РІВНЕНЩИНА

Як голова рівненського госпсуду Вадим Торчинюк перешкоджав журналістам (ВІДЕО)

06.04.2015, 20:36      Дмитро Бондар, «Четверта влада»      Переглядів: 4568

Голова Господарського суду Рівненської області Вадим Торчинюк щомісячно з кишень українців отримує зарплату більше 12 тисяч гривень. Попри це, побачити як його обирають на посаду громадяни не можуть

Виявляється рівняни не мають права знати, як обирають голову суду області. Таке враження справив голова Господарського суду Рівненської області Вадим Торчинюк, разом зі своїми колегами. Попри те, що захід був анонсований, а отже відкритий для громадськості журналістів не пустили знімати.

2 квітня журналісти ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ спробували потрапити на збори суддів Господарського суду, де обирали голову. Зробити це їм не вдалося, адже зайти до конференц-залу фізично завадив новообраний голова Вадим Торчинюк.

Спершу претензії до журналіста звучали через відсутність клопотання.

Скрін-шот зі сторінки господарського суду, де видно дату публікації повідомлення

На сторінці Рівненського апеляційного господарського суду відсутні прохання, чи вимоги будь яких клопотань

Навідміну від колег у повідомленні апеляційного господарського ні слова про клопотання немає. Напевне це пов`язано з тим, що клопотання від журналістів Законом України «Про судоустрій і статус суддів» (у частині про збори суддів) не передбачені. Не передбачає обов’язкової акредитації і Закон України «Про інформацію».

На початку зборів, як повідомив голова суду Вадим Торчинюк, судді прийняли рішення дозволити присутність журналістів, аудіозапис, фотозйомку, але не відеозапис. Відеозапис протиправно заборонили (тим самим дискримінувавши телеглядачів). На підставі якого закону судді прийняли таке рішення ніхто не пояснив. Водночас стаття 34 Конституції України застерігає, що право кожного вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір може бути обмежене лише Законом.

Що відбувалося далі дивіться на відео нижче.

Ключові фрази Вадима Торчинюка зі спілкування з журналістами:

«Там не розповсюджуються інші законні норми», – пан Торчинюк про збори суддів.

«Там норми закону вирішують збори суддів», – пан Торчинюк про збори суддів.

«Було на сайті за місяць часу, було виставлено повідомлення щодо обрання голови суду».

На скріншоті вище видно, що повідомлення було опубліковано 30 березня, а отже за три дні до зборів.

«На зборах суддів можуть бути присутні лише судді», – стверджує пан Торчинюк.

Закон каже: «На збори суддів можуть запрошуватися працівники апарату суду, судді у відставці, представники громадськості, інші особи». А Концепція інформаційно-комунікаційної стратегії Ради суддів України (вищестоячого органу суддівського самоврядування) передбачає «формування принципів реалізації інформаційної відкритості судів та органів суддівського самоврядування» та «налагодження конструктивних зв`язків із засобами масової інформації».

Ось як голова суду налагоджував зв’язки зі ЗМІ:

Скорочена 8-хвилинна версія подій на відео:

Повне відео конфлікту (25 хв.) дивіться нижче:


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

17.04.2015, 17:44 176.8.231.*** Інквізитор
оговорка по фрейду на відео. Виявляється голова суду служить державі, а повинен виключно ЗАКОНУ і нікому іншому. Ну щож, явка з повинною на відео ;)
09.04.2015, 10:42 194.44.172.*** дописувачка
читаю і смішно, я стикалась з цією людиною в суді, поваги він точно не викликає, нахабний, самозакоханий.... шкода, що такі люди судді, на жаль ситуація не краща і в апеляційному господарському, та і взагалі по судах, хто має справи з судом добре знають що за рішення виносяться "ІМЕНЕМ УКРАЇНИ", а ще шановний Вадиме Георгійовичу досить себе нахвалювати)
08.04.2015, 22:41 46.119.130.*** Рівнянин
Шановні журналісти" четвертої влади" ви в даній статті назвали Голову суду тричі різними прізвищами !!!!!!!!!!! Це ваша не професійність чи може просто ропалювання конфлікту за Любу ціну аби пропіаритися??????
08.04.2015, 19:55 95.135.17.*** tu 95.135.11.***
"Все своє майно він заробив в бізнесі, а потім став суддею. Розумний і цілеспрямований чоловік, таких мало як він)"-ржунэмаху:)))тобі в передачу "Розсміши коміка" ,талант пропадає:))
08.04.2015, 10:47 95.135.11.*** дописувачці
так, уявляєте стрімкий зліт. Я таких людей поважаю. Все своє майно він заробив в бізнесі, а потім став суддею. Розумний і цілеспрямований чоловік, таких мало як він)
08.04.2015, 10:10 194.44.172.*** дописувачка
можливо, якби мова йшла про якогось іншого суддю, але цей... нікому не здається дивним такий "стрімкий зліт кар"єри" пана Торченюка? в 2012 - перше призначення на посаду судді, в 2014 - вже голова суду, а ще саме за його головуванням Рівненський господарський суд прославився щедрими подарунками державної нафти приватним структурам
07.04.2015, 21:57 95.135.37.*** tu 176.8.231.***
"В першу чергу його дратують держслужбовці, які заможно живуть":))))))))-на скромну держслубову зарплату?:)))))))і,не тільки його,своїм проФФесіАНАЛІЗМОМ і корупцією,мадам...
07.04.2015, 00:19 176.8.231.*** Гість
спочатку четверту владу мені в загальному подобалась читати. А потім я дійшов до висновку, що Торбіч часто публікує статті з власною суб`єктивною думкою, яка сформувалась у нього через якусь образу чи що... Трагікомедія однієї людини. В першу чергу його дратують держслужбовці, які заможно живуть - він їх готовий просто роздерти, але єдиний для нього вихід починати звинувачувати їх у непрофесіоналізмі та корупції
07.04.2015, 00:04 95.111.174.*** Дмитро
Я бачу, що це на часі , не всиг коментар дописати , дивлюсь овва це модно , ні навіть не так - це читабельно, а значить дохідно , ну скажіть кого цікавить , скільки можливо нових заводів відкрито на Рівненщині , чи що ті заводи виробляють , нікого не цікавить правда ? Тим більше , що тих заводів ніхто і не будує за роки незалежності . А от яскраву картинку на червоному фоні з демонізованим головою суду , якого цілком таємно обрали оце так , це бомба - це будуть читати !!! Ось ми браття журналісти і прославимся , це ж таку оборудку викрили , а це рейтинг , реклама ну і ... гроші . В цьому суспільстві на даний момент у всьому винуваті суди - як казав пан Яценюх з телевізора "Війну неможемо виграти бо це корупційні суди , долар росте - це судді всі долари скупили ну і.т.д. і т.п. Люди ... якщо ті суди корупційні то не йдіть в ті суди , ой не йдіть !!!
06.04.2015, 23:29 95.111.174.*** Дмитро
На жаль , справжніх фахових журналістів в Україні нема !!! В першу чергу , щоб щось робити , перед тим - треба вивчити тему , вникнути в суть . На жаль журналісти сприймають все буквально , тобто (Ага !!! таємні збори , значить судді хочуть тихенько та таємно когось там вибрати , та щей не допустив громадськість , ой-ой-ой гвалт !!! А резонанс , який відчуваєте? А все просто законодавець (Верховна Зрада) вже нова (правильна Зрада) приймає закон "Про справедливий суд" в якому вказує, що голова суду обирається зборами суддів шляхом таємного голосування. Тає́мне голосу́вання — вид голосування, при якому учасники голосують анонімно. Часто застосовується на багатьох рівнях виборів. Виникає питання до журналістів , Ви хотіли зафіксувати таємне голосування , якщо так - то воно стало б (не таємним ), а В І Д К Р И Т И М !!! А закон передбачає лише Т А Є М Н Е !!! То хто і що порушив, судді - які дотримувались закону , чи журналісти , які намагались таємне голосування зробити відкритим .
06.04.2015, 23:28 176.8.231.*** Гість
про його профнепридатність може сказати тільки ВКСУ, а ви можете лиши висловлювати свої " оціночні судження " скільки заманеться, а толку... Саме так, процеси в громадянському суспільстві ідуть- голову обрано. Чи на вашу думку їх слід визнати недійсними бо вас не пустили. Ну на що конкретно повпливала ваша публікація? Знову показала заздрість до успішних людей?
06.04.2015, 23:19 213.174.12.*** Володимир
Гість 176.8.231.*** - не плутайте процеси у вашому клозеті і в громадянському суспільстві, ок? В цьому випадку журналісти добре виконали свою роботу і добре знають свої права і захищають їх. Далі буде суд. Водночас суддя показав себе юридично і медійно безграмотним, а також порушив закон, а в його випадку це означає - профнепридатність. Якщо ви констатацію фактів і поширення правдивої інформації називаєте "обгадити, обісрати"... то у вас проблеми із точністю понятійного апарату.
06.04.2015, 23:13 213.174.12.*** Володимир
Для Гостя, я не тільки медіа-законодавство знаю, а й багато інших знань і умінь :))) Може мені відразу зайнятися десятком професій, що б вам гість 176.8.231.*** зробити приємне?
06.04.2015, 23:01 176.8.231.*** Гість
володимир, були б ви нормальною людиною ви б змогли налагодити нормальні відносини з кожною гілкою влади і вони б самі запрошували вас на збори. Але ж у вас інша задача- обісрати обгадити. Ви ж в житті не напишете про справедливе рішення, це не актуальна. Стоять другі задачі - покрити гівном середовище в якому живем , а потім купатися в ньому. А потім ще тему підняти , чому така низька довіра до суддів. Да з такими журналістами яка може бути довіра, якщо вони самі розпалюють недовіру.
06.04.2015, 22:50 176.8.231.*** Гість
юля, почитай чинну редакцію закону
06.04.2015, 22:43 37.229.119.*** Юля
Закон України. "Про судоустрій і статус суддів "Стаття 20. Порядок обрання суддів на адміністративні посади і звільнення з цих посад. Представники засобів масової інформації можуть бути присутніми під час проведення голосування, підрахунку голосів та оголошення результатів голосування, вести стенограму, робити нотатки, вести аудіо-, відеозапис, трансляцію перебігу зборів суддів, проведення голосування, підрахунку голосів та оголошення результатів, не перешкоджаючи проведенню зборів суддів.
06.04.2015, 22:27 176.8.231.*** Гість
володимир, ви ще довго буде " тихо сам с собой веду беседу?" Якщо ви так добре знаєте законодавство чому ви ще не суддя? Всім би показали як треба в законах розбиратись.
06.04.2015, 21:23 213.174.12.*** Володимир
Лікбез для судді: - ст. 34 Конституції України, відповідно до якої всі громадяни України мають право вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію усно, письмово чи в інший спосіб на свій вибір; - ст. 7 Закону України «Про інформацію», відповідно до якої ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм та джерел одержання інформації; - ст. 302 Цивільного кодексу України, відповідно до якої фізична особа має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію; - ст. 21 Закону України «Про інформацію» наголошує, що інформація про суб’єктів владних повноважень не є конфіденційною, а значить має відкритий доступ до її збирання та розповсюдження.
06.04.2015, 21:08 213.174.12.*** Володимир
Якщо суддя настільки безграмотний - йому допоможе тільки звільнення.
06.04.2015, 21:03 213.174.12.*** Володимир
"Ви будете трактувати судді яка норма закону" - Торчинюк :)))) З мого досвіду українські судді дуже безграмотні в юридичному плані. Максимум знають те законодавство, яке вивчали у своїх справах. А в інформаційному законодавстві і навіть у своєму профільному законі Про судоустрій і статус суддів - плавають.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору