Архів розсилки

Випуски розташовані в порядку від найсвіжішого до найдавнішого. Якщо натиснути на виділені червоним заголовки, можна почитати повні версії листів. Щоб підписатися на розсилку, треба залишити свій емейл за цим посиланням.

Випуск №18 «Час поглянути на компас. Допоможете?» (листопад 2021)

У випуску запрошуємо підписників коротко розповісти, як вони ставляться до роботи «Четвертої влади». Відповіді ми врахуємо у своїй подальшій роботі. 

Випуск №17 «Заруба триває» (листопад 2021)

Підбиваємо підсумки циклу відеорозслідувань, які «Четверта влада» підготувала для UA:Рівне, і нагадуємо п'ять приголомшливих викриттів у сфері охорони здоров'я, які ми зробили протягом цього проєкту. Продовжуємо стежити за темою незаконних кіосків біля «Сільпо» та перипетіями у Діагностичному центрі. Наводимо цікаву статистику щодо хворих на коронавірус та розповідаємо про базу відпочинку, яка виросла на березі річки у Рівному незаконно, але має всі шанси узаконитися постфактум. 

Випуск №16 «Здоровий пофігізм головного редактора» (жовтень 2021)

У випуску знайомимо з головним редактором «Четвертої влади» Володимиром Торбічем. Переказуємо, як виш заробляє на студентах через суд, даємо інструкцію, як не платити хабарі у лікарнях, та пояснюємо, чому цьогорічні тарифи на газ можуть обернутися для міста великою проблемою. 

Випуск №15 «Бувай, скверику...» (вересень 2021)

У випуску пропонуємо поставити запитання головному редактору «Четвертої влади» Володимиру Торбічу. Продовжуємо показувати умови у рівненських школах, цього разу у спортзалах, розповідаємо про знищений заради імовірно незаконних кіосків сквер, переповідаємо, чим закінчились дві довгограючі судові справи: про хабарництво викладача вишу та лікарську недбалість. 

Випуск №14 «Щедра порція сарказму» (вересень 2021)

У випуску знайомимо із журналісткою «Четвертої влади» Олею Ульяновою. Ділимося враженнями від відвідин «Межигір’я фесту». Розповідаємо про звинувачення на адресу політичного активіста у сексуальному насильстві, про гепіенд в історії із фіктивним розлученням прокурора Андрія Рудницького, про роботу двох проституйованих жінок у Рівному. Також продовжуємо серію фоторепортажів про рівненські школи, цього разу про шкільні їдальні. 

Випуск №13 «Журналісти — не адвокати» (серпень 2021)

У випуску знайомимо із журналісткою «Четвертої влади» Оксаною Гавриш. Ділимося результатами медичних розслідувань щодо рівненської породіллі, яка померла під час пологів; історією про нібито примусово вакцинованого нацгвардійця; непорозумінням на чималу суму в Острозькій лікарні та безкінечною сагою про прокурора Рідницького і його таке собі розлучення.

Випуск №12 «Скриншоти не горять» (серпень 2021)

У випуску радимо переглянути розслідування про ймовірно фіктивне розлучення головного прокурора Рівненщини та кілька новин про наслідки нашої роботи: хто після нашого сюжету хоче подавати до суду і який медзаклад у Рівному буде перевіряти Міністерство охорони здоров'я. 

Випуск №11 «Інститут репутації? Ні, не чули» (липень 2021)

У випуску радимо звернути увагу на кілька наших нещодавніх матеріалів, які би ми, мабуть, не написали, якби в суспільстві працював інститут репутації. Зокрема, про те, що рівненська стоматологиня продовжує працювати після побиття пацієнтів-дітей, що депутат задекларував лише частину дорогих подарунків на своє весілля, що викладач університету, ймовірно, брав хабарі, але в суді все застопорилося. 

Випуск №10 «Гідність вийшла з чату» (червень 2021)

У випуску ділимося звітом про роботу редакції у 2020 році; розповідаємо, чим закінчився суд проти нас, та як відреагувало МОЗ на наше рзслідування щодо рівненських лікарень. Крім того, радимо переглянути кілька фоторепортажів із рівненських шкільних вбиралень. Ці туалети часто-густо не відповідають ні санітарним нормам, ні здоровому глузду. 

Випуск №9 «Ми комусь та-а-а-к допекли!» (червень 2021)

У випуску розповідаємо про DDos-атаку на сайт «Четвертої влади». Атака сталася після публікації про витрати на пишне весілля депутата та посадовця Держгеокадастру Святослава Стельмащука. Колеги з інших ЗМІ підтримали нашу редакцію, допомігши поширити інформацію про атаку на сайт і про розслідування, яке її спричинило.

Випуск №8 «Стосунки на відстані (робочі!)» (травень 2021)

У випуску знайомимо з редакторкою текстів «Четвертої влади» Людмилою Смоляр. Розповідаємо, як у Рівному містян шантажують відключенням газу; скільки офіційно заробляють працівники основних рівненських лікарень; чому викладачку-хабарницю не звільнили з місцевого університету. Також публікуємо деталі, що наразі відомі про загибель породіллі у Рівному. 

Випуск №7 «Соломка для депутатів» (травень 2021)

У випуску анонсуємо наш розслідувальний сюжет для  «Суспільного» про проблеми в лікуванні інсультів. Розповідаємо, скільки грошей Рівненрада виділила на самопіар у 2021 році та що планують робити з вісьмома гектарами рекреаційної землі у Рівному. Крім того, наводимо перелік всіх депутатів Дубенського району з довідкою інформацією про кожного. 

Випуск №6 «Невидимки в законі» (квітень 2021)

У випуску знайомимо з керівницею проєктів «Четвертої влади» Антоніною Торбіч. Тримаємо в курсі, як розвивається одна з історій про дискримінацію в рекламі, за якою ми стежимо. Розповідаємо про п'яних водіїв, які дві третини року були поза законом, але їх все одно притягали до відповідальності. Досліджуємо наслідки так званого «великого будівництва»-2020 на Рівненщині, якого насправді не існує. 

Випуск №5 «Любов до родзинок» (квітень 2021)

У випуску знайомимо вас із оператором та фотографом «Четвертої влади» Владом Мартинчуком. Підказуємо, як дієво реагувати на неякісні матеріали журналістів. Переказуємо кілька непересічних фактів про майно нардепа з Рівненщини Віктора М'ялика та розповідаємо про чергову непрозору історією з міською землею.  

Випуск №4 «Що ж буде далі?» (березень 2021)

У випуску знайомимо вас із журналісткою «Четвертої влади» Олею Підгородецькою. Радимо, як реагувати, якщо журналісти ставлять вам питання, в яких ви не розбираєтесь. Пропонуємо прочитати про перспективи часткового фінансування рівненських приватних садків з міського бюджету; про паліативне відділення у лікарні неподалік Рівного та про те, в якій ще медичній установі в Рівному тепер можна укладати декларації з сімейними лікарями.  

Випуск №3 «Люди, ближче до діла!» (березень 2021)

У випуску знайомимо вас із журналісткою «Четвертої влади» Анною Хіночик. Радимо почитати матеріал про очільників постійних комісій Рівненської міської ради та про заступників мера Рівного. Розповідаємо, чому на розгляд однієї справи про хабарництво може знадобитися 20 суддів.

Випуск №2 «Совість – це головне» (лютий 2021)

У випуску знайомимо вас із журналісткою «Четвертої влади» Аллою Максимчук. Радимо почитати досьє секретаря Рівнеради Віктора Шакирзна, тексти про успішний кейс повернення землі місту, про позицію місцевого університету щодо хабарництва серед його працівників та інше.

Випуск №1 «Будьмо знайомі» (лютий 2021)

У випуску пояснюємо, чим займається «Четверта влада» та хто входить до основного складу нашої команди. Аргументуємо, чому наша робота важлива, та нагадуємо буремну історію, що трапилася з нами кілька років тому. Також радимо прочитати про джинсу в рівненських медіа, сексистську рекламу місцевого бізнесу та судову тяганину у двох справах – про хабарництво в університеті та лікарську недбалість. 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)