РІВНЕНЩИНА

У Рівненській обласній лікарні протизаконно вимагали «благодійні» внески - прокуратура

14.05.2013, 16:28      портал «Четверта влада»      Переглядів: 7401

Володимир Лепеха, який нині очолює Рівненську обласну клінічну лікарню, знову у центрі скандалу з примусовими "благодійним внесками". Наразі внесками зацікавилася прокуратура

Органи прокуратури Рівненщини провели з початку 2013 року перевірки додержання вимог Основ законодавства України про охорону здоров’я, за результатами яких виявили численні порушення у діяльності органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та лікувальних закладів.

Про це порталу "Четверта влада" повідомила прес-служба прокуратури області.

Серед основних порушень – незаконне стягнення з громадян плати за надання медичної допомоги в державних і комунальних закладах, надання безкоштовно медичних послуг, які згідно з вимогами нормативно-правових актів повинні оплачуватись, поширені факти корупційних діянь, оборудок з бюджетними коштами.

Загалом, за результатами перевірок в галузі охорони здоров’я органи прокуратури Рівненської області зареєстрували у Єдиному державному реєстрі досудових розслідувань 10 кримінальних проваджень, склали 1 протокол про вчинення корупційного адміністративного правопорушення, внесли 57 подань. За результатами розгляду документів прокурорського реагування до відповідальності притягнуто вже 30 посадових осіб, відшкодовано 300 тисяч гривень.

Заступник начальника відділу прокуратури Рівненської області Оксана Гринява. Скрін-шот з відео прокуратури

- У Рівненській обласній клінічній лікарні хворі сплачували в сумі від 300 до 700 гривень в якості обов’язкової плати за проведення дослідження на магнітно-резонансному томографі, - наводить найбільш резонансний приклад вимагання благодійних внесків у медзакладах області заступник начальника відділу прокуратури Рівненської області Оксана Гринява. - Разом з тим можливість безоплатного отримання вказаної медичної послуги пацієнтам не роз’яснювалася.

За цим фактом прокуратурою Рівненщини 4 березня 2013 року внесено в реєстр досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 184 ККУ (порушення права на безоплатну медичну допомогу)

Досудове слідство у цій справі триває.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА спробувала поспілкувати з головним лікарем Рівненської обласної клінічної лікарні Володимиром Лепехою, щоб з´ясувати, чому в цьому закладі вимагають кошти у хворих за медичні послуги, які мають надаватися безкоштовно.

Однак, почувши запитання, головний медик закладу сказав, що подібні питання слід надіслати лише в письмовому вигляді. По телефону спілкуватися відмовився і кинув слухавку. Очевидно, добре памятає спілкування з журналістом порталу "Четверта влада" через публікацію про вимагання благодійних внесків у Діагностичному центрі, який раніше він очолював. 

В прес-службі прократури наразі не змогли надати повний перелік медичних закладів на Рівненщині, у яких були зафіксовані вимагання сплати благодійних внесків, тому ЧЕТВЕРТА ВЛАДА підготувала з цього приводу запит на інформацію. 

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ:

Як повернути кошти, які вимагають у медичних закладах Рівного

Прокуратура перевірила – медичних поборів у Рівному немає

Гінекологічний рекет (телепрограма)


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

20.09.2013, 13:50 46.118.162.*** Андрій
Віктор Хведорович. Давай зустрінемось Казліна. Напою тебе з твого унітаза.
15.06.2013, 20:14 37.54.101.*** Леся
Безкоштовний сир у мишоловці, любі мої рівненчани. В. Ф Янукович
15.05.2013, 12:30 91.124.26.*** Віктор Хведорович
В перинатальному центрі, який я відкрив для вас, лохів, ТАКОЖ треба вносити \"тіпа\" благодійни внески...самі розумієте, золоті унітази дорогі, а вас дохєра, поки що...)))
15.05.2013, 10:04 192.109.140.*** Maks
Цікаво, які такі платні послуги надавали в лікарні безкоштовно? Ні в Рівненській районній, ні в обласній лікарнях щось такі мені не траплялись. Значить кудись ті гроші йшли, комусь в кишеню. Тут і КРУ варто приєднатись. Якщо копнути глибше, то ойо-йо скільки можна накопати.
14.05.2013, 17:04 95.69.241.*** Рівнянин
Зате в міській лікарні внески законно вимагають за все:аналізи,ренгени, узі, кардіограми.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору