Як син рівненського судді, капрал поліції, уникає відповідальності за кермування під наркотиками

Ми поспілкувалися із Миксимом Сидоруком – самі оцініть наскільки він був чесний
Джерело
Фото зі сторінки у Фейсбук Максима Сидорука

25-ти річний Максим Сидорук серпневого ранку, о 9.30, повертався на автівці з роботи. 15-те серпня 2019-го – він майже рік працював патрульним поліцейським у Рівному. І вже понад рік, як вночі 11-го серпня 2018-го з ним трапилась неприємна історія.

Його тоді о 2.30 ночі за кермом Ford Kuga поблизу майдану незалежності у Рівному зупинили патрульні і запідозрили в наркотичному сп'янінні. Справу розглядали в Рівненському районному суді і голова суду Сергій Сидоренко не знайшов «події і складу адмінправопорушення».

Нібито поліцейські не відобразили всіх істотних ознак в протоколі, і на боді-камерах не виявилося відео. Звісно, що батько Максима, суддя Рівненського міського суду Євген Сидорук, ніяк не міг повпливати на таке рішення колеги.

Піду в поліцію

Можливо саме тоді 24-річний Максим і вирішив стати патрульним поліцейським, щоб показати як треба працювати професійно. І вже 31-го серпня 2018-го року заповняє декларацію, щоб підсилити лави тих, хто ще 20 днів тому так непрофесійно з ним повівся.

Та прийнявши присягу патрульного Максим Сидорук вочевидь не позбувся поганої звички. Поліцейські нам не під запис розповіли, що помічали Максима за нею не один раз. І, зрештою, хтось не витримав і повідомив офіційно, що один із патрульних на роботі «під кайфом».

Чи то не встигли, чи з інших причин, але стопнули капрала поліції Максима Сидорука колеги, разом з Управлінням внутрішньої безпеки, не на роботі, а відразу після роботи – неподалік від Управління патрульної поліції – на вулиці Чорновола.

Цього разу вже все нібито оформили правильно і медичне освідування підтвердило стан наркотичного сп'яніння патрульного Сидорука. Але дива трапляються, особливо якщо твій батько суддя.

Минуло понад два місяці, а справу про адмінправопорушення суд досі не розглянув. Для того, щоб уникнути покарання – справу потрібно затягнути ще на один місяць.

Покарання за сп'яніння за кермом загрожує Максиму не лише десятьма тисячами штрафу та роком без права керування авто, а й втратою роботи. І хоча роботу він вже втратив, після службової перевірки, та якщо вдасться уникнути адміністративного покарання в суді – це дозволить поновитися через суд.

І далі мати чисту біографію та йти працювати хоч би й в ДБР – ловити поліцейських злочинців.

Гра в правосуддя

Перше судове засідання призначають через місяць – 13 вересня, у Рівненському міському суді. Суддя у справі – Оксана Крижова. Тут же працює і батько Максима – суддя Євген Сидорук.

Батько Максима Сидорука суддя Євген Сидорук в цьому році теж втрапив у скандал – склав і видав на руки дві взаємозаперечні постанови. Однією визнав винною в правопорушенні, а іншою – невинною 16-річну протестувальницю проти кандидата в президенти Зеленського. Зрештою визначили, що це помилково і дійсна постанова з визнанням адмінправопорушення. Українські правозахисники аргументовано розкритикували цю постанову суду, а 2-го серпня 2019-го апеляційний суд скасував постанову Сидорука

На слухання в адмінсправі прийшов лише патрульний, який складав протокол на Максима Сидорука. Після того, як патрульний вийшов із залу – ні він, ні суддя не пояснили де ж підозрюваний у правопорушенні.

Лише 17-го вересня на наш запит в суд отримали пояснення: «засідання не відбулося у зв’язку із неявкою в судове засідання Сидорука Максима Євгеновича та відсутності в матеріалах справи доказів належного повідомлення його про дату, час та місце розгляду справи».

18-те вересня. Телефонуємо речниці Управління патрульної поліції Рівненщини Оксані Юрченко. Вона каже, що Сидорука на роботі давно не бачила.

– Він не з’являється на роботу? – журналістка.

– Буває, людей бачиш ввесь час, а то давно не бачила, на очі мені не потрапляв.

19-те вересня. Телефонуємо капралу поліції Максиму Сидоруку, щоб запитати чому ж він не прийшов та чи відомо йому про засідання суду в його справі.

Максим Сидорук (справа) каже, у суд не прийшов, бо на лікарняному. Але коли відбудеться суд – знав. Фото зі сторінки на Фейсбук Максима Сидорука на новий 2019-й рік – вже у статусі патрульного

– Скажіть, будь ласка, чому ви не з’явилися на засідання 13-го вересня? – журналістка.

– Я на лікарняному був, бо у мене там нога напухла і ходити не міг, – Максим Сидорук.

– Тобто ви знали, що мало бути судове засідання?

– Да, да, да, да. В мене просто говорю, шо в мене нога напухла, я ходить не міг.

– Як давно ви на лікарняному?

– Що? 

– Як давно ви на лікарняному?

– А це важливо? Це секрет.

– То з якого числа ви на роботу не ходили?

– Я не пам’ятаю, не запам’ятовую таке.

– А ви повідомляли суд, що ви на лікарняному?

– Канєшно.

У патрульній поліції Рівненщини не підтверджують і не спростовують інформацію про те, чи Максим Сидорук був на лікарняному. Там вирішили, що інформація про те на роботі поліцейський чи на лікарняному – це таємниця. Попри те, що про причину лікарняного чи його діагноз ми не запитуємо.

Відповідь поліції надійшла в кінці вересня. І з неї видно, що 20-го вересня служба Максима Сидорука в патрульній поліції закінчилася. Після випадку з визначенням наркотичного сп'яніння за кермом до нього застосували дисциплінарне стягнення у вигляді звільнення.

3-го жовтня поліцейський подає декларацію «перед звільненням».

Оскільки 13-го вересня Максим Сидорук на прийшов на суд – його перенесли на 18-те жовтня. 

Але на це засідання вже екс-поліцейський Сидорук також не з'являється. Розгляд переносять на 25-те жовтня.

Якщо Рівненський міський суд визнає Максима Сидорука винним, то в нього буде час звернутися в Апеляційний суд.

Практика розгляду справ у судах свідчить про те, що з великою ймовірністю до 15-го листопада, коли мине тримісячний строк можливості притягнути до відповідальності, суд не встигне винести постанову у цій справі. І звісно, що це ніяк не пов'язано з тим, хто батько Максима Сидорука.

Як уникали відповідальності інші правоохоронці і судді слідкуйте за тегом п'яні за кермом.

Якщо те, що ми робимо, вам подобається, і ви вважаєте це важливим, ви можете підтримати «Четверту владу». Щоб ми мали можливість працювати ще краще і охоплювати більшу кількість тем. Зробити це можна ТАКИМ ЧИНОМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у Telegram.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте