Редакційні правила Агенції журналістських розслідувань «Четверта влада»

Ці правила затверджені директором ГО «АЖР «Четверта влада» у 2013 році (остання редакція 12 березня 2018 року).

1. Агенція вважає журналістику частиною громадянського правового суспільства, яка має спостерігати за діяльністю влади та інших суспільних інститутів, що мають значний вплив на життя людей.

2. Журналісти – це спостерігачі від суспільства, які доносять до людей суспільно важливу правдиву інформацію. Журналіст Агенції добросовісно виконує свої професійні обов’язки. Якщо журналіст отримав суспільно важливу інформацію – він зобов’язаний її перевірити (не менше як з двох джерел) і оприлюднити.

3. Чесність, наполегливість, вміння думати, не боятися запитувати, бажати служити суспільству, відшукуючи і доносячи до нього правдиву суспільно важливу інформацію – основні вимоги до журналіста Агенції.

4. Журналіст Агенції дотримується Етичного кодексу українського журналіста (затвердженого Комісією журналістської етики), який є невід’ємною частиною редакційних правил.

5. Основні критерії професійної роботи журналіста Агенції: суспільна важливість інформації, точність подачі, достовірність, повнота інформації, збалансованість, простота подачі, відокремлення фактів від коментарів та оцінок журналіста, оперативність подачі інформації.

6. Наша аудиторія може бути впевненою в тому, що на наші рішення не впливають політичний чи комерційний тиск або будь-які особисті інтереси. Журналісти Агенції сповідують принципи незалежної журналістики, яка передбачає незалежність як від зовнішніх факторів, так і від внутрішніх, зокрема від: держави; політичних партій та їх інтересів; ділових та комерційних інтересів, включаючи інтереси рекламодавців; друзів журналістів; власних упереджень, оцінок, захоплень журналістів.

7. Журналісти і працівники Агенції не можуть бути членами політичних партій. Членство журналістів у громадських об’єднаннях чи релігійних громадах допускається, якщо воно не перешкоджає професійним та етичним обов’язкам журналіста чи працівника редакції.

8. Журналісти і працівники Агенції не беруть подарунків і нагород від влади, партій і політиків, бізнесу і від всіх інших, хто може і хоче впливати на прихильність журналістів.

9. Журналісти Агенції відвідують фуршети ініційовані владою, партіями чи бізнесом виключно тоді, коли це необхідно для отримання важливої інформації. У такому разі слід пам’ятати, що ви на роботі, а не на відпочинку і поводитись гідно.

10. Журналістам і працівникам Агенції заборонено співпрацювати з іншими ЗМІ чи піар-службами без погодження головного редактора. Про виникнення будь-яких конфліктів інтересів журналіст (працівник) зобов’язаний повідомити редактора.

11. Для дописувачів Агенції, з відома редактора, допускаються окремі виключення щодо зв’язків з владою, партіями чи бізнесом та співпраці з іншими ЗМІ, якщо це не порушує інші правила.

12. Будь-яка інформація про внутрішню роботу Агенції, теми, над якими триває робота, деталі тем, джерела, персональна інформація чи будь-яка інша інформація, яка стосується внутрішнього життя редакції є конфіденційною і може бути поширеною поза редакцією виключно після погодження головного редактора.

13. Всі спірні питання, які виникають при застосуванні цих правил, узгоджуються з головним редактором. Усі непорозуміння на вимогу журналіста або працівника розглядаються за участі Правління, головного редактора, директора.

14. Ці правила можуть доповнятись і конкретизуватись з подальшим повідомленням журналістів і працівників.

15. Відмова прийняти ці правила, або грубе їх порушення, означає відмову від співпраці з Агенцією.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.