Як тітушки на агітаційному мітингу Петра Порошенка працювали

Цей чоловік перший кинувся відтісняти силою оператора
Джерело
«Четверта влада»

18-го березня у Рівному з агітаційним концертом побував президент України і кандидат в президенти Петро Порошенко. «Четверта влада» стала свідком як чоловіки в капюшонах деактивували чоловіка, який вигукував щось проти президента і силою відтіснили оператора.

Детальний фоторепортаж із зустрічі президента з виборцями дивіться у матеріалі«Селфі з президентом у Рівному: фоторепортаж».

А наразі ми коротко переповімо інцидент з людьми, які поводились як тітушки. Нагадаємо хто такі тітушки.

«Тіту́шки» – збірна назва найманців, часто люмпенізованих кримінальних елементів, гопників, молодиків, у тому числі спортсменів, які використовувалися українською владою (за президента Януковича) для застосування фізичної сили і участі в масових сутичках.

Зокрема, для перешкоджання діяльності опозиційних активістів та для дій проти вуличних протестів: провокацій, підпалів машин, залякування, побиття та розгону демонстрацій, впливу на процес голосування на виборах тощо.

Офіційно визнано використання державними службовцями правоохоронних органів та спецслужби кримінальних формувань «тітушок» проти демократичної акції «Євромайдану».

Термін походить від прізвища спортсмена з Білої Церкви Вадима Тітушка, який 18 травня 2013 року в Києві напав на журналістів Ольгу Сніцарчук та Владислава Соделя. Напад було зафіксовано фотокореспондентами, що і слугувало основним доказом його провини в суді.

Вадік Тітушко по центру. Фото Влада Соделя, на якого напали ці спортсмени

Що трапилося під час агітконцерту

У «Четвертої влади» була інформація, що у Рівному можуть бути задіяні тітушки. Вони були задіяні також на протестних акціях у Києві.

Схема, про яку нам розповіли, працює так: для деактивації протестувальників, які щось вигукують проти президента, або протестують з плакатами, використовуються групи молодих чоловіків. Частина з них ховає пів обличчя бафами, частина в капюшонах.

Вони починають агресивні дії проти таких протестувальників і створюється враження конфлікту чи масової бійки. В цей час поліція має всі підстави, не розбираючи хто є хто, затримувати всіх – і тітушок і протестувальників (або лише протестувальників).

«Своїх» потім відпускають і «не своїх» теж – завдання виконане. Ніяких протестів, мир, спокій і благоденство.

В Рівному, де протестувальники були навіть за часів приїзду Віктора Януковича (за влади якого тітушки чинили злочини), раптом кудись зникли під час приїзду Петра Порошенка.

Ми стали свідком інциденту, який трапився далеко від сцени, з якої виступав президент.

Хтось у натовпі голосно викрикував проти президента. Підійшла група молодиків, почувся звук потасовки і більше з того місця не кричали.

Оператора, який намагався зняти конфлікт, силою і погрозами відтіснила група чоловіків, які закривали обличчя бафами.

Той, хто керував чоловіками, які прикривали обличчя – накинувся оператора, який знімав цю потасовку.

Він сказав чого ти знімаєш, силою відвернув руку з камерою і щось сказав про те, що забере флешку від камери. Йому на підмогу підтягнулося ще п'ятеро молодих чоловіків.

Чоловіки в чорному одязі і капюшонах (дощу і вітру не було) когось оточили
Інша група чоловіків помічає оператора. Чий це оператор з'ясувати не вдалося, ймовірно, не місцевий
Цей чоловік перший кинувся відтісняти силою оператора
Підтягуються ще п'ятеро
Група відтісняє оператора
На цьому фото видно як оператора схопили за руку. Десятки свідків поруч

Ми намагалися з'ясувати хто цей оператор серед рівненських ЗМІ, але його не впізнали, можливо він приїжджий, адже знімали і всеукраїнські канали, які не мають в Рівному корпунтів.

Що каже поліція

Поліцейських на Майдані було кілька сотень

Сьогодні ми запитали в поліції, чиїх представників з різних областей на Майдані і поблизу Майдану було кілька сотень, чи є в них інформація що це за групи молодиків, які ховають обличчя виявляючи агресію і перешкоджаючи свободі слова.

Попросили ознайомитись з публікацією, де описаний цей конфлікт.

Начальник відділу комунікації поліції Рівненщини Антон Крук. Фото з особистої Фейсбук-сторінки

– Чи відомо поліції про цей інцидент, що це за люди були на Майдані, які прикривали обличчя бафами. Чи затримали когось під час цього інциденту і за що саме? – журналістка.

– Матеріал читав. Втомився казати що поліція не охороняла Президента, для цього є інша структура. Щодо інцидентів ми давали офіційну інформацію того ж вечора, вона у нас на сайті і в розсилці, – Антон Крук.

– Ми не про охорону президента питаємо. А про забезпечення порядку. Чи відомо хто ці хлопці, які закривали обличя? Таких чимало було.

– Судячи з матеріалу, ви знали більше ніж ми і СБУ. В тексті декілька раз прямо написано про те, що охороняли Президента, забезпечували приїзд і жодного, що забезпечували безпеку заходів за участю Президента для його учасників та інших людей.

Ще раз повторю інформації про інші правопорушення ніж ті, про які ми інформували в той же вечір, немає. Повірте, якби не чіткі дії поліції та інших правоохоронних органів, то все могло бути не так як було, – вважає речник поліції Рівненщини, так і не відповівши щодо груп людей в капюшонах і бафах.

Дрібне хуліганство, яке зафіксувала поліція, це «21-річний рівненський студент кинув яйце у натовп присутніх на заході осіб під час виступу президента» та «42-річний житель села Кривичі Рівненського району, будучи напідпитку, виражався нецензурною лайкою та порушував публічну безпеку і порядок».

На обох склали адмінпротоколи.

Ще поліцейські вилучили гумостріл у 48-річного чоловіка «дозвіл на який наразі анульований»

Журналісти «Радіо Свобода» теж зафіксували схожих чоловіків, які виривали плакати протестувальників проти Петра Порошенка, під час мітингу у Києві.

Чоловіки в чорних куртках, кепках і капюшонах намагались силою вирвати плакат у протестувальників проти Порошенка у Києві. Стоп-кадр Радіо Свобода
А також виявляли агресію проти операторів та фотокореспондентів, вимагаючи їх не знімати: «Камєру убєри от мєня»

В Києві поліція затримала одного такого чорнокапюшонника. Максимум, що йому загрожує – кількадесятків гривень штрафу за дрібне хуліганство.

У Рівному поліція робить вигляд, що не вкурсі, що це за чоловіки.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте