ст.191 Кримінального кодексу України. Це привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою службовим становищем.

Карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

А також за ч.1 ст. 366 ККУ. Це складання, видача службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів, внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, інше підроблення офіційних документів.

Санкція статті передбачає штраф до двохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

У поліції повідомили скільки грошей вилучили у посадовця. 

– У його будинках вилучили приблизно півтора мільйони гривень, – каже речниця обласної поліції Марія Юстицька. 

– В яких розмірах була розтрата державного майна поки невідомо, адже ще проводяться судово-товарознавчі експертизи. Ще не всі висновки отримали правоохоронці. 

Однак сам Віктор Вдовиченко під час прес-конференції, невдовзі після обшуків, не зміг назвати точно суму грошей, яку вилучили у нього вдома. Тоді він казав:

– Коштів було трохи більше, як моя річна заробітна плата, на кошти є все документальне підтвердження.

У відео Віктор Вдовиченко віджартовується про вилучені гроші

«Четверта влада» зв'язалася із Віктором Вдовиченком, аби дізнатися походження півтора мільйону гривень, які вилучили у нього під час обшуку. 

– Я не можу підтвердити слова самих поліцейських це не правда і це не вірно, тому що там таких коштів не було.

 – А які кошти були? – журналістка.

– Значно менші були і це зрештою не для громадськості не для суспільства цифра, це цифра моєї родини, але значно менше як вони вам сказали, тобто вони вам зберахали.

– Чому ви не можете назвати суму? Власне ви зобов'язані її вказувати в декларації.

– Я не хочу, бо я живу чесно, я декларую всі свої доходи, моя родина завжди жила і живе чесно, і ми ніколи нікого не обманювали. Мене ж не цікавить скільки коштів у вас вдома є, але я за свої кошти відповідаю і вони мають підтверджуючі документи.

Після оприлюднення публікації в редакцію перетелефонували з поліції і повідомили що у судовому реєстрі є ухвала, у якій точно вказана сума вилучених у посадовця коштів.

Згідно з ухвалою, у начальника обласної судової адміністрації вилучили 1 мільйон 282 тисячі гривень (якщо перевести всі кошти в гривню по нинішніх курсах валют). А саме: 31 тисячу 835 Євро, 10 тисяч 790 доларів США, 25 000 гривень, 210 польських злотих.

В декларації за 2018-й рік Віктор Вдовиченко разом з дружиною задекларував готівку на 849 тисяч 115 гривень. А саме: 8 тисяч євро свої, 9 тисяч євро в дружини (власником яких вказано Олександра Леонтійовича Вдовиченка) і 11 тисяч євро в дружини (власником яких вказано Сергія Леонтійовича Вдовиченка).

Плюс 200 тисяч до зарплати

Віктор Вдовиченко 22-го березня подав декларацію за 2018 рік. Згідно із документом, на посаді керівника обласної судової адміністрації він заробив 664 тисячі 839 гривень за рік (це 55 тисяч 403 гривні в місяць). 

Натомість у 2017-му за рік посадовець отримав 441 тисячу 981 гривню (це 36 тисяч 831 гривня в місяць). За рік зарплата Віктора Вдовиченка зросла на 222 тисячі 858 гривень. 

Також Віктор Вдовиченко задекларував і вісім тисяч євро готівки.

Також посадовець має дві земельні ділянки.

Майже 6 соток у Рівному. Та майже 15 соток у селі Стоянка Києво-Святошинського району Київської області, яку посадовець придбав у 2014 році за 202 тисячі 687 гривень.

У Рівному має будинок (163,4 кв.м.) та гараж (31,3 кв.м.). А також квартиру в Києві на 72,8 кв.м.

Дружина Галина Вдовиченко до 2016-го року працювала у Рівненському кооперативному економіко-правовому коледжі.

У 2007-му році стала підприємцем. Зокрема, надавала в оренду чи експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно. Однак у листопаді 2017-го року припинила підприємницьку діяльність.

Вона володіє земельною ділянкою у Колоденці на 18,5 соток та будинком на ній 409,2 кв.м. У Києві має дві квартири 31,9 та 47,3 кв.м. Ще одна квартира (66,7 кв.м.) – у Рівному. У Сарнах адміністративна будівля на 542 кв.м.

Дружина Віктора Вдовиченка також має Мерседес Бенз 2010-го року випуску. Інший автомобіль, котрим вона володіла у 2017 році – Фіат Дукато 2012-го року продала за 21 тисячу 430 гривень.

Згідно із декларацією посадовця, Галина Вдовиченко є засновником Приватних підприємств «Сюрприз», «Віган В»  та ТОВ «Завод мінеральної води Маломидська».

Основний напрямок діяльності підприємств «Сюрприз» та «Завод мінеральної води Маломидська» – виробництво безалкогольних напоїв, мінеральних вод та інших вод, розлитих у пляшки.

ПП «Віган В» займається роздрібною торгівлею в неспеціалізованих магазинах.

Окрім того вона та Микола Захарук є співзасновниками ТОВ «Аптека-Центр та ТОВ Торговий дім «Пересопниця». Фірми надають в оренду чи експлуатацію власне чи орендоване нерухоме майно.

У 2017-му році статутний фонд усіх цих фірм становить 3 мільйони 712 тисяч 290 гривень. 

У 2018-му – 3 мільйони 950 тисяч 990 гривень. 

Віктор Вдовиченко вважає, що не справа громадскості знати скільки готівки в нього вдома. Попри те, що закон зобов'язує його декларувати всю готівку

Раніше Віктор Вдовиченко пояснював «Четвертій владі» з чого складається статутний фонд:

– Це може бути рухоме та нерухоме майно, можуть бути товари в обороті, гроші і отака сума виходить яку ви назвали.

– Це приміщення, будівлі всі документи на них є, це і в тому числі будівлі, які здаються в оренду.

Із коштів за 2018-й рік Галина Вдовиченко має заробітну плату отриману за сумісництвом із ПП «Віган В» – 35 тисяч 360 гривень та та ТОВ «Завод мінеральної води Маломидська» 23 тисячі 716 гривень. Також вона отримує 40 тисяч 197 гривень пенсії. 

Окрім того дружина посадовця задекларувала дев'ять тисяч євро, власником яких є Олександр Леонтійович Вдовиченко, та одинадцять тисяч євро, які належать Сергію Леонтійовичу Вдовиченку.

Сам Віктор Вдовиченко про походження восьми тисяч євро, які він задекларував каже таке:

Це є законне походження коштів, і зверніть увагу на мою заробітну плату і чи можу я заощаджувати таку сум коштів чи не можу

– А в мене є ще діти, які одружені, які залишили гроші з весілля нам на зберігання, оскільки вони знаходяться за межами України тимчасово у відрядженні, відповідно це теж кошти, які підтверджені в судовому порядку, частково наші з дружиною заощадження. 

А про збільшену заробітну плату каже, що це через його великий досвід державного службовця. 

– Структура заробітної плати держслужбовця це посадовий оклад, надбавка за вислугу років, а в мене досить великий досвід державної служби, там є надбавки відповідно різних розмірів по місяцях, там є премії відповідно і от основні складові, з яких складається моя заробітна плата.

У справі Віктора Вдовиченка зараз триває досудове розслідування. Слідчі чекають результатів експертизи та перевірки. 

– Можливо у кінці квітня на початку травня справа буде направлятися до суду, але можливо буде продовжено термін досудового розслідування до 3-4-х місяців.

– Продовження може бути через те, що не надійшли висновки експертиз, не надійшли акти перевірок, з тих чи інших причин не можна було провести допит чи слідчу дію в строк до двох місяців, – розповідає речниця обласної поліції Марія Юстицька.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте