Як депутати Рівненської облради голосуватимуть за звернення проти УПЦ (московського патріархату)
Третього червня депутати Рівненської обласної ради зберуться на позачерговій сесії, щоб проголосувати за звернення до Верховної Ради, Рівненської облдержадміністрації та керівників територіальних громад області щодо діяльності Української православної церкви (московського патріархату).
Якщо коротко, то депутати хочуть попросити Верховну Раду прийняти закон, що унеможливить роботу УПЦ (МП) в Україні. А облдержадміністрацію проситимуть скасувати статути та державну реєстрацію релігійних громад УПЦ (МП) на Рівненщині.
«Четверта влада» запитала голів усіх фракцій обласної ради, як вони завтра голосуватимуть. Одностайності у відповідях немає.
Як голосуватимуть депутати
У фракціях «Радикальної партії Олега Ляшка» та «Сили і честі» збори фракцій проведуть завтра. Тому їхні представники сказали, що не можуть озвучити плани щодо фракційного голосування. Натомість у фракції «За майбутнє» сказали, що депутати голосуватимуть «на свій розсуд».
«Європейська солідарність»
У «Європейській солідарності» запевняють, що звернення підтримають. Голова фракції Олександр Дехтярчук каже, що не поділяє позиції, «що це рішення ні до чого не призведе й не на часі».
– Кожній фракції пропонували протягом тижня подати пропозиції до проєкту рішення. Якщо завтра почнуть казати, що його треба допрацювати, що це не на часі – це все від лукавого, – коментує Дехтярчук.
Також зазначає, що ЄС пропонувала доповнення до проєкту рішення – щоб звернутися також до Кабміну, аби там переглянули договори на оренду приміщень монастирів московського патріархату.
Читайте також: «Духовний фронт: як громада на Рівненщині відстоює свій храм, зайнятий православними московського патріархату»
«Свобода»
Депутати «Свободи» також голосуватимуть «за» цей проєкт рішення, бо підтримують позицію лідера партії Олега Тягнибока. Її він описав у своєму відео:
«Слуга народу»
Голова фракції «Слуга народу» Андрій Карауш дзвінок скинув, тому спілкувалися у телеграмі.
У повідомленні він сказав, що «Слуга народу» не буде «підтримувати протиправні рішення» і що місцеві громади не мають повноважень забороняти діяльність релігійних організацій. А «самовільні рішення місцевих рад щодо заборони – незаконні і парафії їх можуть оскаржувати в суді».
– Забороняти діяльність УПЦ за фактами колаборації чи диверсійної діяльності необхідно в законний спосіб! А спонукати переходи громад до ПЦУ необхідно наполегливою роз’яснювальною, просвітницькою діяльностями, а не заборонами, – коментує позицію фракції Андрій Карауш.
Однак у проєкті рішення й не вказували про те, що завтра розглядатимуть питання про заборону УПЦ (МП). Ми зауважили цей момент і знову запитали, як фракція за нього голосуватиме. Карауш переглянув запитання, але не відповів.
Натомість голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук під час розмови сказав, що «правляча політична сила “Слуга народу” робить все, щоб завтра сесія не відбулася».
– Депутати фракції «Слуга народу» зустрічаються з депутатами інших фракцій і не мають наміру завтра брати участь в нашому засіданні, – розповів Сергій Кондрачук.
«Батьківщина»
У фракції «Батьківщина» також не голосуватимуть за цей проєкт рішення, хоч раніше її голова Микола Кучерук «ставив свій підпис за скликання позачергової сесії». На його думку, каже, вплинув Собор Української православної церкви (московського патріархату), де УПЦ оголосила себе «незалежною» від москви.
– Я і партія «Батьківщина» вважаємо, що ми повинні звернутися зараз не до політиків, а до церков. [Звернутися] до синоду Православної церкви України й до синоду Української православної церкви про об’єднання. Тому що нам конче важливо, щоб наша держава, перебуваючи у війні, мала об’єднані ресурси, в тому числі і ті, які йдуть в молитві до Бога, – зазначив Кучерук.
Нагадаємо, 27 травня Українська православна церква московського патріархату оголосила «про свою незалежність» від російської православної церкви. Це твердження активно поширювали ЗМІ, багато з яких полінувалися перевірити, як насправді звучать заяви церкви.
27 травня справді відбувся Собор УПЦ (МП), на якому ухвалили документ із десяти пунктів. Журналісти проєкту «НотаЄнота» проаналізували цей документ і вказали на маніпулятивність та неправдивість заяв про «незалежність».
У документі УПЦ (МП):
- засудила війну як порушення заповіді «Не вбивай!»;
- звернулася до влади України та влади росії, щоб ті продовжували переговори;
- «виразила незгоду з позицією Патріарха Московського і всієї Русі Кирила щодо війни в Україні», при цьому не вказавши, в чому ця позиція полягає – що кіріл благословляв російських військових на війну проти України. (Осуду кірілу, як це подавали багато видань, ніхто насправді не висловлював);
- вирішила, що треба організовувати церковні громади «в діаспорі», адже багато українців зараз за кордоном і потребують «духовної опіки» (а насправді – рускій мір потребує розширити мережу свого пропагандистського впливу);
- назвала Православну церкву України неканонічною і закликала «припинити силові захоплення храмів». (Хто ще не бачив наш сюжет про такі «захоплення» і не розуміє, як УПЦ (МП) перевертає все догори дриґом – запрошуємо глянути. Заяви про неканонічність ПЦУ є запереченням факту);
- сказала, що приймає зміни до статуту, які й засвідчать «повну самостійність і незалежність Української Православної Церкви». Однак тексту оновленого статуту у вільному доступі немає.
Так це виглядає на папері.
На практиці ж предстоятель Української Православної Церкви, Митрополит Київський і всієї України Онуфрій залишається постійним членом Священного Синоду російської православної церкви, а РПЦ не отримувала від УПЦ ніяких звернень про її незалежність.
Отож, заяви УПЦ МП – це порожній звук, розрахований на «введення в оману тисяч прихожан, які почали задумуватися, чи варто ходити в церкву, яка благословила війну в Україні. Зробити так, щоб люди не збунтувалися і не вигнали УПЦ МП до їхніх московитських правителів».
Журналісти «НотаЄнота» підкреслюють, що у російських методичках щодо дій на окупованих територіях один із пунктів чітко апелює до православ’я.
Окупанти на питання «Ви рускіє ілі украінци» мають відповідати: «Ми і рускіє, і украінци, а главноє – ми православниє і дєліть нам нєчєво». Пояснюють автори методички це тим, що за 9 років пропаганди українці прирівняли образ «русского» до образу захватчика. А образ православного – чистий.
Дивіться також: Чому депутати Рівненської облради не змогли проголосувати за рішення проти УПЦ (МП)
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу».
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти