Третяк Олександр Віталійович

Джерело
Фото з особистої фейсбук-сторінки Олександра Третяка

Міський голова Рівного із листопада 2020-го. Балотувався від партії «Європейська солідарність»

Біографія

Народився 13 грудня 1985 року у селі Липне Волинської області, вказано у автобіографії Олександра Третяка, яку він додавав до заяви на посаду представника від громадськості до складу поліцейської комісії регіону у березні 2020 року. 

Освіта

У 2003 році закінчив Липненську ЗОШ І-ІІІ ступенів та вступив до МЕГУ ім. С. Дем’янчука, факультет романо-германських мов. 

У 2008 році отримав повну вищу освіту за спеціальністю «Мова та література (англійська)». 

У 2007 році вступив до Львівської богословської семінарії та прийнятий на роботу в Рівненську духовну семінарію і Академію ХВЄ на посаду викладача.

У 2010 році отримав диплом магістра цієї семінарії за спеціальністю «Практичне богослов'я». 

Кар’єра

У 2007 прийнятий на роботу в Рівненську духовну семінарію і Академію ХВЄ на посаду викладача.

У 2012 році очолив навчальний заклад Рівненська духовна семінарія і Академія ХВЄ, де і працював до 23 листопада 2020-го року (до обрання міським головою). 

Політична і громадська діяльність

2009-2014 роки учасник місії з реалізації освітніх та медичних проєктів для дітей в африканських країнах Гані та Буркіна-Фасо, вказано у Вікіпедії.

Олександр Третяк з дітьми, ймовірно у Африці, в місті Кудугу (Буркіна-Фасо) Фото з фейсбуку Олександра Третяка датоване 2015 роком

З 2014-го року волонтер в зоні АТО.

2017-2019 роки – керівник Руху Реформації в Рівненській області.

У 2018 році координував ходу за традиційні сімейні цінності, яку назвали «Святом сім'ї».

З 2019 року координатор спілки релігійних та громадських організацій «Всеукраїнський собор» у Рівненській області.

2017-2019 роки – ведучий програми інтерв’ю «Інша перспектива» на телеканалі «Рівне1».

У березні 2020-го під час карантину ініціював рух #ДопоможиЛікарю, або «Підвези медика», ціль якого розвозити працівників лікарень до роботи власним авто.

25 серпня 2020 року Олександр Третяк написав у фейсбуці, що домовився з мером міста Федерал-Вей у США про налагодження партнерських стосунків з Рівним. У результаті – мер американського міста визначив 24 серпня Днем України у своєму регіоні.

У листопаді 2020-го обраний міським головою. Балотується від партії «Європейська солідарність».

3-го грудня грудня 2020 року на першій сесії Рівненської міської ради восьмого скликання Олександр Третяк висунув в кандидати на секретаря ради, тобто другу після мера людину, свого конкурента на посаду міського голови – Віктора Шакирзяна. Він таки став секретарем міськради.

До того, під час виборів, Олександр Третяк стверджував, що Віктор Шакирзян «використовує всі найбрудніші технології для того, щоб спаплюжити» його.

Зокрема місцеві медіа поширювали інформацію з ознаками антиреклами та немаркованої реклами про те, що Третяк формально не може бути ректором вишу, бо не має наукового ступеня та вченого звання. За нашими спостереженнями, найпершим такий сюжет поширив телеканал  «ITV», який належить забудовнику Роману Курису, який  «стояв» за Шакирзяном.

Читайте: Поза державою, але не поза законом: про ректорство кандидата на міського голову Рівного

Попри це, Третяк запропонував Шакирзяна на посаду секретаря міської ради. Ми запитали, чим було мотивоване таке рішення. Відповідь Олександра Третяка нам передала стажерка інформаційного відділу міськради Ольга Лірник:

–  Віктор Шакирзян здобув велику підтримку рівнян (47% – ред.), отримав друге місце у виборчих перегонах. Відповідно, вирішили зробити так, як ведеться в країнах високої політичної культури: об'єднати кращі ідеї передвиборних програм та працювати на благо міста.

Детально про першу сесію міської ради 2020 дізнавайтесь у публікації: Обіцянки Порошенка і Третяка та прокляття Гранітного: п'ять коротких відео з урочистостей першої сесії Рівнеради

Програма, обіцянки

Після виграшу Олександра Третяка на виборах «Четверта влада» намагалась знайти його програму. Голова міської організації «ЄС» Павло Алексєвич надіслав нам програму партії і відповів, що Олександр Третяк користується нею ж.

За цією програмою, у пріоритетах рівненської команди «Європейської солідарності» й Олександра Третяка – «сталий розвиток міста і європейські цінності». Усі зусилля нібито будуть спрямовані на «прорив у найважливіших сферах»: інфраструктурі, економіці, охороні здоров'я, містобудуванні, освіті та інших.

Детально про програму, а також добірку цитат міського голови щодо його планів на посаді, читайте у матеріалі: Програма змін громади Рівного: що обіцяє новий мер і що планує його команда.

Погляди

У жовтні 2019-го Олександр Третяк прославився виступом на сесії міської ради, де просив заборонити рекламу Хелловіну. Назвав зображення дівчини на білбордах із закривавленим обличчям та забинтованими руками прямою пропагандою суїциду та насилля.

Окрім цього, міський голова гостро критикує рух ЛГБТ+. На своїй сторінці у фейсбуці називає його представників збоченцями, а сам рух «агресивною ідеологією» та підтримує акції проти «Маршу рівності». 

– Моя позиція щодо ЛГБТ грунтується на тому, що кожен має право на свою думку без нав'язування її іншим, – каже Олександр Третяк.

– Я в своїй активності виступав завжди проти того, щоб ідеї ЛГБТ нав'язувались нам в освітньому просторі, зокрема в школах. Хто з ким хоче жити, ходити, триматись за руки – мені байдуже. Чоловік з чоловіком, жінка з жінкою – без проблем. Але нав'язування через шкільні програми, підручники, через нав'язування в Міністерстві освіти цих гендерних речей – ми виступали проти цього.

Також не підтримує Олександр Третяк ратифікацію Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами (Стамбульська конвенція). 

За словами мера, в деяких країнах Європи конвенція підписана, але не ратифікована. А деякі з тих, що ратифікували хочуть від неї відмовитись. У цей приклад ставить Туреччину. 

– Стамбульська конвенція має на меті інтегрувати в наше законодавче поле поняття «гендерних ролей». Ми говоримо про гендер, як про стать чоловіка та жінки, але нам хочуть нав'язати дещо більше. На даний момент, це вже набагато ширше, це поведінкові ролі ось цих ЛГБТ+.

Цей аргумент проти ратифікації Конвенції Уповноважена уряду України з питань гендерної політики Катерина Левченко вважає підміною понять і небажанням послідовників «традиційних сімейних цінностей» надавати жінкам рівні права з чоловіками.

– Є жіноча і чоловіча стать. Інші види гендерів, які можуть бути: інтер, бі, к'ю, вай і так далі – до певного періоду всі ці речі вважалися психологічними хворобами, – каже Олександр Третяк. – Варто задуматись, чому довгий період це вважалось психологічним збоченням, а в останні роки чомусь десь зникло і було змінено.

– Ви балотуєтесь від партії «Європейська солідарність». Чи не суперечить ваша ідеологія ідеям європейського суспільства, де толерантно ставляться до ЛГБТ руху, де в деяких країнах дозволені одностатеві шлюби, де ти можеш виходити на «Марші рівності» і тебе не поб'ють? – журналістка. 

–  В нас все аналогічно. Ми виключно стоїмо проти того, щоб в освітній компонент не нав'язувати нам цих речей.

Родина

Матір Олександра Третяка – Надія Федорівна 1958 року народження. Батько – Віталій Феодосійович 1958 року народження.

Сестра Телепей (Третяк) Тамара Віталіївна 1981 року народження. Брат – Третяк Володимир Віталійович, 1988 року народження. Ще одна сестра Федорчук (Третяк) Валентина Віталіївна 1994 року народження.

За словами Олександра Третяка його батьки працювали у швидкій, зараз на пенсії. Брат живе та працює в США. Має там «невеликий» бізнес.

Дружина – Третяк (Герман) Ольга Сергіївна, 1989 року народження. Родом з Володимирця. Працювала медичною сестрою у Рівненському обласному центрі службі крові. Останніх півтора роки має проблеми із суглобами, хворіє артритом, тому не працює, розповів нам мер.

Подружжя має сина Данила 2012 року народження.

Дружина Ольга та син Данило Олександра Третяка. Фото з фейсбуку міського голови

Тесть Олександра Третяка – Герман Сергій Йосипович, 1964 року народження. Один із засновників Рівненського обласного фонду «Відродження». Теща – Герман Людмила Михайлівна, 1967 року народження. Одна з керівників цього фонду. 

Дружина мера найстарша серед 14-ти дітей Германів. За словами Олександра Третяка, п'ятеро із них живуть та працюють в Німеччині.

Майно, транспорт

Олександр Третяк – власник ділянки під будівництво у Корнині площею 63 сотки. Дружина не володіє нерухомістю.

Міський голова має у власності два авта: Mercedes-Benz Vito 111 CDI 2005 року та Volkswagen Passat СС 2009 року. Ціна такого Mercedes-Benz Vito, як у Олександра Третяка, на сайті auto.ria коливається від 6 з половиною до майже 14 тисяч доларів.

За словами помічника Олександра Третяка Тараса Бика, це авто належить семінарії, а зареєстроване на ректора через «бюрократичні процедури».

Mercedes-Benz Vito 111 CDI 2005 року з сайту auto.ria. Авто, що на фото продають за 10 тисяч 800 доларів. Схожий автомобіль має у власності Олександр Третяк. Фото ілюстраційне. 
Volkswagen Passat СС 2009 року в Україні коштує від 8 з половиною до майже 13 тисяч доларів. Авто схоже до того, яким володіє Олександр Третяк. Ілюстраційне фото з сайту auto.ria.

Матір Олександра Третяка – Надія Федорівна має у власності будинок 69,4 квадрати та ділянку 10 соток для будівництва в селі Липному. Третяк Віталій Феодосійович власник 15 соток землі у Боратині Волинської області, теж під будівництво.

Молодша сетра Олександра Третяка Валентина Федорчук має у власності ділянку площею 12 соток під будівництво у селі Рованці, Волинської області. Її чоловіку Руслану Федорчуку належить будинок площею 170 квадратних метрів у цьому ж селі. Ще у чоловіка є авто Ford Kuga 2012 року.

Чоловік старшої сестри Олександра Третяка Телепей Анатолій Васильович має будинок на 182 квадрати у селі Рованці під Луцьком. Ще у нього два авта: Mercedes-Benz 208 D 1996 року та Ford S-Max 2009 року.

Тесть та теща Олександра Третяка за даними майнового реєстру не мають нерухомості. Але брати та сестри дружини міського голови досить забезпечені. 

У Андрія Германа дві квартири у Рівному: 66,3 та 42,8 кв.м. Обидві оформлені за договором купівлі-продажу. Він, як і батьки, зазначений в засновниках РОБФ «Відродження».

Інна Герман володіє ділянкою 12 сотками для будівництва у Володимирці.

Володимир Герман має квартиру у Рівному площею 64,6 квадрати. Вона теж оформлена за договором купівлі.

Олександр Третяк розповів, що бізнесом родина дружини не володіє, а на квартири брати Ольги заробили самі. Вони підпрацьовували на будівництвах.

Сам міський голова з дружиною та сином живуть на вулиці Макарова у Рівному. За його словами квартира належить його старшій сестрі Тамарі, яку та отримала у спадок від тітки.

Ми запитали у Олександра Третяка також про його дохід. Адже на два авто, відпочинок з родиною за кордоном чи не щороку, останню модель iPhone у дружини, – напевно, потрібно добре заробляти.

Він не відповів, яку має зарплату. Сказав, що якщо стане міським головою, то покаже доходи в декларації.

Також каже, що iPhone його дружина виграла у акції від ТРЦ «Екватор», за кордоном був один раз в Альпах і один раз в Єгипті. На фейсбуку ми знайшли фото з відпочинку ймовірно не в Україні з 2020-го та 2018-го. За словами Олександра Третяка фото опубліковане у 2020-му архівне з поїздки у 2018-му на день народення сина. 

Декларація

Після того, як Олександра Третяка обрали міським головою, він подав декларацію за 2019 рік. У ній вказана квартира площею 34,7 квадратних метри, якою він користується. Ділянка у Корнині коштує 108 тисяч 656 гривень. Її мер придбав у 2015 році.

Авто Volkswagen Passat, за декларацією, коштує 120 тисяч 175 гривень, а вартість Mercedes-Benz Vito не вказана.

За 2019-й Олександр Третяк на посаді ректора духовної семінарії заробив 91 тисячу 575 гривень. Ще вказав 171 гривню відсотків від «ПриватБанку».

Серед заощаджень у міського голови зазначено 20 тисяч 218 гривень у «Монобанку», 2 тисяч 600 гривень у «ПриватБанку» та 66,5 тисяч доларів готівки.

Ми запитали у мера, звідки в нього десятки тисяч доларів. Він каже, що збирав гроші з часів студентства, підробляючи, зокрема, на будівництві, і що до 35 років встиг накопичити спільно із дружиною таку суму.

Зв'язки

На фейсбуку Олександра Третяка часто зустрічаються фото з депутатом Рівненської міської ради Олександром Чубаєм, екс-керівником Рівненської ОДА Олексієм Муляренком, колишнім головою Верховної Ради Олександром Турчиновим та та нинішнім депутатом Верховної ради Віктором М'яликом.

Олександр Чубай підтримував ходу за традиційні сімейні цінності, що відбулася у Рівному у 2018-му році, яку організовував зокрема і Олександр Третяк. Окрім цього, Чубай з дружиною реєстрували проект рішення проти реклами Хелловіну, з ідеєю якого виступав на сесії Третяк.

– Я маю в місті багато друзів. З Олександром Чубаєм і його дружиною ми також знайомі. В Рівному є багато людей, які розділяють традиційні цінності. Не скажу, що ми дуже добрі друзі. Ми просто друзі.

З Олексієм Муляренком Третяка пов'язує зокрема те, що коли перший був головою РОДА, другий організував під егідою адміністрації «Молитовні сніданки». Зараз за словами Олександра Третяка, його з Олексієм Муляренком нічого не пов'язує.

Муляренко очолював обласну адміністрацію за часів президентства Петра Порошенка і був членом Блоку Петра Порошенка «Солідарність». На місцевих виборах 2020-го балотується від партії «Сила і честь».

Щодо Турчинова, то Третяк з ним знайомий особисто з 2014-го року. Колишній голова Верховної Ради представник церкви Євангельських християн-баптистів, за словами Олександра Третяка. Каже, вітають одне одного зі святами.

Віктор М'ялик – єдиний у чотирьох округах Рівненщини став депутатом НЕ від партії «Слуга народу». У нещодавньому інтерв'ю він висловився про Стамбульську конвенцію (Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству – ред.). З його висловлювань випливає, що він, як і мер Олександр Третяк, підтримує традиційні сімейні цінності і вважає представників ЛГБТ+ «нездоровими». Він проголосував би за ратифікацію Конвенції, якщо «гомосексуалістів визнають людьми з інвалідністю» та «якщо два чоловіки народять дитину».

– Це нездорові люди ні з медичної точки зору, ні з християнської, і навіть мусульманство, юдаїзм теж це засуджує, – вважає нардеп.

Ми передали запитання про те, у яких стосунках Олександр Третяк із Віктором М'яликом, через стажерку інформаційного відділу міськради Ольгу Лірник. Він відповів, що з нардепом просто знайомий і світлин має не так багато. 

Стежити за матеріалами «Четвертої влади» за тегом Олександр Третяк


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте