РІВНЕНЩИНА

Віктор Климук і хата тещі: чим багатий комунальний начальник Рівненського ШЕУ

06.04.2017, 21:10      Анна Калаур, «Четверта влада»      Переглядів: 3260

Теща Віктора Климука отримала ділянку на вулиці Бузковій, де колись був росадник Тресту зеленого господарства. По «переуступці», як каже її зять. Згодом цей будинок покаже у своїй декларації пан Климук. Але не зараз. Будівництво триває

Друга хвиля е-декларуваня відкрила суспільству статки посадовців комунальних підприємств. У Рівному найбільш фінансованим є Рівненське шляхово-експлуатаційне управління. Його начальник не так давно нарікав на велику кількість протоколів про адмінправопорушення, складених на нього партрульними, а підприємство перемогло у багатомільйонному тендері. «Четверта влада» дослідила декларацію за 2016-й рік Віктора Климука і з`ясувала хто і що подарував його дружині на 204 тисячі гривень та чим володіє сім`я посадовця. 

Віктор Климук працює у Рівненському ШЕУ вже 26 років. З них 17 років є начальником комунального підприємства. У 2016-му його дохід складала заробітна плата у 225 тисяч 763 гривні. А це в середньому 18 тисяч 813 гривень щомісяця (включно з податками).

Втім у відповіді на інформаційний запит активісту Олександру Безощуку РШЕУ надало зовсім іншу цифру – 10 тисяч 500 гривень – такою є посадовий оклад (без премій і надбавок) начальника РШЕУ у 2017-му. 

Відповідь на запит Олександра Безощука

Віктор Климук розповідав «Четвертій владі» про велику кількість протоколів, складених на нього патрульними через неналежний стан доріг. Всі штрафи, каже, оплачував з власної кишені. У січні із зарплати у десять тисяч гривень додому приніс усього три. Але у начальника ШЕУ є й інші джерела доходів. 11 тисяч 400 гривень минулоріч він отримав у Обслуговуючому кооперативі «ЖБК» Перлина Рівного», де він також працює головою.

Також Віктор Климук є головою державної екзаменаційної комісії у Національному університеті водного господарства та природокористування. «По профілю випускаю інженерів-механіків», – розповідає пан Климук. За це він отримав минулоріч 2 тисячі 703 гривні доходу.

У банку начальник ШЕУ тримає 75 тисяч гривень. А готівкою 178 тисяч гривень. Каже, що все завдяки зарплаті.

У Віктора Климука є будинок, площею 153,3 кв.м., земельна ділянка 437 кв.м. і ще одна на 100 квадратів, яку він орендує. 

У декларації він вказує дружину Інну і сина Миколу. Пані Климук – як і чоловік, є працівницею комунальної сфери. Зараз працює у КП «Міськсвітло», хоча не так давно працювала у Рівненському ШЕУ. Віктор Климук розповідає, що її і його сина, який був диспечером РШЕУ, звільнили через конфлікт інтересів: 

– Дружина тимчасово працювала в РШЕУ, але коли вийшла підозра в корупції, вона була звільнена разом із сином. А до того пропрацювала 20 років на нафтопроводі «Дружба».

«Підозрою в корупції» пан Климук називає складений на нього протокол про корупційне адміністративне правопорушення. Справа у тому, що в 2015-му Віктор Климук преміював свого сина, не попередивши начальника управління житлово-комунального господарства про виникнення у нього конфлікту інтересів. 

Прокурор, в суді доводив наявність в діях Віктора Климука складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 та ч. 2 ст. 172-7 КУпАП (Порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів), що є підставою для притягнення його до відповідальності. Втім пан Климук у суді свою вину не визнав, вказавши, що нагороджував не лише свого сина і діяв не умисно. Суд закрив провадженя у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Згідно з декларацією за 2016-й, Інна Климук є власницею квартири у 54,3 кв.м. і ділянки у 10,07 соток. У банку пані Климук тримає 5 тисяч доларів. А у 2016-му отримала щедрий подарунок у негрошовій формі – 204 тисячі гривень від своєї матері Світлани Фурсової. Що це за подарунок запитуємо у Віктора Климука. 

– Спадщина від мами.

– Це земля?

– Власність, – коротко і без пояснень каже пан Климук. 

Рішення Рівненської міської ради і реєстр речових прав на нерухоме майно частково дають відповідь на наше питання. Виявляється, у 2015-му Світлана Фурсова була однією зі щасливчиків які отримали земельні ділянки на території колишнього розсадника Тресту зеленого господарства. Тещі  Климука надали 10 соток безоплатно у власність для будівництва і обслуговування житлового будинку на вулиці Бузковій. А ось і кремовий двоповерховий будинок на цій території. 

Котедж на дві сім`ї на території тещі  Віктора Климука

З наших джерел відомо, що Віктор Климук особисто займається питаннями будівництва. Втім у декларації цього помешкання немає. А в реєстрі нерухомості немає жодних даних про майно його дружини. Після озвучення цієї інформації Віктор Климук розкриває таємницю подарунку тещі. Публікуємо частину розмови.

–  Ми знаємо, що на Бузковій  є будинок. На скільки відомо, вашої тещі земельна ділянка. Це часом не та «спадщина», яку вона подарувала? – журналістка. 

– Оце та спадщина, так так.

– Наші джерела говорять, що ви займаєтсь оформленням цього будинку. Це ваш будинок?

–  Це будинок до того вона не переписала. Тоїсть моя теща своїй дочечці.

– Теща у бізнесі працювала, що такий будинок побудувала?

– Теща мала в Славуті будинок батьківський і він був проданий, напевно, років 7 чи 8 назад.

– А як замлю отримали? В черзі стояла вона?

– Методом купування.

– Є рішення міської ради про безоплатну предачу землі.

– Ви ж розумієте, що там трохи по-іншому рішалось питання виділення земельних ділянок. Це виділялось працівникам житлово-комунального господарства міста.

– Добре, то це ваш будинок – незавершене будівництво?

– Це будинок не Климука Віктора, а будинок Фурсової Світлани Михайлівни, яка його дарувала своїй дочці Климук Інні Миколаївні, яка в свою чергу переуступила, або переуступить своєму сину. На сьогодні отакі дані. 

(...)

–  Вікторе Яковичу, ви одразу сказали, що вона її (земельну ділянку) купила.

– Ні, ну якби умова купівлі відносна.(...) Для працівників житлово-комунального господарства були виділені земельні ділянки, був створений кооператив. І в тому кооперативі визначали вже загальні збори, або рада кооперативу. Люди мали право переуступить свої земельні ділянки іншим. Тобто переуступати, продаж тут як би неправильно звучить. Переуступка. 

– А ви займаєтеся, допомагаєте будувати будинок? 

– Кому? 

– Тещі.

– Я багатьом людям допомагаю. Можу навіть і вам допомогти, звертайтесь. 

Як розсадник тресту перетворився у мажорний квартал і які сусіди у тещі Віктора Климука – незабаром на «Четвертій владі».

Зі слів пана Климука, землю виділяли комунальникам. А його теща більше 20 років працювала в УЖКГ от і отримала землю. Щоправда, згідно з інформацією з реєстру нерухомості, подарована дочці земля досі належить Світлані Фурсовій.

Автомобілів у пана Климука два – мікроавтобуси Mersedes-Benz 1996-го і 1995-го року випуску і причіп Schmitz SPR 1993 року випуску.

Сам Віктор Климук їздить на службовому авто Ford, принаймні в робочий час. 

Службове авто начальника РШЕУ

Детальніше про статки Віктора Климука і його сім`ї – у декларації. 

Нагадаємо, цьогоріч Рівненське ШЕУ перемогло у тендері на 64 мільйони гривень. Чому не міг перемогти хтось інший і чому так стрімко зросли витрати на комунальників – у розслідуванні «Четвертої влади».


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору