РІВНЕНЩИНА

Міністр освіти вважає незаконним розпорядження Хомка, який заборонив йти у садочки не рівненським дітям

12.10.2016, 18:33      портал «Четверта влада»      Переглядів: 1125

Мер Володимир Хомко хоче, щоб не прописані у Рівному діти не відвідували місцеві садочки. Архівне фото

Міністр освіти Лілія Гриневич вважає «таким, що не має правового підгрунтя» усне розпорядження мера Рівного Володимира Хомка про заборону ставити у чергу в дитячих садочках дітей, чиї батьки не зареєтровані у місті.

Про це вона повідомила у пререписці рівненському політику, головному опоненту Хомка на минулих місцевих виборах Дмитру Якимцю.

Він звернувся до Лілії Гриневич, аби вона прокоментувала ситуацію в Рівному із дитячими садочками для «не місцевих». 

Скріншот переписки Дмитра Якимця

«Міський голова дав усне розпорядження не записувати до рівненських дитячих садочків дітей, які не зареєстровані в Рівному, навіть якщо вони роками проживають тут, а їхні працюючі батьки сплачують податки у бюджет міста. На моє звернення з цього приводу профільний міністр зазначила: «Таке розпорядження не має правового підгрунтя» і попросила повідомити її про подальший розвиток подій», – пише Дмитро Якимець у своєму Facebook.

Журналісти телеканалу «Рівне 1» вже повідомляли про проблему. 

Володимир Хомко прокоментував газеті «Рівне вечірнє» чим мотивоване таке його розпорядження.

– Є моє усне розпорядження – тих, хто не прописаний у Рівному, не ставити в електронну чергу до дитячих садків. Письмового розпорядження не буде. Несправедливо, що ми будемо витрачати свої субвенції на дітей з інших територіальних громад. Там, де прописані, там нехай і ходять у дитячі садки. Якщо ми дозволимо з сіл дітям йти у дитячі садки Рівного, то туди не потраплять рівненські. Прописуйтеся у Рівному і ходіть у дитячий садок тут. Якщо не згідні – робімо референдум. У дитсадках міста не вистачає 1000 місць. Ті, які вивільняться завдяки вказівці, будуть для людей, які живуть і платять гроші у Рівному. Має бути, як у цивілізованих країнах. У США, наприклад, ви не поведете дитину у школу району, де не проживаєте. Але якщо, наприклад, діти з Обарова хочуть ходити до рівненських шкіл та дитсадків – нема проблем, бо ми з`єднаємося з цим селом в одну громаду, – розповів Володимир Хомко. 

«Треба відмітити, що згадане хитре розпорядження пана Хомка є усним бо він чудово розуміє його незаконність. Тому він боїться підписати його, але перекладає відповідальність на працівників освіти. Тому я звертаюся до відділу освіти міськвиконкому та до завідуючих ДНЗ міста – добре подумайте перш ніж виконувати незаконне та фактично не існуюче розпорядження. Бо відповідати перед законом за його виконання будете саме ви!», – написав Дмитро Якимець.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору