РОЗСЛІДУВАННЯ

«Водний» університет придбав 56 квартир за «спонсорські» кошти: продовження теми

26.10.2011, 00:00      Володимир Торбіч, ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»      Переглядів: 7403

Фото nuwm.rv.ua. Студенти НУВГП.  

Стаття про те, як у Національному університеті водного господарства та природокористування (НУВГП) за «благодійні» внески купують квартири викладачам отримала чимало відгуків і стала лідером за кількістю переглядів протягом місяця. Як і обіцяло Рівненське агентство журналістських розслідувань, ми продовжуємо тему, отримавши відповідь на запит від ректора університету.

Отримавши неправомірну відмову на перший інформаційний запит, у якому ми, зокрема, просили ректора університету дати відповідь громаді про те, скільки ж квартир було закуплено за кошти благодійників упродовж 1996-2011 років та хто їх отримав, Агентство повторно звернулось із запитом у НУВГП.

Через шість днів ми отримали відповіді на всі питання, окрім одного.

Перший аркуш відповіді – намагання пояснити чому так складно дати відповіді з одночасним наріканням на запитувача інформації. В цій частині відбувається довільне трактування законів і нерозуміння ректором, що суспільно-важлива інформація потрібна не для задоволення особистого права журналіста, а для ознайомлення громади – в першу чергу студентів, їх батьків та навіть самих викладачів університету.

Нарешті на другому аркуші відповіді на запитання в запиті. Для зручності розуміння подаємо їх у формі запитань (з інформаційного запиту) і відповідей.

Яка середня сума благодійного внеску від одного благодійника за період з 2005 по 2011 рік?

– Упродовж 2005-2011 років в університет надходили кошти благодійної допомоги від фізичних і юридичних осіб у розмірах від 15 гривень до 5850 гривень.

– Яким чином вносяться кошти: готівкою чи через банківські установи; на рахунок університету чи на субрахунки факультетів, чи до благодійного фонду або громадської організації?

– Благодійні кошти надходять в університет тільки через банківські установи на рахунок університету, відкритий в органах Державного казначейства в Рівненській області. Благодійного фонду при університеті не існує.

– Чи є серед благодійників підприємства та організації? Якщо так, то якої форми власності і які?

– Серед благодійників є підприємства і організації різних форм власності. (Відповідь не повна, оскільки не зазначено які саме організації – ред.)

– Яким чином укладається угода про внесення благодійного внеску: у довільній формі, чи є типовий бланк?

– Типового бланку угоди про внесення благодійного внеску немає.

– Скільки благодійників писали у своїх заявах про прийняття їхніх коштів на придбання квартир професорсько-викладацькому складу за період 2005-2011 років? Які це були суми від одного благодійника? Яку суму коштів з цільовим зазначенням:«на придбання квартир/житла» було зібрано за період 2005-2011 років?

– На придбання квартир у 2005-2007 роках надали благодійну допомогу 84 благодійника. Сума від одного благодійника на придбання житла становила від 1800 до 5850 гривень. Благодійних внесків з цільовим призначенням «придбання житла» за період з 2005 по 2007 роки надійшло в сумі 287 235 гривень. Упродовж 2008-2011 на ці цілі спонсорських коштів не надходило.

Скільки квартир за період з 1996-го по 2011-й рік придбав університет і за рахунок яких коштів?

– За період 1996-2011 років університетом придбано 56 квартир, профінансованих частково або повністю за рахунок спонсорських коштів, а саме: за рахунок реконструкції студентського гуртожитку №8 – 36 квартир, де частиною є спонсорські кошти, зібрані на реконструкцію гуртожитку №8 та частиною – пайові внески учасників реконструкції (працівників університету). Решта квартир придбана за спонсорські кошти університету, що обліковуються в органах державного казначейства і отримані на певну ціль, а саме: на придбання житла.

– Скільки квартир було придбано за рахунок коштів на виконання окремих доручень?

– Уся кількість придбаних університетом квартир здійснена за рахунок спонсорських коштів. (Зверніть увагу, часто державні організації, а також органи влади, говорять про спонсорські кошти, однак поняття спонсора і благодійника різняться. Як підказує Вікіпедія – спонсор – може бути як фізичною, так і юридичною особою, яка фінансує будь-яку діяльність як фізичних, так і юридичних осіб, c метою отримання будь-якої матеріальної вигоди або прибутку для себе, або в обмін на рекламу. А благодійник – той хто безкорисно надає допомогу. Отже спонсор очікує за свою допомогу вигоди. Яку вигоду у цьому випадку надає університет? Переваги в отриманні хороших оцінок чи інших поблажок для студентів, чиї батьки дають кошти? А чи не нагадує це корупційну вигоду? – ред.)

– Назвіть прізвища, імена, по батькові осіб, які отримали ці квартири, зважаючи, що відповідно до ч. 5 ст. 6 ЗУ «Про доступ до публічної інформації» така інформація не може обмежуватися в доступі.

– Питання зазначення прізвищ, імен і по батькові осіб, які отримали ці квартири, на цей момент не може бути задоволене, оскільки університет здійснює консультування з цього приводу і звертається за роз’ясненнями. Це пов’язане з тим, що відповідно до Закону України «Про інформацію» та відповідного рішення Конституційного суду України майнове становище особи та інші персональні дані є конфіденційною інформацією, яка може бути розголошена лише за згодою такої особи. Згоди осіб, щодо яких запитується інформація, університет не має. Про результати розгляду цього конкретного питання буде повідомлено пізніше, оскільки воно потребує більше часу для підготовки.

Від Агентства: Щоб ще раз з’ясувати чи правомірно університет не надає прізвища, імена й по-батькові отримувачів державних квартир ми звернулися до адвоката і медіа-юриста з Інституту розвитку регіональної преси Людмили Панкратової, яка не тільки спеціалізується на медіа-праві, а й проводить тренінги з медіа-права, зокрема й для суддів.

– Щодо можливості відкривати прізвища, імена й по-батькові осіб, які використовують державні кошти чи майно, це прямо прописано у ч.5 ст.6 Закону «Про доступ до публічної інформації». – каже адвокат. – Тому ця інформація не може бути конфіденційною.

Наступні запитання до університету:

– Чи перебували ці особи на квартирному обліку? Скільки з них і нині працює в університеті?

– Всі особи, які отримували квартири в університеті, перебували на квартирному обліку. Серед працівників, які отримали квартири, 48 осіб і нині працює в університеті, двоє працівників померло, 5 осіб на даний момент є звільненими з університету (у зв’язку з досягненням пенсійного віку тощо). (Ми з’ясовуватимемо, що означає «тощо» у цій відповіді – ред.). Одна квартира придбана університетом відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» і на даний момент перебуває на балансі університету.

– Який правовий статус придбаних квартир? Чи передані вони у приватну власність та яким чином? Прохання надати копії правочинів, які є відкритими відповідно до ч.5. ст. 6 Закону «Про доступ до публічної інформації».

– Правовий статус придбаних квартир – державна власність. Інформацію, чи передані ці квартири в приватну власність університет надати не може, оскільки працівники університету, які отримували квартири, мали право реалізувати своє право на приватизацію державного житла відповідно до чинного законодавства. Копії правочинів, за якими квартири були приватизовані, надати не можемо, оскільки університет не бере участі у процесі приватизації наданого своїм працівникам житла.

 

Рівненське агентство журналістських розслідувань і надалі з’ясовуватиме інформацію не надану у відповіді НУВГП. Зокрема щодо «списку щасливчиків», які отримали квартири і порядку його формування. Порядку залучення і витрачання благодійних коштів. Також ми з’ясуємо ситуацію з добровільно-примусовими внесками у інших державних вищих навчальних закладах Рівненської області.

Агентство звертається до небайдужих студентів, батьків, викладачів інших свідків, які усвідомлюють, що прозорість і публічна звітність є необхідною умовою протистоянню корупції та зловживанням у будь-якій галузі і в освіті зокрема.

Також звертаємось до керівників навчальних закладів та людей, від яких залежить прозорість звітності – не сприймайте журналістів ворогами. Як каже Ліна Костенко: журналісти – це очі суспільства, яке спить, і слух суспільства, яке не чує. Ми намагаємось бути такими очами та слухом і висвітлювати інформацію, яка впливає на життя суспільства, допомагає людям робити вибір (сподіваємось, правильний, але кожен це визначає для себе сам).

А для тих, хто любить зазначати в коментарях, що, мовляв, влада краде мільйонами, а ви причепилися до освітян, медиків і т.д.: По мірі можливостей (фінансових, інформаційних, часових) Агентство висвітлює суспільно-важливу інформацію в різних галузях. Про владу та правоохоронців також (хто уважно переглядає сайт 4vlada.com, той це знає). Але викриття зловживань в освіті та медицині завжди будуть одним із наших пріоритетів, оскільки практично всі стикаються з цими галузями і вони впливають на життя кожного. Корупція та ефективність витрачання коштів платників податків у всіх галузях нас також завжди цікавитимуть як дуже важлива суспільна інформація. Тому просимо усіх свідомих і чесних громадян приєднуватись до донесення для суспільства інформації, яка може змінити його життя на краще.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ ПОЧАТОК МАТЕРІАЛУ: 

Як у Рівненському «водніку» за «благодійні» внески купують квартири викладачам


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

27.11.2012, 13:01 213.174.12.*** Володимир
Для \"проститутки від \"інтелігенції\"... А ні - не опускатимусь до такого рівня дискусії. Ваш коментар говорить про вас вже достатньо.
27.11.2012, 12:54 46.200.72.*** Не залежний експерт
Дивуе поведінка \"проституток пера\" найшли де шукати і кого обкрадати - викладачів, ледей з Великої букви, які складають дійсно інтелігенцію України, які вчать ваших дітей. \n\nВікладачі, це люди, які повинні в першу чергу отримати житло і не за спонсорські кошти а за кошти держбюджету. А якщо не може держава виділити кошти, то люди, чиї діти вчаться в університеті мають піти під вікна міської влади і принести кошти на житло викладачам. Тому що від того, чи будуть в університеті нормальні викладачі - викладачі, які не беруть взяток і відповідно не мають де жити, залежить майбутнє України.\n\nЗараз ми бачим ситуацію коли \"проститутки пера\" продалися жидо-масонам, американцям які хочуть правити світом. Вони роблять все, щоб зруйнувати інші країни, одночасно посміхаючись. Але ви повинні зрозуміти, що вони перш за все переслідують власну наживу за рахунок інших країн. Ви їздите чистити їхні туалети і прибирати вулиці за мізерні копійки замість того щоб піднімати економіку і виробництво України і зробити нашу державу дійсно не залежною від росії, європи і америки.
11.01.2012, 16:10 95.111.235.*** Володимир
Ми перевіримо цю інформацію
11.01.2012, 11:15 77.120.90.*** Ольга.
В РЕКТОРА немає догани. Перевіряйте інформацію.
11.01.2012, 11:13 77.120.90.*** Ольга
Пані Алла, а ви маєте документалне підтвердження ваших слів? І чи цікавились ви за що отримали ці люди премію? І взагалі яке це має відношення до даної статті? Підійдіть до керівницва і поговоріть. Вони гарно все пояснять Вам. Нарахування проводились згідно Колективного договору, за якім якраз таки за відкриття і усіляки там винаходи було нараховано премії. А що Ви зробили для вузу щоб її отримати? А що до надбавок - то це воля керівництва. Воно вирішує чи взагалі її комусь давати. Є там пункти за якими вона дається (типу секретність, напруженість....але яка вона має бути вирішують вони).\nЦе все пишеться щоб спортити імідж закладу? Не вийде.
11.01.2012, 08:17 77.120.90.*** Алла
Доброго дня. Хотілося б також почути коментарі що до того, як у водному нараховуються премії та надбавки.[видалено адміністратором на обгрунтоване прохання коментатора]
21.11.2011, 16:52 46.247.249.*** Редактор
Якщо асистент звяжеться з нами, ми готові зустрітися і вислухати. Наші контакти на цьому сайті в рубриці \"контакти\".
20.11.2011, 20:52 95.135.187.*** Галина
В НУВГП шанують професорів, доцентів та тих хто в головному корпусі ( №1) працюють а на інших співробітників керівництву як кажуть начхати. Хоча і лаборанти і в службі охорони і прибиральниці люди з вищою освітою працюють. Можна багато написати , але кого цікавить доля тих асистентів, чи інших працівників.\n
11.11.2011, 20:00 77.123.46.*** Георгій
А взагалі, все залежить від людей. Якби ніхто не давав хабарів-то б їх і не було. Але ж дають-бо це вигідно тим, в першу чергу тим, хто дає . А що стосується збудованої у водніку дикої системи вибивання грошей у батьків-так потрібно зробити просто-нікому з батьків першокурсників грошей НЕ ЗДАВАТИ категорично під страхом кримінального злочину і крапка. Факти вимагання чи переслідувань тих, хто не здав,записати на відео і передати в прокуратуру.
11.11.2011, 19:53 77.123.46.*** Георгій
Журналісти-молодці! Низький Вам уклін. Дивно, що хоч хтось в цій країні може виступити проти тотальної несправедливості, яка існує в цій прогнилій державі.
11.11.2011, 16:37 46.247.229.*** Адмін-2
\"Лідії, Марусі, Олексі та т.зв.СерГЕЮ Штурху\"\nДивним чином, цифрочка до цифрочки, збігаються ваші, точніше ваша IP-адреса, що свідчить про те що або ви, стоячи один в одного за спиною, пишете по черзі з одного комп’ютера з офісу на Кавказькій, 7, або ж, швидше за все, одна особа просто пише всякі фантазії під різними ніками. Не ганьбіться! Краще припиніть свою демагогію, а також не використовуйте в подальшому образливих ніків, намагаючись видати себе за іншу особу, бо й номер офісу вкажемо. Хочете критикувати, то робіть це чесно, бажано під своїм імям і без придумувань інших персонажів, можливо тоді буде більше довіри до ваших слів.\n
11.11.2011, 15:49 77.120.90.*** Лідія
Ще згадала : кілька квартир ( чотири ), які отримали викладачі - це ті, що здали, отримавши розширення площі.Тобто 36 перебудованих з гуртожитку плюс 4 =40.
11.11.2011, 15:45 77.120.90.*** олекса
сумніваюсь,що американські платники податків будуть раді дізнатися, що важко зароблені ними гроші йдуть на оплату праці подібних розслідувачів.Хтось так за них вирішив, як і в нас.Яка ж це демократія?
11.11.2011, 15:29 77.120.90.*** Маруся
Моя дитина навчається у найпрестижнішому київському університеті...Там теж нам відразу з повідомленням про зарахування надали лист з проханням перерахувати благодійний внесок на розвиток навчального закладу.Ми подумали і перерахували, хоч могли б нагадати про те, що маємо прово не вносити таку суму, чонобильці жАле навіщо ставити в незручне становище дитину.Серед їїоднокурсників чимало таких. \nІ у водному, знаю, ніхто не переслідує тих, хто таких благодійних внесків не робить.Одна знайома сім\"я, отримавши пропозицію зробити внесок, цього не зробила, чоловік інвалід, але нічого і не пояснювала декану.А дівчинка закінчила універ з червоним дипломом, ніхто їй про це ненагадував і нічого не вимагав. вимагав.
11.11.2011, 14:32 77.120.90.*** лідія
Інформація, яку всі так завзято обговорюють подана некоректно ( неправильно).56 квартири отримали працівники університету, а не купили працівникам університету.Відчуваєте різницю?Зокрема, 36 квартир- це квартири , переобладнані з частини гуртожитку № 8, на що отримано дозвіл міністерства.Тобто університет надав людям, які стояли в черзі на квартиру,фактично коробки, які ті за свої кошти потім обладували, наскільки тих коштів у них вистачило.У декого і до цих пір не вистачило.Що ж в цьому поганог ? Люди звертаються з проханням до адміністрації і профкому почати перебудову ще однієї частини гуртожитку, де ще б 36 сімей отримали квартири. При цьому усі студенти водного, які цього потребують, забезпечені гутрожитками.Якби ж можна було виселити всіх сторонніх осіб, які не мають жодного стосунку до університету, певно, можна було б говорити і про другу чегру перебудови гуртожитку на квартири.Деяким працівникам профсерам, докторам виділяли певні кошти на купівлю квартири, але ж не можна говорити що йому купили квартиру.Це виділення коштів затверджували обов2язково на зборах колективу фа
31.10.2011, 17:02 95.111.220.*** адмін-редактор
Status Quo Прохожий | 194.44.97.*** - узнаю гівнотрьоп статуса... Як завжди - без коментарів.
31.10.2011, 17:00 95.111.220.*** адмін-редактор
Максиму: судячи з ваших коментарів ви особа, що зацікавлена в приховуванні інформації - вам надали квартиру і ви тепер не хочете про це говорити? Ви претендуєте на квартиру? Чи ви берете участь у непрозорій схемі отримання квартир за кошти батьків студентів? Чого ж ви так не переживаєте за те, що таким чином порушуються права студентів на безкоштовне навчання? Не переймаєтесь тим, що розподіл квартир не прозорий (а там де мутна вода завжди сприятливе середовище для корупції). Якщо ми взяли слово спонсори в лапки, то тільки тому, що це такі спонсори, як я космонавт. Тому треба називати речі своїми іменами. Беручи в лапки це слово - ми визначаємо, що це спонсорство, як мінімум сумнівне, а взагалі - підміна понять.
31.10.2011, 16:11 95.111.220.*** адмін
Фахівцю - (псевдо фахівцю, я б сказав, оскільки фахівець знав би що таке публічна інформація, а що таке конфіденційна). 1. Не маю права говорити про всіх дописувачів, а за себе скажу, що з податковими звітами все гаразд. 2. Щодо свого доходу, то хоч його ніколи не приховував, але скористаюсь законним правом не надавати вам цю інформацію, оскільки не витрачаю жодної гривні коштів українських платників податків. Витрачаю кошти американських та данських платників податків, міжнародних та іноземних недержавних організацій, а також кошти МФ Відродження (який фінансує меценат і філантроп Сорос) - на жаль, влада в Україні ще не дійшла до того рівня, щоб підтримувати організації, які працюють для утвердження правового суспільства. Всі звіти також надаю грантодавцям. Громадяни країн, чиї податки витрачаються, також мають повне право запитати в організацій, які залучають їхні кошти, на що і кому пішли ці кошти. 3. Окрім того інформація про розмір грантів теж не секретна й для українців і її, якщо людина справді фахівець, або й навіть звичайний юзер, може легко знайти в інеті. 4. Про оцифровку: щ
31.10.2011, 14:08 95.111.220.*** адмін
Для Юлії. Про мету отримання списків розповім, коли ми їх отримаємо (раз ви досі не розумієте в чому важливість прозорості цих списків). Ми оприлюднимо і проаналізуємо ці списки. Чому з 1996 по 2011 - тому що проректор спочатку сказав, що протягом 1996-2011 років для викладачів купили десять чи 15 квартир. Як потім зясувалося, квартир було 56 :-).
28.10.2011, 19:28 77.123.66.*** Юлія
Пане адміне!!! Відгукніться будь ласка!!! Дайте відповідь на мої запитання.
28.10.2011, 13:35 194.44.102.*** бувстудент
84 благодійника?) хай застрелиться, да їх сотні в рік. Тому що кожен студент платить або декану, або ректору, або на кафедрі комусь на першому курсі + кожна группа потім скидається грошима і купляють щось для кафедри, - книгу дорогу, чи декілька, ноути, компи, проектори, і всяку іншу байду. І ніякі з цих гроше не йдуть через офіційний хї рахунок. Да податкова б загризла б за ці гроші, якби дізналась сумму річну їх обігу.
28.10.2011, 11:00 46.164.162.*** НеСпудей
Кумедно дивитись, коли в телевізорі викладачі скаржаться на погане життя. Чималий відсоток викладачів - повні нероби, які роблять вигляд, що чомусь навчають. \nЧасом, навіть, зустрічаються зовсім некомпетентні. Ходять туди-сюди із розумним виглядом в костюмчику і, час від часу, на лекції читають щось із папірця (мда.... дуже важка робота). Студенти - тут теж зрозуміло, роблять вигляд, що навчаються... (ну це студенти, їх зрозуміти можна).\nТому, імхо, реформи в освіті вкрай необхідні.\nІ не треба плакати і нарікати на важке життя - робота на посаді викладача університету досить \"тепле\" місце, інакше там би не працювали куми, свати, брати і цілі династії.
28.10.2011, 01:04 77.123.55.*** Ігор
Status Quo - СУПЕР... Єдиний із коментарів на дві статті, реальний коментар!!!
27.10.2011, 23:35 194.44.97.*** Status Quo Прохожий
Шум, гам, трескотня, дилетантщина и пыхатость \"розслидувачыв\" как всегда предстала балаганом. А именно дилетанство в помеси с пыхатостью никогда не позволит \"журналистам\"-\"мэдиа-выкладачам\"- выпускникам непрофильных околофилологических факультетов провинциальных недо\"вышив\" признать очередной факт жидкого обделывания...\nВ напоре поставленных институту \"розслидувачами\" юридически безграмотных вопросов и горячности бредовых мотивировок требования дополнительных ответов на них чувствуется могучий пласт википедических знаний \"адвоката і медіа-юриста з Інституту розвитку регіональної преси Людмили Панкратової, яка не тільки спеціалізується на медіа-праві, а й проводить тренінги з медіа-права, зокрема й для суддів\"...\nБу-га-га, господа! \n\nВпрочем, для газеты \"на кшталт\" \"Тайны вечернего Бобруйска\" сойдет. Тем более, что пиндосы башляют. А шо делать, надо кагто жыть, а пять гривен тоже деньги...
27.10.2011, 22:27 194.44.94.*** Максим
Чому автор береться судити, не знаючи фактів напевно?\n Автор статті і адміністратори сайту так печуться про дотримання Конституції і Законів України, проте забувають про презумпцію невиновності. Отже, всі ці лапки біля благодійних внесків і щасливчиків, по суті, просто наклеп.
27.10.2011, 21:34 77.123.27.*** Фахівець
Цитую адміна: На підставі ст. 34 Конституції України та ст. 5 Закону України “Про інформацію” кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів. \nТо скажіть, чи всі ваші дописувачі подають декларації у ДПІ про отримані гонорари. Навряд чи у Вас всі працюють лише за ідею - надто багато часу забирає серйозне розслідування, щоб робити це лише з любові до оточуючих. Тим паче, що більшість дописувачів офіційно ніде не працюють. То Ви, пане Торбіч, готові подати таку інформацію широкій громадськості і американським (фінським, шведським еtc) платникам податків, на кошти яких ви поживаєте. Ви вже \\\"оцифрували\\\" всю інформацію заздалегідь, як радите іншим?
27.10.2011, 20:34 77.123.66.*** Юлія
Дякую вельмишановний пане адмін за проведений лікбез по законодавству Ураїни. Але поясніть мені нерозумній, будь ласка, про мету отримання \"списків\"? Що ви з ним будете робити? І чому саме за період з 1996 року по 2011 рік? А чому не з 1991 року?
27.10.2011, 19:51 46.247.148.*** адмін
Владимиру - а может скинете на нашу почту (смотрите в рубрике контакты) ваши контакты, что бы вы встретились с журналистом для более предметного разговора. Спасибо.
27.10.2011, 19:46 46.247.148.*** адмін
Лікбез для Юлії, про Конституцію: ЗУ Про доступ не суперечить Конституції, навпаки - деталізує таку конституційну норму. На підставі ст. 34 Конституції України та ст. 5 Закону України “Про інформацію” кожен має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
27.10.2011, 19:42 46.247.148.*** адмін
Для Юлії про список щасливчиків: Ще раз уважно прочитайте попередній матеріал. Якщо лінуєтесь - то ось вижимка з розмови із одним з викладачів університету:\n– Що купують квартири знаю, але чи використовують на це благодійні внески – ні. Останні три роки це є суто непрозора процедура (придбання квартир, – авт.). Років 8 тому на профспілкові збори на факультеті виносили питання квартир. Це єдиний випадок, коли всі знали, що виділяється певна сума на купівлю квартири. Не знаю, за які це кошти. Нас, викладачів, ніколи не питають про використання коштів благодійних внесків. Ми про них не чули. Знаємо, що їх збирають, нам дають якісь канцтовари, але до кафедри вони не доходять.\n\n– Хто збирає ці внески?\n\n– Декани. Відповідальні з ректорату їм спускають завдання, і вони зацікавлені в них. \n\n– А така процедура як конференція трудового колективу, де голосують за те, що колектив не проти, щоб за кошти на виконання окремих доручень придбати квартиру для такого-то викладача?\n\n– Від кожної кафедри делегується 4 чоловіки. Я не була на тих зборах жодного разу, і нам ніколи не розказували, щ
27.10.2011, 19:32 77.123.66.*** Юлія
А навіщо добиватися «списку щасливчиків», які отримали квартири і порядку його формування? Щоб потім його вивісити на сайті на всезагальний огляд? Що це дасть?
27.10.2011, 19:13 46.247.148.*** Адмін-2
Інформацію про те, хто замовив це розслідування, читайте тут: http://4vlada.com/blogs/3/8422
27.10.2011, 19:10 77.123.66.*** Юлія
А навіщо добиватися «списку щасливчиків», які отримали квартири і порядку його формування? Щоб потім його вивісити на сайті на всезагальний огляд? Що це дасть хорошого?\n А що Конституція України у нас тепер йде нижче чим Закон України \"Про доступ до публічної інформації\"?\nСкажіть, будь ласка, кому вигідне це розслідування? Хто замовив це розслідування?
27.10.2011, 15:49 91.209.118.*** авторам
БРАВО!!!
27.10.2011, 15:37 80.237.226.*** Владимир
При поступлении в университет моей дочки мне пришлось заплатить 3200 гривен благотворительных, только платил я не через банк, а лично декану Л.С.А (администратор сайта 4vlada.com: прошу прощения, но без более существенного подтверждения этой информации, я вынужден убрать ФИО декана), она мне сказала что для покупки компьютера. Читаю ответ и плакать хочется благотворительные поступают только через банк. Огромное вам спасибо за статью.
27.10.2011, 14:29 80.237.226.*** Amigo
Kakaja zarplata u prepodavatela? On mozhet za neje kupit kvartiru?
27.10.2011, 13:00 46.247.148.*** від автора
Ігорю 77.123.55.*** - деталі щодо всього матеріально-технічного забезпечення водніка не знаю (можемо зясувати), але щодо проекторів, то ПАПАРАЦЦІ правий. Їх реально не просто не вистачає а катастрофічно не вистачає.
27.10.2011, 12:57 46.247.148.*** від автора
Для 77.120.90.*** : Щодо того, що адвокат представляє інтереси нашого видання - то теж деколи треба зясовувати щось перед тим, як говорити. Ніде не сказано, що це адвокат видання. Ми не платимо йому, а звертаємось до нього як до експерта в галузі медіа права, як до досвідченого адвоката з досвідом виграних справ у Європейському суді з прав людини. І адвокат в даному випадку не представляє наші інтереси - а дає фахову консультацію щодо законодавства.
27.10.2011, 12:51 46.247.148.*** від автора
Для 77.120.90.*** : Я б на вашому місці не показував свою глупоту на люди, або підписувався б своїм справжнім імям і прізвищем, щоб усі знали хто такий розумний і хто готовий відповідати за свої слова. Бо автор під матеріалом підписаний і він відповідає за свої слова. Мабуть для багатьох буде дивно, але навіть судді не завжди встигають ознайомлюватись з усіма новелами законодавства і вони теж навчаються і відвідують семінари і тренінги (ті судді хто хоче, або ті кого відсилають на такі заходи). І якщо юрист (у цьому випадку адвокат) працює в якійсь галузі права і спеціалізується на ньому, а до того ж він ще й тренер, то нічого дивного немає, що він розповідає суддям те, чого вони ще не знають під час таких тренінгів і семінарів.
27.10.2011, 11:03 77.123.55.*** Ігор
І це правда Сергій... А ПАПАРАЦЦІнапевно ще в радянські часи навчався... томущо і інтернет, і WiFi, і проекторів не два на університет, і вгуртожитках супутникове телебачення і інтернет і кімнативідпочинку з теле- і відео- технікою є...
27.10.2011, 10:28 77.120.90.*** серГЕЙ ШТУРХ
Про які мОРАЛЬНІ правопорушення іде мова всі ПАПАРАЦЦІ мОРАЛЬНІ ГАНЬБИСЬКА. Читаємо що пише журналіст: \"ми звернулися до адвоката і медіа-юриста з Інституту розвитку регіональної преси Людмили Панкратової, яка не тільки спеціалізується на медіа-праві, а й проводить тренінги з медіа-права, зокрема й для суддів.\"\nАдвокат викладає суддям, ви це хоч суддям не кажіть - засміють. З цього \"викладання\" хтось отримує добрий \"відкат\". \nСьогодні основна функція адвоката це занести гроші із одного кабінету в іншій. Консультації адвоката не мають жодної юридичної сили, він представляє інтереси лише того хто платить гроші, в даному випадку вашого видання. Таке враження, що ви закінчили курси експрес журналіста.
27.10.2011, 08:04 91.204.92.*** ПАПАРАЦЦІ
де!? Шановна Люда, та за коти однієї квартири мабуть можна б було закупити на кожну кафедру по проектору, яких у Водному один чи два, так необхідних для навчання...., за 1-2 квартири можна було в усьому 7-му корпусі вікна замінити, що б студенти не втрачали своє здоров\'я, за 1 квартиру повністю замінити в 6-му ліфти, які там сто років не працюють, що б старші викладачі не піднімалися по сходах на 5 поверх, за 1 квартиру можна було б кожну групу забезпечити найновішими декількома ком\'ютерами і надати по всьому універу доступ безкоштовних до швидкісного інтернету безлімітного... вам ще написати, що можна було на ті, що лишилися квартири зробити для покращення навчання?\nі не говоріть про мотивацію викладачів, я вас попрошу...
27.10.2011, 01:10 193.41.186.*** Люда
Респект \"Водніку\" все по полицях розклали - і де тут \"моральні порушення\" про які ви писали, мабуть коми не там проставили у листі?
27.10.2011, 01:08 77.123.33.*** ПАПАРАЦЦІ
От прочитав і думаю... треба було лишитися після закінчення в універі, в аспірантуру, потім якимсь лаобрантиком, потім і дисертація... а там і квартира - життя вдалося!
26.10.2011, 20:24 95.135.111.*** Analitik
Незалежно від обєкту дослідження я в захваті від обєктивних журналістських розслідувань, от тільки б реакція на них була б іще громади і відповідних органів якщо доводяться порушення
26.10.2011, 19:05 46.247.145.*** адмін
Якщо не перешкоджатимуть товариші з НУВГП, а продемонструють відкритість, то мабуть так і буде.
26.10.2011, 18:58 176.8.162.*** дядько пол
хотілося б, аби третій допис розставив крапки над \"і\"

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору