Хабар у рушнику: як судять екс-чиновників департаменту соцзахисту Рівненської ОДА

Суди щодо екс-чиновників Рівненської ОДА Олексія Янчевського та Ольги Підкидач тривають вже третій рік
Джерело
«Четверта влада»

Два дні екс-керівниця департаменту соціального захисту населення Рівненської ОДА Ольга Підкидач безкоштовно проживала та харчувалася у волинському санаторії «Пролісок». А її перший заступник Олексій Янчевський отримав трохи більше 52-х тисяч гривень «відкату» від директорки цього ж санаторію.

Таку версію слідства озвучує в суді прокурор Андрій Войтюк.

У вересні 2015-го року директорку департаменту соціального захисту населення Рівненської обласної адміністрації, депутатку Дубенської районної ради Ольгу Підкидач затримали  під час одержання 9-ти тисяч гривень хабара.

Через місяць після цього взяли з хабарем і її заступника Олексія Янчевського.

В суд об'єднана справа потрапила у червні 2016-го року.

Ольга Підкидач перешіптується із своїм захисником ліворуч Володимиром Рашком. Поруч з ним захисник Олексія Янчевського – Олександр Журавльов

З розгляду справи дізнаємося версію слідства.

Гроші екс-директорка департаменту отримувала від директорки одеського санаторію «Зелений мис». Хабар був завернутий у рушник. 

Ці кошти призначалися для фінансування оздоровлення осіб, постраждалих внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції (ЧАЕС). Окрім того, разом із хабарем була записка.

Прокурор Рівненської обласної прокуратури Андрій Войтюк передає записку, яка була поруч з хабарем, судді Рівненського міського суду Наталі Діонісьєвій

На одній стороні жовтого папірця напис: «Спасибо за все, целую Тамара». З іншого боку – «Ольга Владимировна! посылаю 10000 ОК, больных много пока не доехала, буду скоро в Житомире в октябре». 

Окрім того, Ольгу Підкидач підозрюють в отриманні ще однієї неправомірної вигоди.

За версією слідства, обвинувачена домовилася із директоркою волинського санаторію «Пролісок» про безкоштовне проживання та харчування.

– Там було якесь свято і були інші директори інтернатних закладів Рівненської області, і вони відпочивали разом з нею. Вони поїхали туди відпочити безкоштовно, – розповідає прокурор Рівненської обласної прокуратури Андрій Войтюк. 

Він додає, що санаторій «Пролісок»  фінансується від департаменту соцзахисту Рівненської ОДА на путівки для людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи та дітей, інвалідність яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою.

Тому безкоштовний відпочинок тут пов'язаний з використанням службового становища Підкидач, вважає прокурор. 

Директорка волинського санаторію, як вважає слідство, також запропонувала колишньому першому заступнику департаменту соцзахисту Олексію Янчевському відкат, на який той погодився.

Протягом засідання екс-заступник директорки департаменту соцзахисту Рівненської ОДА Олексій Янчевський прикривав обличчя блокнотом

– Якщо департамент фінансує санаторій на один мільйон п'ятдесят три тисячі гривень, тобто на санаторно-оздоровче лікування осіб, то від цієї суми пропонує Янчевському 5% в якості неправомірної вигоди, тобто 52 тисячі 650 гривень, – каже прокурор.

Тепер екс-посадовців судять за частиною 3 статті 368 Кримінального кодексу України – неправомірна вигода у великому розмірі або вчинена службовою особою, яка займає відповідальне становище, або за попередньою змовою групою осіб, або повторно, або поєднане з вимаганням неправомірної вигоди.

Такий злочин карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Прокурор Андрій Войтюк каже, що керівниці санаторіїв не зверталися до правоохоронних органів. Правоохоронці самі вийшли на жінок

–  Цих двох директорок санаторіїв також зараз судять. Їм також загрожує кримінальна відповідальність за частиною 3 статті 369 Кримінального кодексу, – каже Андрій Войтюк. 

Тобто за надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає відповідальне становище, або вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Директоркам санаторіїв загрожує позбавлення волі на строк від чотирьох до восьми років з конфіскацією майна або без такої.

Захисники підсудних кажуть, що їхні підзахисні своєї вини не визнають.

Захисник Ольги Підкидач Володимир Рашко каже, що посадовиця не отримувала хабар, їй просто повертали борг.

– Директорка, коли була тут, попросила у Ольги Підкидач грошей, вона в нашому єврошопі скуплялась, бо їй сподобались тут речі, скупилась і поїхала в Одесу. І потім повертала ці гроші, ніхто не ховався, вони подруги вже давно, – розповідає адвокат.

З приводу волинського санаторію адвокат каже: 

–   Це вони щось отаке придумали, вона там скрізь платила, це день Ольги був, вона друзів зібрала, – говорить Володимир Рашко. 

Адвокат Олексія Янчевського Олександр Журавльов каже, що його підзахисного не затримували на отриманні хабара.

– В обвинувальному акті не написано, що він отримав хабар, там написано, що він отримав пропозицію незаконної винагороди, – каже захисник. 

Каже, що все обвинувачення влаштоване на припущеннях та недопустимих доказах.

– Поставили апаратуру, слухали, і ми думаємо що вони незаконно слухали, і от вони дають таку інтерпритацію, – розповідає захисник Олексія Янчевського.

Обоє адвокатів вважають, що правоохоронним органам були потрібні показники, через це і почали цікавитися їхніми підзахисними.

Наступні судові засідання у цій справі призначені на грудень 2018-го і січень 2019-го року.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте