У Рівному збирають підписи за мораторій на будівництво біля Басового кута

У Рівному хочуть накласти мораторій на будівництво поблизу Басового кута
Джерело
«Четверта влада»

У Рівному збирають підписи за мораторій на будівництво поблизу Басівкутського водосховища. 

Петицію про введення мораторію на будівництво нових та реконструкцію існуючих будівель і споруд навколо водосховища Басів кут запропонувала депутатка Рівнеради Любов Романюк. 

Ініціаторка петиції депутатка Рівнеради Любов Романюк

– Якщо схеми будівництва набудуть системного характеру, це призведе до безповоротних екологічних та культурних наслідків для озера, зеленої зони навколо озера та нашого міста в цілому, – зазначає ініціаторка петиції.

Нагадаємо, що за результатами проб води Басів кут б’є рекорди по забрудненню. Про екологічні проблеми водосховища у відео за посиланням. Одна з причин забруднення водойми – забудова у водоохоронній зоні водосховища.

Ділянка Олександри Ілліч за 10 метрів від водосховища, де спортивно-відпочинковий комплекс перетворився на дачі

Уже майже завершене будівництво за десяток метрів від води під виглядом спортивно-відпочинкового комплексу, а пізніше – дач.

Десь за 100 метрів від Басового кута височіє нова багатоповерхівка Андрія Юхимця 

Трохи далі добудовують багатоповерховий, за документами спортивно-оздоровчий комплекс «Будинок спортивної рибалки».

Переглянути межі рекреаційних територій біля Басівкутського водосховища можна на карті Геопорталу відкритих даних Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету Рівнеради.

Любов Романюк у петиції згадує досвід запровадження мораторію на будівництво навколо міського озера в Івано-Франківську.

Там міська рада у лютому цього року підтримала запровадження мораторію на розміщення і проектування нових будівель і споруд навколо озера.

Рівнерада вже має досвід прийняття рішення про мораторій на будівництво. У січні 2013-го року міська рада запровадила мораторій на будівництво автозаправних станцій до 2020-го року.

Приватне підприємство, яке планувало будувати АЗС, намагалося оскаржити це рішення через суд, однак не змогло цього зробити.

У березні 2014-го року суд став на бік Рівнеради. У своєму рішенні звернув увагу на те, що до прийняття мораторію проводилися громадські слухання з питань будівництва АЗС. Зрештою назвав таке рішення законним.

Якщо петиція набере 300 голосів, міський голова має оприлюднити відповідь про її підтримання чи непідтримання. А також повідомити про результати розгляду порушених у ній питань із відповідним обґрунтуванням.

Навіть якщо депутати Рівнеради прислухаються до аргументів з потреб охорони водосховища і проголосують за мораторій, то він не стосуватиметься тих будівництв, які вже почалися. А також тих, хто вже отримав дозвільну документацію для будівництва.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте