РІВНЕНЩИНА

Секретар Рівнеради вважає проект виділення ділянок «потрібним людям» під садівництво неадекватним

29.07.2013, 14:19      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 4459

Секретар Рівнеради Андрій Грещук вніс питання скандальних земельних ділянок у порядок денний, бо буква закону в проекті рішення не порушена. Фото ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ

Секретар Рівненської міської ради, міський депутат Андрій Грещук образився на демотиватор з його фото, розміщений на ЧЕТВЕРТІЙ ВЛАДІ. Нагадуємо, нещодавно у «Рівненщині політичній» висміяли депутатів, які хочуть роздати 67 земельних ділянок під садівництво, в обхід земельної черги. За словами депутата, до так званого «садового кооперативу» він не має жодного стосунку.

Андрій Грещук розповів ЧЕТВЕРТІЙ ВЛАДІ, що, на його думку, подібні підходи до вирішення земельних питань – не зовсім адекватні.

– Як депутат по виборчому округу Боярка, Дворець і Тинне, знаю людей, які користувалися землею десятками років, і іноді ця земля перебувала у власності їхніх пращурів: дідів, бабів і так далі, - каже секретар Рівнеради. – Ці люди  приватизували земельну ділянку під будинком, мають якийсь город і хочуть щось там під садівництво. Вони мають право. Це їхня земля з діда-прадіда, а депутати не голосують, от тут є питання чому. На минулій сесії піднімалося питання громадянки Лоскот. От вона приходить до мене – плаче гіркими сльозами. Мовляв, вона заплатили декілька тисяч гривень, це її земля, це її родина отримала від колгоспу ці землі, а тепер їй не дають її приватизувати. Тому, розумієте, підходи повинні бути до всіх одинакові. Якщо нікому, то нікому, а якщо вибірково, то давайте дивитися на реалії. Мають люди право там отримувати землю чи не мають.

– Отже, на вашу думку, розподіл ділянок на Басовому Куті – неправильний?

– По Басовому Куту це однозначно. Ще два роки тому підходили до мене колеги-освітяни, які мають там городи, і запитували, чи буде якась можливість отримати ці ділянки у власність. Я тоді усіх обдзвонив – ніхто мені нічого не сказав. Сказали, що такого не повинно бути. Нещодавно дізнаюся, що таки буде. Я вже казав: «Ребята, такі речі однозначно викличуть спротив людей. Тому що люди користуються городами, люди на щось сподіваються». Ну і викликало це бурхливу реакцію. Потім цією реакцією скористалися політичні сили, які розказують як вони за людей [дбають].

– Тобто ви наполягаєте на тому, щоб виділення кожної окремої ділянки обговорювалося окремо і визначалося, чи має людина підстави на її отримання?

– Саме так. Бо зазвичай в політичних силах така позиція, що [земля під] садівництво – це все погано. Не завжди. Особливо навколо цих місць: Басів Кут, Новий Двір, Тинне, Тютьковичі, Золотіїв. Якщо люди з діда-прадіда користувалися цією землею, то вони, очевидно, мають право приватизувати цю землю під садівництво. Якщо це такі нові питання, то таке теж може бути, наприклад, чемпіонам, видатним спортсменам давали, багатодітним батькам. Це теж нормальний підхід. Всі розуміють соціальну значимість цього питання. А існуючі підходи мене не зовсім влаштовують.

З іншого боку, я виконавський працівник, який зобов’язаний діяти в межах закону, в межах регламенту. Тобто комісія розглянула, вносить пропозиції включення його в порядок денний і я змушений це робити. Я формую порядок денний, але як працівник на посаді, а не просто депутат, змушений виносити це питання на порядок денний

– А коли вам стало відомо про це питання?

– Коли до мене поступив проект рішення. Я почав з’ясовувати що це таке. Мені кажуть що це потрібно, тому що це люди «якісь там потрібні»…

– А ви з цими людьми спілкувалися?

– Я з цими людьми не спілкуюся. Я прийняв таку позицію. Я як секретар отримую проект рішення, фіксую його. Мої юристи відпрацьовують його на дотримання чинного законодавства. Я не знаю правильне чи неправильне рішення [з точки зору здорового глузду]. Коли буква закону дотримана, я не маю права його відкинути і не поставити на порядок денний.

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ:

Рівне - це село: міський (сільський?) голова пояснив чому земля під садки

 Роздають 67 земельних ділянок у Рівному: подробиці депутатського скандалу

Стало відомо, хто у Рівному вибирає отримувачів земельних ділянок


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

01.08.2013, 09:29 94.178.191.*** читач
Місце керівника служби зайнятості зайнято, куди тепер Грещук піде працювати? Чому Свобода неставить питання його заміни?
01.08.2013, 09:14 unknown, 91.209.118.*** Тамарі Лисенко
Ви не вбачаєте зловживання владою та службовим становищем?Щось дуже подібне до цього,Вам не здається?
31.07.2013, 21:42 193.41.185.*** Грещуку від Євгеновича з Хорватії
Нащо палиш \"контору\" про \"нужних людєй\"???\nХай но я приїду, тобі ....
31.07.2013, 21:37 94.178.191.*** Читач
А чому Грещук натякнувши не сказав відкрито про те що цей проект від Хомка. Хто ще може його змусити подавати такі рішення. Цікаво хто ці потрібні люди? Хто йому це сказав? Кому він сказав «Ребята, такі речі однозначно викличуть спротив людей\"? Торбічі хай Грещук для Вас дасть відповідь на ці питання і опублікуйте їх для Рівнян. Це повина дізнатися також і міліція з прокуратурою.
31.07.2013, 20:57 94.178.191.*** Читач
Грещука знову потрібно за такі проекти гнати.
29.07.2013, 17:45 unknown, 91.209.118.*** Володимиру | 213.174.12.***
Згадай за що притягнули до відповідальності \"дилера антикварних меблів\"-ганстнера на початку минулого сторіччя в США... Було-б бажання! Поодинці кожного депутатика можна посадити.Прецендент-суддя з Радивилова посадив депутата рівненської міської ради від Басового Кута!!!
29.07.2013, 17:31 213.174.12.*** Володимир
Повертаючись до того, що я казав про законодавство. В укрзаконодавстві передбачено так, що за фактичну корупцію притягнути до відповідальності не можна. Наприклад - якщо колективний орган (рада) приймає рішення роздати земділянки кожному депутату - це фактично корупція. Але по нашому чудному законодавству - НЕ КОРУПЦІЯ, бо рішення приймав КОЛЕКТИВНИЙ ОРГАН, якого не можна притягнути за корупцію. Тому й кажу, що в Україні закони не завджи захищають права людини.
29.07.2013, 16:57 unknown, 91.209.118.*** to Василь | 77.123.30.***
ще є якісь сумніви щодо дій фракціі - Сумніви є,хоч чутки ,аналогічні написаному Вами ,зараз ходять містом. Рядові члени фракції,котрих знаю особисто-нормальні,адекватні люди.Те що настала нагальна необхідність зміни керівника фракції-не викликає сумніву.Хоч це-внутріпартійна проблема,в яку нам носа сунути не варто.
29.07.2013, 16:30 77.123.30.*** Василь
А у вас ще є якісь сумніви щодо дій фракціі Батьківщина у Рівненській міськраді? Всім давно зрозуміло, що це є організоване злочинне угрупування (ОЗУ) на чолі з мєнтом Запорожцем і якоюсь азотівкою Машкою. Бабки вперед і... земелька ваша.
29.07.2013, 16:06 unknown, 91.209.118.*** Володимиру
все по закону-слідчий може мати і іншу думку(при бажанні).Якщо \"нужниє люді\" -керівник фракції,члени котрої,кажуть, не підозрювали того що на їхніх знайомих(і навіть самі знайомі!!!) оформляються садівничі ділянки , а собі він оформляє аж 5 ділянок(інформація від керівництва партії-протестувальника),то що це,якщо не корупція і зловживання владою?
29.07.2013, 15:52 213.174.12.*** Володимир
Та ні - воно то все по закону, але несправедливо. В нашій країні, на жаль, закон і право бувають різними речами. Бо дотримуючись закону можна порушувати права інших. І місцеві депутати мають захищати права своїх виборців - громади, навіть якщо закони дозволяють їм цього не робити.
29.07.2013, 15:36 unknown, 91.209.118.*** Антоніні
За Вашою публікацією,полковник Т.Лисенко мала-б порушити кримінальне провадження. Дуже схоже що ображений,але свідомий ,громадянин А.Грещук \"зливає\" громадянина В.Хомка(хто крім нього міг дати вказівку другій людині в Рівнераді?).Вказівка ,схоже, виглядає як не законна, і \"тягне\" на зловживання владою ....Чи-ні,пані Тамара?
29.07.2013, 14:48 unknown, 91.209.118.*** А.Грещуку
тому що це люди «якісь там потрібні»…\n-НУЖНЫЕ ЛЮДИ- НУЖНИКИ?

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору