Чому депутати Рівненської облради не змогли проголосувати за рішення проти УПЦ (МП)

Список тих, хто не з'явився на сесію

Депутати, які не прийшли на сесію, зірвали голосування
Джерело
«Четверта влада», Ярослава Нікітюк

Сьогодні депутати Рівненської обласної ради на позачерговій сесії мали голосувати за звернення до Верховної Ради, Рівненської облдержадміністрації та керівників територіальних громад області щодо діяльності Української православної церкви (московського патріархату).

Мали просити Верховну Раду прийняти закон, що унеможливить роботу УПЦ (МП) в Україні. А облдержадміністрацію просити скасувати статути та державну реєстрацію релігійних громад УПЦ (МП) на Рівненщині.

Однак сьогодні це рішення не прийняли, бо до сесійної зали прийшли лише 24 депутата. Тоді для того, щоб сесія відбулася, потрібна присутність 33 депутатів.

У повному складі з’явилися фракції «Європейської солідарності» та «Радикальної партії Олега Ляшка». Була і «Свобода», але без двох депутатів: Аліна Янчук нещодавно народила сина, а Олександра Гомона прооперували.

– За інших колег я би хотів щиро порадіти: можливо, вони отримали певні вигоди. Навіть перед сесією був заклик збирати позачергову сесію кожен день, доки у тієї людини, яка блокує її проведення, не закінчаться подарунки, не закінчаться гроші, – зазначив під час сесії голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук.

«Інші колеги» – це депутати фракцій «Слуга народу», «За майбутнє», «Сила і честь» та «Батьківщина».

Щоб дізнатися думку депутатів щодо сесії та чому більшість не з’явилися, «Четверта влада» поспілкувалася з головами фракцій.

Радикальна партія Олега Ляшка

Напередодні сесії голова фракції «Радикальної партії Олега Ляшка» Оксана Лозова не змогла сказати, як саме фракція голосуватиме. Пояснила, що ще не проводили зборів. В день сесії, однак, думає, що однофракційці проголосували би «за».

Щодо неявки колег з інших фракцій сказала, що «це особиста справа кожного депутата» і що це їхня «честь і совість».

– Частково ми розуміли, що не всі депутати зможуть [прийти]: волонтерство і так далі. Це питання не нашої фракції. Ми завжди були дисципліновані. Тут питання навіть не в голосуванні стоїть. У нас бувають ситуації, коли ми дозволяємо депутатам голосувати вільним вибором, але основне – це дисципліна. Можна ж не голосувати, треба мати честь прийти, – висловилася Лозова.

Всеукраїнське об’єднання «Свобода»

У «Свободі» до того, що засідання не відбулося, ставляться «дуже негативно». Голова фракції Олексій Бучинський каже, що не бачать причин «не з’явитися і не обговорити це питання» на сьогоднішній сесії.

– Якщо в них є інші претензії до тексту – можна було напрацювати інший текст – в чому проблема? Але якщо в них є претензії до самої суті питання про московську церкву – тоді це вже серйозні питання до цих фракцій, – прокоментував голова фракції Олексій Бучинський.

Європейська Солідарність

Ми також хотіли дізнатися думку голови фракції «Європейської солідарності» щодо того, що голосування не відбулося. Однак номер, на який ми напередодні сесії телефонували, сьогодні – «недійсний». А в телеграмі Олександр Дехтярчук повідомлення не прочитав. Вважатимемо, що позицію фракції висловив голова обласної ради Сергій Кондрачук, який потрапив у раду від цієї партії.

«За майбутнє» та «Слуга народу»

Голову фракції «За майбутнє» Руслана Потапчука у фейсбуку ми запитали, чому фракція не з’явилися на голосування. Однак до виходу матеріалу повідомлення він не відкрив, хоч був у мережі.

Голова фракції «Слуга народу» Андрій Карауш повідомлення відкрив, але проігнорував. А до того скинув наш дзвінок. Напередодні сесії, нагадаємо, він говорив, що фракція не буде «підтримувати протиправні рішення» про заборону діяльності релігійних організацій. Хоч про заборону УПЦ (МП) у проєкті рішення не вказано.

ВО «Батьківщина»

Напередодні сесії голова фракції «Батьківщина» Микола Кучерук говорив, що не голосуватиме за цей проєкт рішення, хоч раніше підтримував скликання позачергової сесії. На його думку, казав, вплинув Собор Української православної церкви (московського патріархату), де УПЦ оголосила себе «незалежною» від москви. Сьогодні ж ми запитали, чому всі депутати фракції не прийшли.

– Я ж давав вам [вчора] розгорнуту відповідь. Я вважаю, що нам зараз [треба] звертатись до синодів двох церков, щоб вони об’єдналися в єдину помісну.

– Але ви могли прийти і проголосувати «проти», а так ціла ціла фракція не прийшла – журналістка.

– В нас не всі депутати живуть у Рівному, в нас у Рівному живе тільки Ткач Олександр. Решта – хто в Києві зараз живе – як Роман Руденко, хто в Сарненському районі, хто в Костополі, як я. В наш час витрачати паливо або дизель тільки для того, щоб приїхати, мабуть, недоцільно.

«Сила і честь»

Натомість заступник голови фракції «Сила і честь» Віталій Ундір каже, що якщо на сесію не збирається більшість депутатів, «то це має сигналізувати, що голова [Рівненської обласної ради] щось робить не так».

Віталій Ундір каже, що текст звернення майже такий самий, за який депутати могли проголосували на черговій сесії «і відрізняється одним реченням». І він не розуміє, чому ще тоді, на сесії 20 травня, за нього не голосували.

Голова Рівненської облради Сергій Кондрачук зазначив, що «усі голови фракцій домовилися розглядати 20 травня лише господарські питання». А перенести домовилися, «бо чекали Собору УПЦ 27 травня» і «комітетських слухань у ВР 30 травня».

– Щодо проекту рішення Ундір лукавить. Це доопрацьований текст документу, порівняно з тим, який був на черговій сесії. З'явився пункт про інвентаризацію. І Ундір це знає, бо я йому казав, – зазначає Кондрачук.

– Зараз 24 парафії, які були в Українській православній церкві, перейшли в ПЦУ. Я знаю, що існує ще близько 10 статутів на реєстрацію переходу інших парафій. Як на мене, є правильні меседжі і з Української православної церкви так званого московського патріархату про те, що вони готові йти на діалог, що вони засуджують дії Кирила. Це однозначно треба рухати. Така десь позиція, – зазначив Віталій Ундір.

Депутати, які не з'явилися на позачергову сесію 3-го червня

Назва фракції Депутати

«За майбутнє»

Іван Калюта
Вікторія Опанасюк
Андрій Пехотін
Руслан Потапчук
Руслана Потапчук-Чернєнкова
Валерій Редько
Володимир Чайка
Віктор Щербачук
Ігор Ясенюк

«Сила і честь»

Олександр Данильчук
Лілія Драпчинська
Катерина Макарчук
Микола Мельник
Анатолій Петрук
Віталій Сухович
Віталій Ундір
Сергій Шевчук

«Слуга народу»

Андрій Бурачик
Анатолій Грисюк
Андрій Карауш
Олександр Коваль
Віктор Красовський
Юрій Ліпський
Людмила Мариніна
Сергій Подолін
Володимир Рашовський
Олег Стратюк
Юлія Шигорева
Роман Шустик

Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина»

Микола Добриднік
Микола Драганчук
Василь Кльоп
Руслана Конощук
Микола Кучерук
Світлана Левицька
Роман Руденко
Олександр Ткач
Алла Черній

Всеукраїнське об’єднання «Свобода»

Аліна Янчук
Олександр Гомон

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте