РІВНЕНЩИНА

«Зловмисники, яких підтримує уряд, намагаються викрасти ваш пароль»: як вберегтися

15.09.2017, 16:53      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 3803

Рівненська журналістка Ольга Ферар отримала сповіщення про спробу викрадення паролю з її електронки. Фото з Інстаграм Ольги Ферар

«Можливо, зловмисники, яких підтримує уряд, намагаються викрасти ваш пароль». Таке сповіщення зробив сьогодні google.com в акаунті електронної пошти рівненського сайту ВСЕ. Скрін-шот оприлюднила редакторка сайту Ольга Ферар:

Зловмисники яких підтримує уряд... Еммм. Підскажіть, хто це такі?

Опубліковано Ферар Ольгою 14 вересня 2017 р.Google радить власнику електронки ввімкнути двоетапну автентифікацію та налаштувати ключ безпеки:

Консультант з цифрової безпеки Микола Костинян розповідає, що такі сповіщення в журналістів з`являються в електронці вже понад рік-два.

– Гугл показує усім, чию пошту атакують повязані з державами структури, – пояснює Микола Костинян. – В мене таке саме висить вже півроку. Тобто гугл турбується і попереджає. Каже – ось зловмисники, повязані з державою,  вас атакують. Захистіть свій обліковий запис. 

Який саме уряд – Google не розповідає. Консультант дає поради усім хто хоче захистити приватність своєї переписки в електронній пошті. Важливі такі моменти:

1. Хороший пароль

2. Двофакторна перевірка

3. Контроль способів відновлення доступу до екаунта – забрати звідти телефон і секретне запитання

4. Контроль додатків (у «перевірці безпеки» вони будуть там де «дозволи облікового запису») – видалити усі зайві

5. Розпізнавати шахрайські листи (для цього потрібне навчання)

6. Захищати свої пристрої від шпигунських програм та від вилучення/викрадення

– У простому варіанті – пароль і двофакторна перевірка, – підсумовує експерт. – Гугл має набір рекомендацій і показує їх залежно від того, в кого що налаштованою. Якшо двофакторної немає – то він це покаже обов`язково.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору