Як «Фемінізм у повсякденному житті» перервали рівненські радикальні традиціоналісти

Організатори тренінгу кажуть, що на вигляд особам, які зірвали тренінг, 17–25 років
Джерело
Фото: Фейсбук сторінка Ніни Потарської

Понад десяток молодиків зірвали вчора феміністичний тренінг у Рівному. Вони штовхалися та лаялися. Громадські радикальні активісти сконфліктували з громадськими ліберальними активістами. Що з того вийшло – у публікації.

«Ти чоловік, чи жінка?»

Вчора у Рівному мав відбутися тренінг на тему: «Більше рівності! Фемінізм у повсякденному житті».

Його організовували кандидат історичних наук, політолог Петро Долганов і кандидатка історичних наук, доцентка кафедри політичних наук РДГУ Наталія Івчик на прохання представників німецького фонду імені Рози Люксембург.

Захід запланували провести у інформаційно-освітньому просторі «INFOHUB».

За словами організатора тренінгу, під час заходу мали розглянути питання дискримінації соціальних груп у різних вимірах – колір шкіри, етнічна та гендерна приналежність.

Також запланували розглянути вживання фемінітивів (слів жіночого роду на противагу чоловічим, наприклад: філолог – філологиня, доктор – докторка – ред.).

Захід мала проводити незалежна освітянка та активістка, квір-феміністка, антропологиня з Києва Надія Чушак.

Тренерка Надія Чушак дивується чому молодики сприйняли захід як українофобний. Стоп-кадр з відео UA:Рівне

На тренінг попередньо реєструвалися. Опісля реєстрації, організатори обрали 16 людей.

Однак ще перед початком заходу вхід заблокували молоді чоловіки.

– Я вийшов зустрічати гостей і направляти їх до місця тренінгу. Тоді ж помітив і групу молодиків, які зібралися біля паспортного столу, – розповідає Петро Долганов. – Я чув, що вони говорили, що є наказ зірвати захід.

Петро Долганов розповідає, коли пішов назад у приміщення, люди пішли за ним.

Вже перед конференц-залом організатор спинив людей та запитав, чи вони зареєструвалися на тренінг. Однак у відповідь почув лайку та образи. Почалася штовханина. Тоді ж і викликали поліцію.

На захід потрапили не всі зареєстровані учасники. Деякі залишилися на вулиці та боялися заходити у приміщення через чоловіків і хлопців, які заблокували вхід. Фото надані Петром Долгановим

–  Вони задавали дивні питання до дівчат, типу – «ти чоловік чи жінка?», говорили слово на букву «п» (грубе означення гомосексуального чоловіка – ред.), не буду повторювати його, – каже Петро Долганов.

– В них була своя фантазія, чому присвячений цей захід, вони спрямували свою риторику в бік ЛГБТ, хоча захід не був присвячений цій тематиці.

Лідером серед чоловіків був Роман Степанович (зліва) активіст радикального громадського руху «Наше Рівне» і вокаліст рок-гурту «Мій батько п'є». Справа організатор заходу Петро Долганов

– У нього така позиція він її дуже яскраво відтворював, що українську націю знищують, відбувається геноцид, гендерна людиноненависницька ідеологія – от такі формулювання він вживав, – розповідає організатор.

Петро Долганов каже, що не очікував такого у Рівному. Для нього такі формулювання неприйнятні. На його думку, люди не повинні висловлювати свою думку через залякування.

– Це методи не демократичні, це бажання нав’язати свою позицію всім іншим. Якщо ми визнаємо існування іншої позиції, то вони її не визнають.

Вони не дозволяють іншим мати власну точку зору. Це не є демократично, це абсолютно залишки тоталітарної свідомості, це бажання нав’язати єдиноправильні цінності, я вважаю це неприйнятним, – обурюється Петро Долганов.

«Пі**рас це не є нецензурна лексика»

У розмові із «Четвертою владою» рівнянин Роман Степанович, який був разом із групою молодиків, що завадили тренінгу, розповів, що він та інші люди не представляли якусь організацію.

Роман Степанович каже, що під час спонтанної акції не представляв жодну організацію. Фото зі сторінки у Фейсбук Петра Долганова

Каже, прийшли на захід захищати своїх жінок.

– Жінка – це скарб нації і ми прийшли захистити своїх жінок  від негативних тенденцій в нашому суспільстві, – розповідає Роман Степанович.

За його словами, вони хотіли поставити низку питань тренерці. Зокрема про фемінітиви та фінансування цього заходу, оскільки, на думку чоловіка, кошти, які виділяють іноземні фонди на проведення таких тренінгів – завеликі.

Роман Степанович вважає, що такі заходи деморалізують суспільство, а також що через подібну ідеологію руйнуються сім’ї.

Під час розмови із «Четвертою владою» Роман Степанович розкритикував і тренерку заходу.

– Виникають підозри що вона якось не зовсім здорова людина не тільки психологічно, а й фізіологічно. Якщо заглянути які дівчата туди прийшли на цей захід – вони всі вродливі, з довгим волоссям, гарні дівчата, – каже він.

– А ця людина вона називає себе квір-активісткою, і це вже не зовсім жінка, я так розумію (квір-людина – гендерно-варіативна людина – ред.).

З приводу нецензурної лексики, Роман Степанович вважає, що слово, яке він вживав, не є нецензурним.

– Ця особа називає себе квір-активісткою. Слово «квір» з англійської мови означає слово пі**рас, це можна бачити у фільмах у піснях різних це слово використовують в такому значенні, – вважає чоловік.

(Квір з англійської – дивний, дивакуватий. Квір – загальний термін на позначення ЛГБТК+, тобто людей, що не є гетеросексуальними – ред.)

– Слово пі**рас – це теж не є нецензурна лексика, тому що це саме значення цього слова на латинській мові – це гомосексуалізм. А слово пі**рас це грецька мова, походить там «педо» – це там хлопчик, а «рас» – це поціновувач хлопчиків, якщо так в буквальному сенсі.

Уточнення від редакції:

«У країнах екс-Союзу поняття «пі**рас» є лайкою і лише дотично пов'язане з гомосексуальним «педераст».

Його форми й різновиди – пі*ар, п*дік, п*дрила, п*дерасина, тощо – широко побутують у мові населення цих теренів, навіть серед тієї його частини, котра не зможе відповісти на просте запитання: «хто такі гомосексуалісти й чого вони хочуть?», – писали Олександр Кривенко й Володимир Павлів в «Енциклопедії нашого українознавства». (Київ: Дух і Літера, 2003. С 78).

Сторони конфлікту написали заяви в поліцію

В результаті конфлікту співорганізаторка тренінгу Наталія Івчик написала до поліції заяву про образу честі та гідності. Адже компанія молодиків почала ображати жінку, коли почався конфлікт.

Роман Степанович написав зустрічну заяву. У заяві чоловік зазначає, що подібні тренінги пропагують людоненависницьку ідею фемінізму.

Також, на думку чоловіків, котрі зірвали тренінг, подібні заходи вчать жінок не створювати традиційні сім'ї та не народжувати дітей. У своїй заяві він також просить заборонити антиукраїнські заходи, що деморалізують українське суспільство.

Речниця поліції Рівненщини Ольга Ангелова розповіла, що відомості про ситуацію внесли до журналу єдиного обліку заяв та повідомлень.

– Дадуть доручення для дільничого, він цього чоловіка встановить, що нецензурно висловлювався і, якщо ця жінка доведе що він вживав лайливі слова до неї, то, можливо, на цього чоловіка складуть протокол про дрібне хуліганство, – каже Ольга Ангелова.  

Дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян, – це адміністративне правопорушення.

Воно карається штрафом (51-119 гривень) або громадськими роботами (40-60 годин) чи виправними роботами (1-2 місяці) з відрахуванням 20% заробітку або адміністративним арештом до 15 діб.

Як пояснюють досвідчені юристи, у цьому випадку притягнути людину до реальної відповідальності буде доволі складно.

Тим часом співорганізатори тренінгу сьогодні зробили заяву про недопустимість навязування своїх поглядів силою:

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте