РІВНЕНЩИНА

Чим багатий нардеп рівненського Полісся Яніцький

04.11.2016, 15:11      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 2467

Василь Яніцький був успішним бізнесменом, адже в ті роки в його власності з`явилися сім квартир, земельні ділянки, дві автівки та інше.  Використані фото:www.vru.gov.ua, зі сторінки Василя Яніцького у ФБ, auto.ria.com

Народний депутат Василь Яніцький претендує на звання найбагатшого народного депутата Рівненщини. Принаймні, якщо судити з його е-декларації за 2015-й рік. У нього з дружиною сім квартир, дві іномарки, 16 мільйонів гривень готівки та земельні ділянки. Втім, навідміну від  деяких своїх колег, пан Яніцький мав успішну і тривалу кар`єру у бізнесі тому пояснює походження свого майна.

Василь Яніцький родом із Зарічного. Кар`єру розпочав ще у 1995-му році, очолював кілька фірм. Нині він залишається кінцевим бенефіціарним власником ЗАТ Юридична фірма «Євротек» і ТОВ «Агро-інвест». На його рахунку також депутатство у Солом`янському районі Києва і благодійна діяльність.

І ось уже 2 роки пан Яніцький є нардепом від президентської БПП «Солідарність». Каже, державна робота йому близька по духу, але її результати помітні не одразу. Як видно з його декларацій, державна робота ще й не така прибуткова, як кар`єра у бізнесі.

Мільйони готівки із бізнес-минулого

Сукупний дохід Василя Яніцького у 2015-му склав 7 мільйонів 670 тисяч 568 гривень. У 2014-му сума була значно меншою –  2 мільйони 240 тисяч гривень. 

Що це за гроші? З них 80 тисяч 121 гривня – зарплата у Верховній Раді, 80 тисяч 559 гривень – гроші за виконання депутатських повноважень. 4 тисячі 888 гривень – відсотки у банку.  

Більшість коштів, а саме 7 мільйонів 505 тисяч депутат отримав, продавши цінні папери та корпортативні права. Втім ці ж гроші потім віддав, як повернення поворотньої безвідсоткової фінансової допомоги за договором. 

У банку Василь Яніцький тримає близько 345 тисяч гривень на різних рахунках. Готівкою у нього, згідно декларації, 8 мільйонів 847 тисяч гривень.

 У 2014-му Василь Яніцький задекларував зарплатню дружини у розмірі трохи більше трьох тисяч. Минулоріч  Олена Яніцька заробила значно більше – 186 тисяч гривень. З них 152,5 тисячі – зарплата у ТОВ «Євротек». Решта її доходів – це відсотки по рахункам у банку. 

На банківських рахунках у пані Яніцької  трохи більше 50 тисяч доларів, що у гривнях складає близько 1 мільйона 420 тисяч. Готівкою дружина нардепа має 255 тисяч доларів, або 7 мільйонів 148 тисяч гривень.

Василь Яніцький розповідає, що кошти заробив у минулому, ще будучи бізнесменом. Каже, що лише  цьогоріч з власної кишені до свого благодійного фонду «Наш край» вже надав близько двох мільйонів гривень.

«Я не колекціоную квартири», – Яніцький

Сім`я Яніцьких, яка складається з подружжя і двох синів, має сім квартир, з яких п`ять знаходяться у столиці. На себе нардеп задекларував дві, а на дружину – чотири. Є ще одна спільна, в якій всі і проживають.

У деклараціях за 2014-й і 2015-й роки є дві власні квартири Василя Яніцького площею  122,8 кв.м. і 49,4 квадратні метри. Вартість меншої, згідно декларації, складає 135 тисяч гривень.

Так само у обох деклараціях відображені три квартири Олени Яніцької, площею 282,3 кв.м., 282,1 кв.м., 282,9 кв.м.  Яніцький відобразив і спільну квартиру у 129,1 кв.м. 

Втім у новій декларації у власності дружини  Яніцького є квартира площею 84,5 квадратних метри. Нардеп вказує, що придбали її у 2013-му. Натомість у декларації за 2014-й її чомусь немає.

Окрім семи квартир, у сім`ї є ще будинок у Обухівському районі. Його площа – 319,5 квадратних метри, задеклароване житло на Яніцького. Дружина ж з 2014-го володіє дачним будиночком у 156,9 квадратів. Його не було у декларації за той рік. 

Ми зателефонували до нардепа, щоб дізнатися чому він не задекларував у 2014 році квартиру і дачний будинок. З його слів, будинок належить тещі і він там був востаннє шість  років тому. Цим будинком займаються батьки дружини і він не втручається у ці справи. Зі слів пана Яніцького, у 2014-му це було незавершене будівництво і він навіть не знав, що ця нерухомість на дружині. 

Вперше у нашій практиці народний обранець чесно сказав, що не задекларував квартиру, каже: «це було упущення». Без вигадок і довгих пояснень.  Василь Яніцький говорить, що все майно сім`ї оформлене згідно закону і йому немає чого боятися.

– По цій квартирі була просто описка, упущення, – каже народний депутат. 

Земельні ділянки 

У сім`ї Яніцьких є 9 земельних ділянок і 4 автостоянки. Загальна площа усього – 1 гектар 92,7 кв.м. 

Василю Яніцькому належать 5 ділянок у селі Халеп`я площею 3 тисячі 529 кв.м., 1 тисяча 794 кв.м., 500 кв.м., 250 кв.м., 70 кв.м. У нього є одна ділянка в селі Княжичі, Броварського району у 1800 кв.м. Також пан Яніцький задекларував дві парковки у Києві площею 15,6 кв.м. і 19,3 кв.м. Це майно бачимо й в декларації за 2014-й. 

У володінні Олени Яніцької земля у Крюківщині Києво-Святошенського району площею 742 кв.м., 695 кв.м. Також вона має земельну ділянку у селі Мала Солтанівка Васильківського району площею 650 кв.м. і два машиномісця у Києві площею 13,4 кв.м. і 14,4 кв.м.

В 2014-му нардеп задекларував всю землю дружини, але не задекларував машиномісця, придбані у 2010-му по 50 тисяч гривень. Він пояснює, що це також упущення. 

На чому їздить сім`я нардепа

З транспорту у пана Яніцького задекларована Toyota Land Cruiser 200 VX4.7L  2008 року випуску. Того ж року він її і придбав.

Вартість такої автівки (не нової) нині біля 46 тисяч доларів. Нардеп вказує, що придбав свою Toyota за 520 тисяч 914 гривень.

Фото Toyota Land Cruiser із сайту auto.ria.com

Олена Яніцька з 2007-го їздить на  Lexus RX 350 2007 року випуску. Зараз такий не новий Lexus на ринку продають за ціною 23 тисячі 500 доларів. У декларації вказано, що його придбали за 222 тисячі гривень.

Фото Lexus RX: auto.ria.com

На дружину Яніцького задекларований катер Pro Guide V-16 WT Tracker Marine 2008-го року випуску. Нардеп вказує , що придбав його у 2014-му за 50 тисяч гривень. 

Подібна, щоправда старіша модель, катера у Васеля Яніцького. Фото:boats.iboats.com

У декларації за 2014-й рік пан Яніцький не відобразив водного засобу. Так само раніше він не декларував придбаний у 2013-му причіп, 

Зі слів нардепа, катер йому фактично подарували, а причіп купував разом із квадроциклом, який йому належить. Каже цей транспортний засіб не став декларувати, бо він не надто дорогий. Причіп же  тепер відобразив у декларації, бо він офіційно оформлений на нього.

Цінні папери, годинник і інше 

Нардеп декларує цінні папери закритого акціонерного товариства «Юридична фірма «Євротек». Права на них він набув у 2001-му. Вартість паперів – 1 мільйон 500 тисяч гривень. 

Також Яніцький вказав корпортативні права (2 мільйони гривень – тобто 50 % статутного капіталу) на ТОВ «Агро-інвест», кінцевим бенефіціарним власником якого він є. 

У Яніцького є швейцарський годинник Jaeger-LeCoultre. Модель у декларації нардеп не зазначив, втім у мережі годинники цієї марки продають за 12- 23 тисячі доларів.

У розмові з журналісткою Яніцький каже, що вартість цього годинника в районі 25-30 тисяч доларів. Говорить, відобразив цінну річ, зокрема тому, що часто носить цей годинник.

З недешевих речей у пана Яніцького є рушниця Blaser R8 вартістю біля 5 тисяч євро. Також у декларації бачимо шубу, ще один годинник (дешевший за попередній).

Зі слів нардепа, особливо цінних речей, крім вказаних у декларації, у нього немає.

 – Я лише два роки є державним службовцем. І планую чесно працювати на цій службі, – каже Василь Яніцький. 

Нагадаємо, «Четверта влада» вже писала про декларації трьох рівненських нардепів: Юрія Вознюка, який не відмовився від матеріальної допомоги за кошт платників податків, «е-холостяка» Олега Осуховського і радикала Андрія Лозового та його атикваріат, елітні колекції,  і мільйони готівки. 

ТАКОЖ ДИВІТЬСЯ:

КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору