БЛОГИ  »  Роман Шустик

Як медицина стала справою мого життя

25.05.2017, 11:11      Роман Шустик      Переглядів: 2694

Якщо говорити відверто, то я не хотів бути лікарем. У нашій родині лікарів не було. Але після восьми класів у школі так склалось, що я все-таки вступив до медколеджу. І до кінця другого курсу мені, як не дивно, медицина сподобалась. Чи не головну роль у цьому зіграли мої викладачі, які зуміли відкрити мені медицину по-особливому. Потім була армія. Служив я у Грузії фельдшером. І ви знаєте, тоді, мабуть, і відбувся той переломний момент – я полюбив медицину всім серцем.

Чому став гінекологом? Навіть не знаю. Після закінчення Чернівецького медичного інституту запропонували вступати на магістратуру по гінекології. Хоча десь у глибині серця хотів бути кардіохірургом. Але обставини склались по-іншому. Було місце саме на гінекологію. І оскільки я вчився добре, то мені його і запропонували. Я погодився. Абсолютно про це не шкодую.

Мені неймовірно щастило - в моєму житті було багато гарних вчителів. В Чернівцях у мене викладав майбутній президент Української асоціації репродуктивної медицини Олександр Михайлович Юзько. Він був керівником моєї кандидатської роботи, а нині – докторської. Але ми з ним познайомились ще тоді, коли я був просто студентом, а він тільки почав працювати на посаді завідувача кафедри у Чернівецькому інституті. Ось так нас доля звела. І нині ми по життю йдемо пліч-о-пліч.

В моє професійне становлення значний внесок зробив і Роман Михайлович Ніцович. Вже покійний перший головний лікар міського пологового будинку Михайло Петрович Галенда був керівником моєї інтернатури. Справжній професіонал не тільки створив та довів до пуття цей заклад, а й передав мені чимало професійних навиків. Відмінний спеціаліст та прекрасний чоловік, який, на жаль, передчасно пішов з життя.

Наставник - людина дуже важлива в кар’єрі медика. Брати приклад з кращих, бути прикладом для молоді. Ці принципи прищепили мені мої вчителі і я передаю цю науку молодим спеціалістами. Бо медицина – це не захоплення, не професія, це покликання і справа всього життя.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Головний лікар у Рівненському обласному клінічному лікувально-діагностичному центрі ім.В.Поліщука

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору