РІВНЕНЩИНА

Рівненський ресторан «Ліон» намагається відкупитись за захоплену землю (оновлено)

23.09.2013, 15:05      Антоніна Торбіч, Володимир Торбіч, ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань»      Переглядів: 5115

Анатолій Онищук (кажуть, що реальний власник ресторану, хоч він і називається колишнім власником), та його брат Григорій Онищук (на задньому плані) намагались ввести в оману громадських активістів, договором про лоткову торгівлю в містечку атракціонів. Фото ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ

21 вересня стало відомо, що в розпал скандалу із самозахопленням рестораном землі рівненського парку ім. Шевченка, хтось підписав договір на лоткову торгівлю у парку з керівником  ТзОВ «Фірма-Ліоніс», однією із структур власників ресторану «Ліон». Коли і ким підписаний цей договір вивчала ЧЕТВЕРТА ВЛАДА.

ПРОДОВЖЕННЯ ТЕМИ: Виявилося, що справжній власник ресторану, який захопив землю парку у Рівному – депутат від Партії регіонів

Директор об’єднання парків Андрій Мощанецький у відпустці. До нього не можуть дотелефонуватися ні журналісти, ні громадські активісти. Саме він може підтвердити або спростувати чи договір про лоткову торгівлю в містечку атракціонів, який показують представники ресторану, був укладений 17 липня 2013 року, а чи він був укладений заднім числом у вересні, після громадського протесту.

 

Договір, який наймовірніше був укладений заднім числом і який свідчить, що ТзОВ «Фірма-Ліоніс» має право торгувати на шести лотках у містечку атракціонів парку. В ухвалах Рівненського господарського суду стверджується, що ресторан належить не цій фірмі-клону, а іншій - ТзОВ «Ліоніс».

Угода датована 17 липня. Цією угодою власник ресторану «Ліон» наразі прикривається, вважаючи що вона дає право й надалі використовувати самозахоплену землю, хоча насправді в угоді йде мова про дозвіл на здійснення «лоткової торгівлі морозивом, напоями, готовими кондитерськими виробами, холодними закусками» без зазначення де саме в парку і на якій площі (але із зазначенням, що в атракціонному містечку).

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА стикнулася з тим, що деякі відповідальні чиновники бояться відкрито говорити про діяльність ресторану. Це наштовхує на ту підозру, що ресторан «кришує» хтось високопоставлений або представники кримінального світу.

На громадській акції про те, що знає хто «кришує» ресторан, висловився і депутат Рівнеради Анатолій Чугуєвець:

 

Нагадуємо, приблизно у цей же час, коли ніби-то був укладений вищезгаданий договір (в другій половині липня) міський голова Рівного Володимир Хомко, який, як керівник міста, відповідальний за діяльність міського парку, відповідаючи на питання журналістів, що він може зробити у ситуації, коле ресторан захопив землю рівнян, казав дослівно таке:

Володимир Хомко

- А як мені реагувати? Піти повіситися в «Ліоні»?.. Є прокуратура, є міліція... Я зробив все, що треба... У мене немає військових формувань, я написав у ті інстанції, які повинні цим займатися. Якщо є рішення суду, то виконавча служба має це робити. Чому виконавча служба не виконує свою роботу, я не знаю.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА звернулася до дирекції парку за роз’ясненням, що це за угода і де саме мають бути розміщені торгові точки, про які в ній йдеться. У парку повідомили, що директор Андрій Мощанецький з 2 вересня до кінця місяця у відпустці, а в.о. директора Олег Леонтіюк порадив з цими питаннями звернутися в бухгалтерію підприємства.

– Договір не має додатків, які б визначали місце розташування торгових точок, - розповідає в.о. головного бухгалтера Вікторія Анатоліївна (жінка відмовилася називати своє прізвище – авт.). – Це все обумовлюється усно. Тобто за цим договором вони можуть будь-де на території парку розташовувати торгові точки.

– Але ж у пункті договору 4.1.2. говориться, що торгівля має відбуватися на території містечка атракціонів. 

– Це помилка тексту.

Очевидно, так само помилкою тексту є те, що у пункті 6.3 не вказано, який саме штраф має сплачувати власник торгових точок за невиконання умов договору.

Однак твердження бухгалтера, що це помилка, не скасовує цих пунктів у договорі.

Очевидно, такі «помилки тексту» виникли через поспіх, з яким укладався договір. Про те, що договір укладений заднім числом, у розпал громадської компанії з протидії самозахопленню землі, свідчить і дата оплати. В бухгалтерії розповіли, що 18-19 вересня власником «торгових точок» було сплачено 12 тисяч гривень за липень-серпень. Однак в договорі у п.5.2 зазначено, що власник «точок» повинен сплатити наперед, до початку торгівлі.

Виходить, що договір не встигли укласти – відразу порушили.

Тож оплата була зроблена в переддень четвертої акції громадських активістів, спрямованої на захист землі парку. Цим і пояснюється те, чому представники ресторану не показали такий договір ще під час першої громадської кампанії 1 вересня.

Станом на 21 вересня нічого не знав про існування такого договору і заступник директора парку, депутат Рівнеради Анатолій Чугуєвець.

Також бухгалтер парку заперечила слова директорки ресторану «Ліон» Наталії Цибульської, що до цього договору були якісь попередні договори. За словами бухгалтера, ніяких інших договорів до цього не було.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Ресторан прив’язав тросами свої меблі на захопленій землі (8 фото)

Представники парку «відхрестились» від цієї «торгової точки», оскільки вона виявилась сьомою. Вони сказали, що це майданчик належить тенісному корту, а вони його тільки прикрасили. Однак у цій альтанці також стоять меблі ресторану

Перша акція – у вигляді пікніку на захопленій землі парку – відбулася 1 вересня цього року. Під час другої акції, яка відбулася 7 вересня, рівняни захищали землю парку музикою. Під час третьої зустрічі домовилися звернутися до міськвиконкому з приводу демонтажу протизаконно встановлених альтанок та меблів, а також вирішили організувати «суботник», який, власне, і відбувся 21 вересня.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА звертається до рівненських податківців, прокуратури і управління торгівлі та громадського харчування Рівненського міськвиконкому з проханням перевірити, чи дійсно ТзОВ «Фірма-Ліоніс» проводить торгівлю з лотків і сплачує податки з зарплат своїх працівників, а також чи відповідає договір цієї фірми з парком та дата проплат за договором вимогам законодавства.

ЧЕТВЕРТА ВЛАДА звернулася через прес-службу до міського голови Рівного Володимира Хомка із запитанням чи відомо йому про існування такого договору і яка його позиція з цього приводу. Однак вже вчетверте (тільки з тих випадків, що зафіксовані журналістами) міський голова відмовив в усній відповіді ЧЕТВЕРТІЙ ВЛАДІ, вчергове підтверджуючи дискримінацію журналістів видання.

Така дискримінація містить ознаки порушення міським головою Рівного статті 7 Закону України «Про інформацію», в якій зазначається, що «держава гарантує всім суб`єктам інформаційних відносин рівні права і можливості доступу до інформації».


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

26.09.2013, 23:06 92.112.250.*** Автору статті
щиросердно читав написаний Вами текст із бажанням зробити для себе висновки на чиїй же стороні правда...але, з усього стає зрозумілим, що Ви закидуєте такі ж голослівні заявки, в яких обвинувачуєте представників того ресторану! А з чого ви власне зробили висновок, що той договір підписаний заднім числом і неналежною стороною? ящо вашою ціллю не є просто власний піар, то поцікавтесь юридичною стороною питання, можливо статті у вашому виконанні стануть більш аргументованими і змістовними
24.09.2013, 17:42 91.209.118.*** Масевичу
Що ж ти "юрист" печатку з боку орендодавця забув поставити?
24.09.2013, 14:50 193.104.16.*** Юркові
Іди вже пообідай. Заробив, молодець. Хазяїн тебе годує в своєму ресторані?
24.09.2013, 13:22 95.135.86.*** Юрко
Маючи чудову нагоду, випадково, 4Влада не поцікавилася в керівника "громадських активістів" пана Е.Герасимчука, чи не ті ж "мешканці Рівного" що спонукали його "захищати" землю громади в парку, просили його лобіювати виділення землі під АЗС на Басовому Куті в 2003 му році???
24.09.2013, 09:21 37.55.41.*** читач
Активісти молодці! Головне не відступитися і довезти до кінця. А ви торбічі здається вже дописалися. Через постійне поливання брудом іньших ваш сайт ніхто не хоче читати. Весь інтернет заповнений по цій темі коментарями а у вас пусто. Здається боком вилазить Сорока і Москальова.
23.09.2013, 20:42 213.174.12.*** Володимир
1) Облагородив не для рівнян, а для власного бізнесу (без орендної плати), ще й обніс парканом, щоб було зрозуміло, що це нібито територія ресторану - за таким способом дайте мені ваші двори, я їх облагорожу і буду здавати в оренду комусь, заробляти на цьому а вам кукіш. 2) Пропоную всім прихильникам підприємця-правопорушника очолити ще один рух: "Янукович молодець, бо облагородив Межигіря", до того як він зробив там гольфполе, конюшні, хату з хонки поставив, замостив доріжки і фонтанчик в нього там є - а до того там була якась грязюка і трава, а тепер там так гарно :)
23.09.2013, 16:58 213.174.12.*** Володимир
Це не багато - це навіть менше ніж могло би бути.
23.09.2013, 16:17 77.52.80.*** Володириру Торбічу
Забув запитати чого так багато - 12.000 це по договору?
23.09.2013, 16:14 77.52.80.*** Дзвін
Точно тітушками будуть захищатися...готуйтеся....брехні породжує силову брехню, МЕШКАНЦІ РІВНОГО ПІДНІМАЙТЕСЯ НА ЗАХИСТ НАШОГО ПАРКУ десь читав в суботу 28 вересня о 13.00 год.
23.09.2013, 15:37 91.209.118.*** Володимиру
Наступний етап- "тітушки"?

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору