У Рівненському онкодиспансері може запрацювати медтехніка за 6 мільйонів, яка простоювала роками

Апарат для брахітерапії, який роками простоював без роботи в онкодиспансері, нарешті має шанс запрацювати
Джерело
«Четверта влада»

Обласна рада планує виділити понад півтора мільйони гривень, щоб дати можливість рівненським онкохворим лікуватися в Рівному, а не їздити в сусідні області. Мова про апарат брахітерапії, який роками простоював в Рівненському онкодиспансері без роботи.

Згідно з пропонованими змінами до бюджету на 2019-ий рік, які оприлюднили на сайті Рівненської облради, 1 мільйон 615 тисяч гривень планують витратити на джерело іонізуючого опромінення для «апарату внутрішньопорожнинної променевої терапії».

Опромінення методом брахітерапії вважається дуже ефективним. Воно дає змогу лікувати рак шийки матки, тіла матки, простати, стравоходу, кишківника, язика тощо. За словами експертів, після такого опромінення у більшості хворих рецидивів не виявляють більше десяти років.

«Четверта влада» розслідувала чому апарат для брахітерапії, попри свою якість, не працював у Рівненському онкодиспансері протягом останніх 5-ти років. Серед причин – халатність або умисел посадовців онкодиспансеру, недофінансування обласною радою, дороговартісність лікування.

Тому частина пацієнтів змушена була відмовлятися від цієї процедури, або ж їхати деінде. Зазвичай до Львова.

Щороку опромінення на цьому препараті потребують близько півтори сотні рівненчан.

Заступниця голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко сподівається що депутати підтримають це питання. Каже, що в попередні роки на цю потребу не звертали особливої уваги, бо були більш пріоритетні напрямки.

– Думаю що проголосують за це питання, – каже посадовиця. – Ця сума вже є в проекті бюджету. З 1-го березня починають засідати комісії, де це питання ще обговорюватиметься.

Загалом же обласні комунальні заклади подали на Управління охорони здоров'я бюджетних запитів на понад 173 мільйони.

Це кошти, потрібні їм і на обладнання, і на пальне, і на поточні витрати. Це ті потреби, які накопичилися в останні роки.

– Думаю, що одну четверту хіба вдасться профінансувати, а то й менше, з огляду на можливості бюджету, – додає Світлана Богатирчук-Кривко.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте