«Тут лунає галас і сміх, дядя Юра допоміг»: з чим іде на вибори кандидат на рівненського міського голову

Юрій Вознюк – рівненський політик з багаторічним досвідом. Був депутатом Рівненської міської і Верховної рад. Кар’єру політика розпочав у тридцятирічному віці 2010 року. На парламентських виборах 2019 року програв. У 2020 році балотується на посаду міського голови Рівного
Джерело
Фото з його сторінки у фейсбуку

Юрій Вознюк – депутат Рівненської міської ради (2010-2013 роки), народний депутат 7-8 скликань (2012-2019 роки), фінансовий директор ТОВ «Екорембуд ЛТД».

«Четверта влада» зібрала найцікавіші факти з його біографії із нашого досьє. Зокрема, й ті, про які він не розповідає рівнянам, проводячи свою передвиборчу кампанію.

Бізнес у Росії 

Сімейна фірма Вознюків ТОВ «Екорембуд ЛТД» має російське представництво у Москві – ТОВ «Екоспецмонтаж». Керує ним не громадянин Росії, чоловік, ім’я якого повністю співпадає з ім’ям керівника вже закритої фірми, пов’язаної із «Екорембудом». Мова йде про «Першу рівненську філію ТОВ фірми “Екорембуд ЛТД”», а чоловіка звати Бондар Павло Володимирович.

Про «Екоспецмонтаж» пишуть на сайті підприємства. У 2011 році у «джинсовій» публікації (це коли чиюсь рекламу подають як новину) писали, що будівельна фірма Вознюків веде промислове будівництво на території Росії.

До початку російсько-української війни у 2014 році це могло бути предметом професійної гордості. Після початку – слабке місце у репутації. Тому Юрій Вознюк всіляко намагається відхреститися від російської фірми. Раніше казав, що бізнес там незначний, нині зовсім заперечує бізнес в Росії.

У 2016 році підприємство в Росії ще мало виручку у 167 мільйонів 375 тисяч рублів, у 2018-му – 15 мільйонів 345 тисяч рублів. Його рентабельність на той час склала мінус 210 відсотків. Але ТОВ «Екоспецмонтаж», за інформацією Федеральної податкової служби, досі не закрите. Ймовірно, через податкові борги.

Це фото 2015 року, зроблене у Верховній Раді київським фотографом Владом Соделєм, – одне з кількох, які підняли тему російського бізнесу сім’ї Вознюків на місцевому рівні. Джерело – korupciya.com

Депутатські зашквари 

Земля на халяву. Коли Юрій Вознюк був депутатом Рівненської міської ради у 2010-2013 роках, у Рівному тривало освоєння 39,15 га міської землі у районі вулиць Макарова-Пржевальського. Зараз там елітний житловий масив, у якому живе багато колишніх і чинних посадовців, депутатів, бізнесменів та їхніх родичів, бо отримали земельні ділянки за непрозорою схемою і в обхід земельної черги.

Землю за сірою схемою почали виводити у власність ще до депутатства Юрія Вознюка. Тим не менш, родина Юрія Вознюка отримала там три ділянки.

Його партнер по будівельному бізнесу Леонід Почтаренко зі своїми родичами – теж три. А будувала першу чергу того житлового району «Екорембуд ЛТД» Вознюків. Яка теж отримала 10 ділянок – нібито як заставу за виконану роботу.

Це викликало резонанс, «Четверта влада» теж досліджувала цю схему дерибану землі. Рівнерада повідомила, що землю у власність підприємству не виділяла.

«Четверта влада» звернулася до Юрія Вознюка з уточнюючими питаннями, зокрема, щодо російського бізнесу та історії з цими ділянками. Він спочатку погодився відповісти на них, а потім просто не реагував на повідомлення, навіть на публічне, і не відповів на дзвінок журналістки.

Захист незаконного збагачення. У 2017 році Юрій Вознюк був одним з 59 депутатів, які підписали подання до Конституційного суду України про скасування кримінальної відповідальності за незаконне збагачення. І її скасували. Завдяки цьому 65 справ НАБУ за цією статтею, з підозрою в топ-корупції, закрили.

Серед них і ті, що стосувалися наших земляків: колишнього першого заступника СБУ і головного в боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Павла Демчини, колишнього генпрокурора Юрія Луценка і колишнього нардепа–«радикала», який зараз балотується до Рівненської обласної ради, Андрія Лозового
 
Лобіювання олігархічних інтересів. У 2018 році Юрій Вознюк вніс правку до Податкового закону України, яка дозволила Ринату Ахметову та іншим бізнесменам у сфері «зеленої» енергетики не платити податок у державний бюджет за імпортоване обладнання для сонячних і вітрових електростанцій. Через цю податкову пільгу лише у 2019 році держава втратила 10 мільярдів гривень. У січні 2020 року Верховна Рада її скасувала.

Коли у 2012 році Юрій Вознюк уперше балотувався до Верховної Ради, на стінах будинків в його окрузі були трафаретні написи «Вознюк – мажор», бо його батько має у Рівному будівельний бізнес. Цьогоріч по Рівному «трафаретять» напис «За майбутнє» із зображенням, схожим на олігарха Ігоря Коломойського. Бо Юрій Вознюк балотується від одноіменної партії

Державне фінансування – для збагачення своєї сім’ї. У 2017 році Юрій Вознюк-нардеп «вибиває» на свій округ №153 (за лояльне до влади голосування) державну субвенцію на встановлення дитячих майданчиків, чималу частку з якої заробляє фірма його дружини Зоряни і кума Руслана Шевчука – ТОВ «Тіволі-ленд».

Загальна сума угод з бюджетними коштами (не лише із вищезгаданої субвенції) із грудня 2018 до 17 вересня 2020 року фірма уклала 169 угод на 18,8 мільйонів гривень. Хто і за що їй платив – дивіться тут.

Юрій Вознюк тримає саморобний плакат із віршованою подякою за встановлений дитячий майданчик –– від «шкільної дітвори». Там є рядки: «Тут лунає галас й сміх, дядя Юра допоміг». Фото директорки Великожитинського ліцею Тетяни Шахрайчук з її сторінки у фейсбуці

Проєкт «Серпом по рейтингу» Центру протидії корупції нарахував 9 зашкварів Юрія Вознюка. 

Докладніше про нього, його бізнес-справи, кумів-депутатів, хобі і міську газету, пов’язану із «Екорембудом», читайте у його досьє.

Більше про політика за тегом: Юрій Вознюк


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте