Авто для голови: сільська рада на Дубенщині купує легковик за майже мільйон гривень 

Вербська сільрада купує для голови громади Каміли Котвінської автівку за майже мільйон гривень
Джерело
Колаж на основі фото з сайту Вербської сільради та сайту cars.ua

У Вербській громаді на Дубенщині – менше п’яти тисяч жителів. За дослідженням Регіонального центру економічних досліджень та підтримки бізнесу, станом на початок 2022 року Вербська територіальна громада була на 31 місці за інституційною спроможністю серед 63-х малих і середніх громад області.

Проте саме вона наприкінці минулого року вирішила придбати «Skoda Octavia A8» – найдорожчий легковик за бюджетні гроші (з тих, що виставлені на prozorro.gov.ua), куплений на Рівненщині після початку повномасштабної війни.

Торги сільрада оголосила 6 грудня на очікувану вартість 995 тисяч гривень. Вказала, що хоче саме автомобіль «Skoda Octavia A8» або еквівалент. Проте подані технічні вимоги повністю списані із «Skoda Octavia A8». Навіть зазначено конкретний колір – темно-синій «Lava металік».

Авто, як вимагала тендерна документація, повинно було бути новим і виготовленим не раніше 2022 року.

На торги з’явився лише один учасник, який і став переможцем, – рівненське ТзОВ «Вік-експо». Воно запропонувало продати «Skoda Octavia A8» за таку ж суму, що була вказана сільрадою, тобто 995 тисяч гривень.

І хоча переможець подав сертифікат відповідності на інше авто – «Skoda Kodiaq», 26 грудня сільрада підписала з ним договір, вказавши, що авто мають поставити акурат під Новий рік – до 31 грудня.

Оплата мала відбутись протягом 10 робочих днів після поставки, але єдиний портал використання публічних коштів spending.gov.ua наразі не містить інформацію про здійснений платіж.

Ми хотіли поспілкуватися з головою Вербської сільради Камілою Котвінською про те, для чого сільрада купує такий недешевий автомобіль. Однак, за словами  її заступника Андрія Грицака, керівниця громади зараз у відрядженні у Польщі, тому поговорити з нею зараз навряд чи вдасться (мабуть в Польщі немає інтернетзв'язку, – ред).

Андрій Грицак розповів, що автівку ще не придбали, бо виникли затримки з оплатою. А користуватиметься нею голова сільради.

– У Дубно вона майже кожен день їздить, у Рівному два рази на тиждень буває, – пояснює Андрій Грицак потребу в авто. – Я не брав участі у виборі автомобіля, тому чого зупинилися на цьому варіанті,  не можу сказати.

А які ще авто купили за бюджетні кошти на Рівненщині

Ми поцікавились, чи ще хтось на Рівненщині після початку повномасштабної війни купував легкові автомобілі за бюджетні гроші. І так з’ясували, що легковик для Вербської сільради – найдорожча такого типу закупівля.

За інформацією, що міститься на «Прозорро», найбільше легковиків з 24 лютого 2022 року придбало:

Головне управління Нацполіції області:

  • Без тендера у жовтні – п’ять автомобілів спецпризначення у ТОВ «Вік-Партнер» (три по 727,5 тисяч за кожен та два по 650 тисяч); чотири автівки спецпризначення у ТзОВ «Соллі плюс» (по 724,7 тисяч).
  • Також управління через оголошені торги купило дві автівки спецпризначення на базі «Renault Express» у ТОВ «Вік-Партнер» (по 709 тисяч гривень за кожен).
  • І «під ялинку», 28 грудня, у ПАТ «Рівне-авто» придбали  «Chery TIGGO 4 Comfort» і «Chery TIGGO 2 Pro» по 578 тисяч гривень та п’ять «Chery TIGGO 4 Comfort» по майже 600 тисяч гривень за кожен.

Дубенська райдержадміністрація:

  • за 675 тисяч гривень «Fiat Doblo Combi Maxi» у ТзОВ «Захід Авто-М».

Деражненська районна лікарня:

  • у вересні купила санітарний медавтомобіль на базі «Fiat Doblo» за 949,5 тисяч гривень у ТОВ «Завод автоснаб».

Малолюбашанський центр первинної медико-санітарної допомоги:

  • у листопаді-грудні хотів придбати автомобіль легковий спеціалізований санітарно-транспортний за 999 тис. у ТОВ «Завод автоснаб». Договір поки не виконаний. 

Радивилівська міська рада:

  • на відкритих торгах купувала за 696 тисяч гривень «Renault Express» у «Вік-Партнер». Авто поки що не поставили.

Управління поліції охорони:

  • 10 січня 2023-го підписало договір з «Вік-Партнер» на купівлю «Renault Express» – за 732 тисячі гривень.

Продовження: У сільраді на Дубенщині передумали купувати автівку за мільйон, після публікацій журналістів


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте