Відрізані бронзові пальці і носи вкрали у Рівному на Пагорбі Слави: що не так з цією новиною

«Четверта влада» нарахувала чотири пошкодження, які трапилися вже давно

Три понівечені бронзові фігури Монументу Вічної Слави
Джерело
«Четверта влада»

На Пагорбі Слави невідомі пошкодили монумент. Фігурі дівчинки та солдата відрізали носи, іншому солдатові два пальці. Поки поліція шукає винних, міська рада заявляє про готовність швидко відремонтувати меморал. «Четверта влада» зясувала що не так із цією новиною і чому винних навряд чи знайдуть.

Монумент Вічної Слави встановили до 40-річчя перемоги СРСР у Великій Вітчизняній Війні 1941-1945 років. Його відкрили 9-го травня 1985 року. Сучасні українські історики наполягають на іншому сприйнятті подібних меморіалів – в пам'ять постраждалих у Другій світовій війні 1939-1945 років.

Меморіал складається з парку «Слави», алеї «Пам'яті», пагорбу з пілоном-обеліском і скульптурною композицією та виставкову ділянку з військовою технікою під відкритим небом. Виготовлений пам’ятник із бронзи та червоного граніту.

Фото 13-го лютого 2016 року

Основа архітектурно-скульптурної композиції – гранітний пілон-обеліск, який формою нагадує прапор. Біля підніжжя обеліску на низькому плінті встановлені бронзові фігури партизана, бійця Червоної армії і дівчинки, яка пригортається до нього, що є символом звільнення від загарбника Рівненщини, мир та життя.

Вчора, 14-го березня, вранці до поліції звернулась 70-річна рівнянка. Саме вона повідомила, що у солдата та дівчинки зрізані носи, а в іншого солдата відсутні два пальці.

Про цей інцидент написали і озвучили чимало українських ЗМІ – Українська правда, ТСН, ZAXID.NET, Кореспондент, Цензор НЕТ та інші. Не виключено, що це покажуть і на російських телеканалах у власному тлумаченні дій у «бандерівському краї».

За словами речниці обласної поліції Марії Юстицької, відслідкувати, коли стався інцидент поки не вдалося. 

 – Я питала в експерта, але він каже, що не видно чи це свіжі зрізи, оскільки це кольоровий метал і неможливо встановити, коли було зрізано.

– Експерти припускають що спилювали ручною ножівка по металу, – говорить речниця. 

Зрізані два пальці у одного солдата. Фото 15 березня 2018 року

За фактом руйнування пам’ятника правоохоронці розпочали досудове розслідування за частиною 2 статті 297 Кримінального кодексу України.

Осквернення або руйнування братської могили чи могили Невідомого солдата, пам’ятника, спорудженого в пам’ять тих, хто боровся проти нацизму в роки Другої світової війни – радянських воїнів-визволителів, учасників партизанського руху, підпільників, жертв нацистських переслідувань, а також воїнів-інтернаціоналістів та миротворців.

Санкція статті передбачає обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

Марія Юстицька також розповідає:

– На цвинтарі теж зрізають огородження чи надгробні плити їх здають і все. Це немає умислу конкретно на наругу над могилою, просто щоб здати.

Монумент Вічної Слави перебуває на утриманні Рівнеради. Міський голова Володимир Хомко каже, що про проблему знає і вирішить її найближчим часом. 

– Ми відремонтуємо його швидко, це буде недорого і не за бюджетні кошти, – каже він. 

– Я вже дав команду і вже пішли подивитися, до 9-го травня ви вже не побачите там нічого (недоліків, – авт.).

У Рівному в одному із прийомів металобрухту за кілограм бронзи дають 80 гривень. 

А тепер увага. Шукаючи ілюстрації до цієї публікації – головний редактор «Четвертої влади» знайшов у своєму архіві фото із сімейної прогулянки зроблені 13-го лютого 2016-го року. Як виявилося – вже тоді на монументі не було носів, пальців і частини автомата.

13-го лютого 2016-го року
13-го лютого 2016-го року
13-го лютого 2016-го року. Фото можна збільшити, відкривши в новій сторінці

Кілька років поспіль рівняни або не звертали увагу на пошкодження, або не придавали цьому значення. Сам монумент розташований в полі, фактично на окраїні міста. Фігури монументу також періодично хтось розписує.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте