Прокуратура доручила перевірити чи є корупція в діях голови громади на Дубенщині, якій подарували авто

Особистий подарунок Камілі Котвінській презентував громадянин Польщі Гжегож Гураль
Джерело
Оброблене фото зі сторінки Вербської громади

Рівненська обласна прокуратура доручила Управлінню стратегічних розслідувань Національної поліції ознайомитися з публікацією «Четвертої влади» та скласти протокол за фактом, ймовірно, незаконного отримання подарунку головою Вербської громади (що на Дубенщині) Камілою Котвінською. Мова про особистий подарунок автомобіля.

Про це «Четвертій владі» розповіла речниця Рівненської обласної прокуратури Оксана Жужельська. Також ми отримали відповідь від вуйта польської гміни Котунь Гжегожа Гураля, у якого запитали про вартість автівки і чи знає він, що наразив таким подарунком голову Вербської громади на корупційне правопорушення.

Експерт у галузі антикорупційного законодавства, адвокат Євген Воробйов проконсультував нас, що керівники місцевої влади мають обмеження на отримання коштовних подарунків, а згода приймати такі подарунки містить ознаки корупції.

За таке порушення передбачена відповідальність, згідно зі статтею 172-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вину чи невинуватість посадовиці може визначити суд, після звернення туди Управління стратегічних розслідувань.

– Якщо суд визнає посадовицю винною – подарунок конфіскують, – каже Оксана Жужельська. – Кримінальна відповідальність за таке правопорушення не передбачена.

Що було раніше

Голові Вербської територіальної громади Камілі Котвінській подарували автомобіль – кросовер «Mitsubishi Outlander». Як ідеться в повідомленні на фейсбук-сторінці громади – за ефективну роботу і через попередню відміну закупівлі автівки для сільради.

Закупівлю бюджетного авто відмінили після резонансу, який викликала публікація «Четвертої влади». У публікації йшлося, що сільська рада на Дубенщині купує легковик за майже мільйон гривень – найдорожчий легковик, який планували купити за бюджетні гроші на Рівненщині після початку повномасштабної війни.

Подарунок «Mitsubishi Outlander» презентував голова територіальної громади Котунь (Польща) Гжегож Гураль. Для журналістів «Рівне-1» цей посадовець сказав, що на подарунок збирали кошти багато поляків:

– Підприємці, депутати, з пожежних дружин хлопці. На скільки хватило грошей, те дали і купили... Добрий справний менеджер мусить мати добрі засоби до праці.

Одержати коштовний подарунок – ознака корупції

Закон України «Про запобігання корупції» накладає суттєві обмеження на коштовність подарунку, який має право отримувати посадова особа. Як ідеться у 23-й статті цього закону, голова громади може:

«приймати подарунки, які відповідають загальновизнаним уявленням про гостинність, якщо вартість таких подарунків не перевищує один прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на день прийняття подарунка, одноразово, а сукупна вартість таких подарунків, отриманих від однієї особи (групи осіб) протягом року, не перевищує двох прожиткових мінімумів, встановлених для працездатної особи на 1 січня того року, в якому прийнято подарунки».

Один прожитковий мінімум для працездатних осіб нині – 2 тисячі 684 гривні. Вартість подарунку – суттєво більша.

Для того, щоб не порушувати закон, поляки могли би подарувати автомобіль Вербській громаді для того, щоб ним користувалася голова. Або сама голова громади мала оформити автівку як подарунок громаді, а не собі.

У Польщі «спантеличені проблемою»

За інформацією сайту з продажу авто, нині автівка такого класу та віку коштує близько 11-ти тисяч доларів. «Четверта влада» намагалася дізнатися скільки реально коштувала подарована автівка. Однак Каміла Котвінська на наше питання про це (надіслане в месенджер) не відповіла.

У територіальній громаді Котунь (Польща), де збирали кошти на цей подарунок, також не відповіли на наші питання щодо вартості автівки.

«Цей автомобіль був придбаний за приватні кошти окремих жителів громади і жодним чином не є суспільною власністю, тому вся відповідна інформація не має статусу публічної, – відповіли на запит у громаді Котунь, який ми попросили надіслати жительку Польщі.

Також додали, що голова громади не завжди з’являється публічно, як представник виконавчого органу громади, а часто діє як громадянин, як от у ситуації з подарунком голові Вербської громади.

– Багато жителів громади (Котунь) підтверджують свою відданість справі допомоги громадянам України та спантеличені проблемою, яку спричинила передача автомобіля, і в роздумах про подальшу допомогу».

Стежити за історією голови Вербської громади можна за тегом: Каміла Котвінська

Оригінал відповіді на запит:


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте