РІВНЕНЩИНА

Справу «бурштинового» есбеушника з Рівного Олега Назарука передали до військової прокуратури

27.01.2017, 16:38      Дмитро Бондар, «Четверта влада»      Переглядів: 2514

Рік пройшов, підозру Олегу Назаруку не оголосили повторно. Визначили підслідність і вчергове передали справу

Очільника відділу «К» СБУ Рівненщини Олега Назарука називали у числі організаторів дахування нелегального бурштиновидобутку ще у 2014-му. Згодом в мережі з`явилося відео де він розповідає про функціонування схем у цій сфері. Його справа з горе-підозрою вже рік як не знайде собі місця. Тепер вона вже у військовій прокуратурі. Про це розповіли на прес-конференції у прокуратурі Рівненської області, де донині знаходилась справа.

Прізвище Олега Назарука звучало у сюжеті «Бурштинові мільйони» Володимира Торбіча ще у червні 2014 року. Начальника відділу боротьби з корупцією та організованою злочинністю УСБУ Рівненщини бурштинокопачі називали причетним до дахування нелегального видобутку. Його перевели на аналогічну посаду у Житомирську область, де з бурштином ситуація аналогічна, а потім люстрували. Втім, судова тяганина у цій справі і досі триває.

У кінці 2015 року СБУ писала про викриття одного з керівників Житомирського управління служби. Мова йшла про Олега Назарука. В будинку, де він, ймовірно проживав, проводився обшук. Службовцю оголосили підозру. Втім, не на довго, бо у суді Олег Назарук її скасував через процесуальні недоліки під час вручення. Прокуратура, за свідченнями експерта могла оголосити підозру повторно. Та цього так і не зробили.

Справа знаходилася у Генпрокуратурі, її безуспішно намагалося витребувати Національне антикорупційне бюро. Потім справу передали в Рівненську обласну прокуратуру. Як повідомили там, лише через рік після обшуків та горе-підозри підслідність визначили за військовою прокуратурою.

Про це повідомив перший заступник прокурора Рівненської області Ігор Ольшанецький.

Перший заступник прокурора Рівненської області каже, що справу Назарука передали до військової прокуратури у зв`язку з підслідністю. На визначення такої підслідності пішов рік.

– Нами розслідувалося це кримінальне провадження і в кінці 2015 року була визначена підслідність вказаного кримінального провадження за головною військовою прокуратурою, – каже Ігор Ольшанецький на запитання про справу Назарука, –  в зв`язку з тим, що Назарук на час вчинення злочину працював заступником керівника служби безпеки, відповідно. А, як ви знаєте, працівники служби безпеки є військовослужбовцями. В зв`язку з цим розслідування вказаного кримінального провадження доручено військовій прокуратурі. Це те, що стосується цього провадження. В нас зараз його немає.

– Тобто рік вирішували передавати чи не передавати? – журналістка.

– Ні, не рік. Питання в тому, що в ході розслідування було встановлено такий факт [служби в СБУ на момент вчинення злочину] і було прийнято рішення з приводу направлення його на розслідування у військову прокуратуру.

– Ще там фігурують люди з Державного підприємства «Бурштин України». Тобто щодо них розслідування також вестиме військова прокуратура.

– В межах кримінального провадження було й кримінальне провадження щодо ДП «Бурштин України» і ще одного держпідприємства. Оскільки місцезнаходження суб`єктів знаходиться на території міста Києва, було прийнято рішення з приводу направлення розслідування за місцем знаходження цих суб`єктів.

В мережі і досі розміщене відео, де Олег Назарук розповідає про особливості функціонування схем у сфері нелегального бурштиновидобутку.

На відео – екс-очільник відділу «К» СБУ Рівненщини Олег Назарук


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору