Сміттєвий обман: для чого у Рівному 18 кольорових контейнерів для відходів

Кольорові «дзвіночки» розташовані на майдані Незалежності. Неподалік від цих є іще один комплект із трьох контейнерів. Їх обслуговує Комунальне авто-транспортне підприємство 1728
Джерело
«Четверта влада»

Невдовзі «Четверта влада» покаже результати розслідування саботажу у Рівному Закону «Про відходи». А наразі маленька замальовка зі сміттєвої реальності Рівного.

Згідно із законом, у місті має працювати роздільний збір сміття. І ось погляньте як він «передбачений» у Рівному.

Кольорові контейнери для роздільного збору міські чиновники називають «дзвіночками». Їх у Рівному 15. На баки із бюджету, за даними комунального підприємства, яке вивозить сміття, КАТП-1728, витратили майже 300 тисяч. Один такий коштує майже 18 тисяч гривень.

Розташовані кольорові контейнери у місцях відпочинку та масового скупчення людей. Вони є на майдані Незалежності, на Лебединці та у парку Хімік на Ювілейному.

Жовтий «дзвіночок» призначений для пластику, блакитний – для паперу, зелений – для скла.

Це рекламно-інформаційна кампанія, пояснює нам директор КАТП-1728 Ростислав Кралюк.

 Економічної доцільності в них немає. Вони носять рекламно-інформаційну... Тим більше ми їх ставили в парках, там де багато людей. Форма, кольори. Ставити їх наприклад біля будинків немає доцільності.

Директор КАТП-1728 Ростислав Кралюк каже, що кольорові баки для роздільного збору сміття не мають економічної доцільності

Заступник начальника відділу благоустрою Управління ЖКГ Олександра Даюк підтверджує, що кольорові контейнери – це рекламна акція.

– Вони були встановлені, як акція, для популяризації розділення побутових відходів.

– Майже 300 тисяч на них витратили, на Вашу думку, це доцільно? – журналістка.

– Будь-яка акція потребує фінансових витрат. Щоб щось отримати, треба щось вкласти.

– Є якісь результати цієї акції?

– Люди вже дуже багато самостійно здійснюють сортування побутових відходів. Люди самі вдома сортують папір, скло збирають, пластик і самі здають вже.

Заступник начальника відділу благоустрострою УЖКГ Олександр Даюк каже, що роздільні контейнери популяризують роздільний збір відходів. Скрін із відео UA:Рівне

Чиновники, отже, визнають, що це ніякий не роздільний збір сміття. І ми це підтверджуємо відеодоказом.

«Четверта влада» ще влітку натрапила на роботу КАТП-1728. Роздільно зібране сміття його працівники вивантажують на одну купу на кузов автомобіля. 

На відео видно, як працівники КАТП-1728 спочатку до кузова автомобіля викидають вміст жовтого контейнера (пластик), потім – блакитного (папір).

Щодо таких дій комунальної служби думки Олександра Даюка та Ростислава Кралюка розділились. А це вже не вперше коли так вивозять сміття з кольорових контейнерів.

– Є відповідальні працівники, є безвідповідальні працівники. І вони не тільки на комунальні підприємствах, вони є скрізь. Це одиничний випадок. З ними проведена робота і вони понесли відповідне покарання, – каже Олександр Даюк.

Натомість Ростислав Кралюк більш відвертий.

Каже, що недоцільно, аби сміття із трьох контейнерів вивозило аж три автомобілі. Бо автомобіль все одно везе сировину до підприємців, які займаються сортуванням. Вони самостійно розділять відходи.

– В нас три види вторсировини. Ми їх веземо на сортування. Ми йому (підприємцю – ред.) завозим, в нього лінія стоїть. Ми йому завезли, все скинули. Шановні, ми не можемо гнати машину пусту. Ми веземо сміття в пункт сортування. Давайте ми три машини пустим, підприємство понесе збитки. Будемо на одну кучу возити його три рази.

Експерт з житлово-комунальних питань Ради реформ Рівного Сергій Пінчук вважає, що кольорові «дзвіночки» не мають до роздільного збору відходів ніякого відношення.

– Ці контейнери не відповідають Схемі санітарної очистки Рівного. Вони розставлені в таких місцях... Де придумати там і поставили. Мені це видається показухою, що ми от щось робимо із роздільним збиранням. Але реально до роздільного збирання – це не має ніякого стосунку.

Експерт з житлово-комунальних питань Сергій Пінчук вважає, що міська влада витратила кошти на кольорові контейнери для роздільного збору дарма. Фото Інституту політичної освіти

– Приклад відео, де із трьох контейнерів усе завантажувалось в одну машину є підтвердженням того, що це не бажання вирішити проблему, а бажання зробити видимість. Шкода, що витрачається великий ресурс.

На ці контейнери витратили великі гроші, щоб влаштувати показуху. Замість того, щоб ці гроші витратити на реальне забезпечення роздільного збирання.

До слова, КАТП-1728 за 2019-й рік мало б докупити 500 сірих контейнерів для відходів. Це звичайні, місткістю 1,1 кубічних метра. Вони стоять біля будинків. Саме стільки контейнерів забрав «Санком», коли «пішов» із міста.

Наразі підприємство купило тільки 236. На них витратили майже 2 мільйони гривень, частково з бюджету Рівного.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте