РІВНЕНЩИНА

З дев’яти нардепів із Рівненщини – троє офіційні мільйонери: декларації (ФОТО)

10.10.2013, 12:13      Юрій Горбач, портал «Четверта влада»      Переглядів: 7929

Більше мільйона гривень доходу за 2012 рік задекларували троє із семи депутатів, декларації про доходи яких вдалося отримати.

Портал ЧЕТВЕРТА ВЛАДА ще з травня намагається отримати декларації про майно, доходи, витрати і фінансові зобов’язання за 2012 рік народних депутатів, які представляють у Верховній Раді Рівненську і Волинську області, або є вихідцями з цих областей.

Попри те, що Закон чітко визначає, що «відомості, зазначені у деклараціях про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру народних депутатів України підлягають оприлюдненню протягом 30 днів з дня їх подання» та те, що «не належать до інформації з обмеженим доступом відомості, зазначені у декларації» окрім персональних даних, не всі депутати оприлюднили свої декларації.

Неохоче оприлюднює ці декларації і апарат Верховної Ради України, посилаючись на те, що не можуть надавати інформацію без згоди самих обранців. Медіа-юристи Інституту розвитку регіональної преси кажуть, що такі вимоги чиновників апарату протизаконні.

При цьому у відповіді зазначають: «Народним депутатам України (…) направлені листи з проханням надати згоду на надання запитуваної інформації». Схоже, що на такі листи обранці не надто реагують, бо з апарату ВР отримали лише 8 декларацій із 22 запитуваних.

  

На сайтах Верховної Ради України, сайті газети «Голос України» та на власних сайтах народних депутатів вдалося відшукати декларації та відомості з них ще 6 волинських і рівненських обранців.

Як заробити мільйон будучи чиновником і депутатом

Схитрувати у своїй декларації про доходи вирішив нардеп від «Партії регіонів» Юрій Благодир. У рядку «сукупний дохід» він не вказав нічого. Однак, підсумувавши вказані доходи бачимо, що обранець минулоріч отримав майже півтора мільйона гривень доходу. До нинішньої посади нардеп працював чиновником. За всю кар’єру офіційно менеджером в бізнесі працював не більше року.

У Юрія Благодира є земельна ділянка, житловий будинок, а з транспортних засобів – мотоцикл. Крім того, він має більше 100 тисяч гривень внесених до статутного капіталу товариства, підприємства, організації.

Юрій Благодир не зазначив доходів своєї дружини, сина і доньки. Проте, вони володіють чималою квартирою і автомобілем.

Значно менше Юрій Благодир заробив у 2011 році. Тоді його дохід склав 183 тисячі 703 гривні.

Детальніше декларацію про доходи Юрія Благодира можна переглянути тут.

Заробив менше ніж до депутатства

Народний депутат від ВО «Батьківщина» Юрій Вознюк задекларував 260 тисяч 681 гривню сукупного доходу за минулий рік. Як і раніше він володіє одною цілою квартирою та має право власності на третину іншої квартири. Їздить Юрій Вознюк на Toyota Venza і має 133 тисячі 205 гривень у банку.

У його сім’ї доходи не вказані, але дружина, двоє синів та дочка мають автомобіль, 15 тисяч гривень у банках та тисячу гривень внесків до статутного капіталу товариства, підприємства, організації.

У 2011 році Юрій Вознюк заробив значно більше. Тоді його дохід склав більше 2,7 мільйона гривень, значну частину якого склав дохід від відчуження цінних паперів і корпоративних прав.

Детальніше декларацію про доходи Юрія Вознюка можна переглянути тут.

Мільйони оформлені на сім’ю

Ще один нардеп від ВО «Батьківщина» Валентин Королюк минулого року заробив 72 тисячі 552 гривні. Обранець має два автомобілі та цінних паперів на 111 тисяч 470 гривень.

Дружина та син депутата заробили більше 354 тисяч гривень.

Як і раніше вони володіють квартирою та гаражем, однак в автопарку сім’ї в порівнянні з 2011 роком відбулося поповнення: до BMW X5 2008 року випуску додалося Peugeot 308 2008 року випуску.

Відбулося поповнення у дружини та сина і серед нерухомого майна: з’явилася невелика земельна ділянка та «інше» нерухоме майно площею 465,5 кв. м. Значно збільшилася і сума внесків до статутного капіталу товариства, підприємства, організації: із 641 тисячі 576 гривень у 2011 році до 8 мільйонів 624 тисяч 981 гривні у 2012-му.

Детальніше декларацію про доходи Валентина Королюка можна переглянути тут.

Теж мільйонер

Значно покращив рівень своїх доходів у 2012 році нардеп від ВО «Батьківщина» Микола Кучерук. Його сукупний дохід минулого року склав 1 мільйон 197 тисяч 665 гривень. Саме таку цифру обранець вписав у рядок сукупного доходу, однак не додав до нього 1 мільйон 451 тисячу гривень дарунків призів, виграшів.

Нардеп має земельну ділянку, квартиру, гараж, два автомобілі, цінних паперів на 744 тисячі 328 гривень, а також 3 мільйони 993 тисячі гривень внесків до статутного капіталу товариства, підприємства, організації, з яких схоже, що подаровані 1 мільйон 451 тисяча гривень внесені у звітному році.

Дружина та дві дочки нардепа заробили більше 54 тисяч гривень. Вони мають земельну ділянку, будинок, квартиру, гараж, два автомобілі, 250 тисяч гривень у банках, цінних паперів на майже 25 тисяч гривень і 1 мільйон 750 тисяч гривень внесків до статутного капіталу товариства, підприємства, організації.

Нагадаємо, що у 2011 році Микола Кучерук заробив майже 213 тисяч гривень.

Детальніше декларацію про доходи Миколи Кучерука можна переглянути тут.

Найбагатша - дружина опозиціонера

Дружина опозиціонера Юрія Луценка народний депутат від ВО «Батьківщина» Ірина Луценко у 2012-му отримала сукупний дохід у 22 мільйони 402 тисячі 23 гривні. При чому 20 мільйонів гривень звідси склав дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав. Як розповідала Ірина Луценко, саме за таку суму вона продала свою телекомунікаційну компанію. Обраниця має земельну ділянку та будинок у Дубно, квартиру та інше нерухоме майно у Києві. Із транспорту в Ірини Луценко є Mercedes-Benz GL550 2007 року випуску.

Ірину Луценко згадуємо у цьому списку нардепів як вихідця з Рівненщини попри те, що вона тепер киянка.

Члени її сім’ї минулоріч заробили 5 мільйонів 394 тисячі 61 гривню, з яких 3 мільйони 665 тисяч 998 гривень склали дарунки, призи, виграші. На рахунках у банках в членів сім’ї депутата 2 мільйони 123 тисячі 595 гривень. У рядку «внески до статутного капіталу товариства, підприємства, організації» значиться 3 мільйони 665 тисяч 998 гривень.

У порівнянні із декларацією 2011 року, в членів сім’ї зникла квартира площею 27,5 кв. м., мотоцикл та дві одиниці іншого нерухомого майна площами 90,4 та 84,5 кв. м. Сама ж Ірина Луценко позбулася автомобіля Toyota Land Cruiser 2010 року випуску.

Детальніше декларацію про доходи Ірини Луценко можна переглянути тут.

«Свободівець» знову найбідніший

Найменше серед нардепів Рівненщини, які оприлюднили свої декларації, заробив минулоріч «свободівець» Олег Осуховський. Його дохід склав 16 тисяч 431 гривню. Він має квартиру площею 32,3 кв. м. У двох доньок не вказано ні жодних доходів, ні жодного майна. Дружина, з якою вінчаний Олег Осуховський і перебуває в громадському шлюбі у декларації знову не вказана.

Попри такий низький дохід - це прогрес у порівнянні з 2011 роком коли Олег Осуховський взагалі нічого не заробив. Натомість налітати літаком (достеменно не відомо куди) нардеп встиг на 45 тисяч гривень.

Детальніше декларацію про доходи Олега Осуховського можна переглянути тут.

Найбільше нерухомого майна

Нардеп від «УДАРу» Віталій Чугунніков у 2012-му задекларував 233 тисячі 625 гривень. У його володінні значиться 5 одиниць «іншого» нерухомого майна, два автомобілі, 259 тисяч гривень на рахунках у банках та більше 13 тисяч гривень внесків до статутного капіталу товариства, підприємства, організації.

Члени його сім’ї заробили минулоріч 72 тисячі 230 гривень та мають велику земельну ділянку та будинок.

Нагадаємо, що у 2011 році Віталій Чугунніков заробив 337 тисяч 421 гривню. Тоді у банку він мав на 50 тисяч гривень більше. Члени ж його сім’ї у 2011 році ще володіли квартирою площею 34,6 кв. м.

Детальніше декларацію про доходи Віталія Чугуннікова можна переглянути тут.

Найтаємніші нардепи

Декларацій про майно, доходи, витрати та фінансові зобов’язання за 2012 рік народних депутатів Миколи Сороки (від Партії регіонів) та (вихідця з Рівненщини) Олександра Абдулліна (від ВО «Батьківщина») отримати не вдалося.

Схоже, що вони не надали згоди на оприлюднення декларацій, оскільки їх порталу ЧЕТВЕРТА ВЛАДА не надали в апараті Верховної Ради. Не вдалося їхні декларації знайти й у газеті «Голос України» та на сайті головного законодавчого органу країни.

Журналісти порталу ЧЕТВЕРТА ВЛАДА протягом трьох днів намагалися вийти на зв’язок із обранцями за контактними телефонами, вказаними на сайті Верховної Ради. Однак слухавки за обома номерами не піднімають.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

03.01.2014, 22:09 95.135.42.*** Гайдамака
послухайте пісню "Братів Гадюкіних", написану двадцять років тому, назва "Червона фіра", як по-писаномую все це вже не раз було і ще не раз буде, бо розумні люди вчаться на чужих помилках, а наші- навіть на своїх не вчаться
25.10.2013, 09:55 46.175.148.*** Олена
Ви - "лівий", я -"права", та судячи із дискусії, заради України напевно знайшли б консенсус, бо ми не прив"язані до "мільйонів" ... Вони ж його не знайдуть НІКОЛИ!!!! Це незкінченна боротьба на захист свого капіталу.
23.10.2013, 12:53 194.44.93.*** Микола Шумелянко
Олено, повністю з Вами згоден, що потрібно шукати реальний вихід із ситуації, - обома руками "за". А ось в частині "про спогади", нагадаю Вам, що "хто забуде минуле, той не матиме майбутнього". А по-друге, згодіться, що позитиву було багато... До речі, я внук священника і навіть у відношенні тогочасної влади до церкви і духовенства можу багато чого легко і аргументовано спростувати. Крім того, спогади - це особиста справа кожного, - залишимо це людям... І з приводу "пошуку позитиву у тому, що маємо". Не збираюся! Був би твариною, - мусив би. Не склалося. Отже, приречений на боротьбу проти несправедливості. Щось вийде, щось - ні.Принаймні, спатиму спокійно..., якщо дадуть. А де б ми були, питаєте Ви. Хто знає... Півтора роки тому в ПАР я зустрів нашого харківського інженера, який зараз конструює африканцям спорткари Perana. Так він розповів, що працював у Союзі в КБ по розробці водневого (!) двигуна для громадського транспорту (!!!). І додав: "Невже американці могли нам це дозволити!?"
22.10.2013, 19:41 46.175.148.*** Олене
Миколо, а ви гадаєте, що при нинішній системі виборів із інших фракцій назовуть багато. Лише тих, хто періодично, як і ваш Голуб "світяться" на голубих екранах. А те, що лідер ваш зовсім має не пролетарську віллу напевно заперечувати не будете... Та, зрештою, як порядні так і виродки є у всіх структурах і годі шукати скелети в чужих шафах. Одне лиш треба усвідомити. Хотіли ринкових відносин, читай капіталізму, побудували! І потрібно чітко усвідомити повороту назад, а тим паче в СССР НЕ МАЄ!!! Потрібно шукати реальний, раціональний вихід із ситуації, що склалася і припинити жити спогадами про майбутнє і шукати позитив у тому, що маємо... Ви увляєте ось таку відверту полеміку на загал у часи, за якими ви сумуєте? Де б ми були.... P
22.10.2013, 12:32 176.121.3.*** Микола Шумелянко
Олено, якесь протиріччя виходить. Ви самі говорите про те, що більшість не буде аналізувати статистику голосувань, але всі (так однозначно: "всі") дуже поінформовані про статки депутатів-комуністів. Для цього ж теж потрібно дещо аналізувати. Я, наприклад, цікавлюся у людей, чи вони знають нинішній склад фракції КПУ - прізвищ не можуть назвати, крім Симоненка і декількох депутатів минулого скликання! А Ви говорите "очевидним для всіх"! Хоча чому дивуватися, значна частина населення країни сьогодні має позицію "не читав, не розбирався і не буду, але засуджую". Нагадує вересаєвське "слів розумних не знаю, але поговорити так хочеться". А на рахунок тих, які родом з КП, таких як Кравчук, Фаріон і їм подібним, то зрада - це особиста справа кожної людини, яка залишиться на їхній совісті. Хоча, наприклад, конкретно за цих двох, то я особисто щасливий, що вони не в моїй партії. І коли почуєте, що комуністи колись робили зло, згадайте хоча б ці два прізвища.
22.10.2013, 10:50 46.175.148.*** Олена
Знаєте, Миколо, можливо більшість пересічних громадян не стане аналізувати статистику голосувань. Та очевидним для всіх є статки депутатів- комуністів, які, як інші їздять зовсім не в метро, та й маєточки, зокрема в лідера, не пролетарські і пільговими квартирами користуються. То ж чим вони принципово відрізяються від тих, кого критукують? Та й дуже багато, так званих опозиціонерів, "родом" із КП, з партії безбожників, то де ж взяти глибинне коріння духовності і моралі?
22.10.2013, 00:56 176.121.3.*** Микола Шумелянко
Дійсно, не зрозуміли, і я спробую пояснити в чому саме. Фракцію КПУ досить часто звинувачують у тому, що депутати, які входять до її складу, практично завжди підтримують у голосуваннях фракцію ПР. Дійшло навіть до того, що ми вимушені слухати звинувачення в наших не існуючих голосуваннях, наприклад, за підтримку Пенс. реформи і т.п. Навіть "філією ПР" охрестили... Ну, що ж, така брудна пропаганда в наших умовах теж має право на існування, бо ціль виправдовує засоби. І як основний засіб, у наших політичних супротивників виступає саме к-сть спільних "ЗА" фракцій КПУ і ПР. Але саме цей показник , коли об`єктивно його розглянути, грає з опозиціонерами злий жарт, бо навіть при тому, що у нас з ПР є певні спільні цілі (наприклад, ПР у своїй передв. прогр. говорила про зближення з СНГ, а однією з наших прогр. цілей є союз братніх слов`янських народів і все, що з цього випл.), наша фр. голосує з ПР менше, ніж опозиція! Нонсенс? Алогізм? Розгляньте склад фракцій і Ви зроз., що все абс. логічно
21.10.2013, 19:03 213.174.12.*** Володимир
Товарише Миколо, щось я не зрозумів. Тобто КПУ може голосувати з опозицією (бо це вигідно країні), а опозиція з ПР голосувати не може (бо це бізнес інтереси)?
20.10.2013, 20:15 176.121.3.*** Микола Шумелянко
Тут лунало питання, де ж "опозиціонери" беруть гроші. Відповідаю. Ось деякі цифри, які стосуються результатів голосування фракції Комуністичної партії України і опозиції у Верховній Раді VII скликання за період з 12 грудня 2012 року по 01 жовтня цього року. За цей період відбулося 1568 голосувань. Фракція КПУ голосувала з фракцією ПР 644 рази і 270 разів з опозицією. КПУ заявила, що їй важливо лише, щоб закон був спрямований на захист інтересів країни і людей і послідовно цього дотримується, голосуючи навіть зі Свободою. А тепер ще одна цифра, яка б в нормальній країні поставила б великий хрест на багатьох опозиційних політиках і партіях: за цей же період опозиція голосувала разом з ПР 654 рази!!! Це більше, ніж фракція КПУ! Ось вам і так звана «опозиція», яка чхати хотіла на ваші голоси і свої обіцянки виборцям – бізнес інтереси і нічого іншого. Ці цифри ви зможете побачити у звіті про роботу депутатських фракцій на сайті Верховної Ради.
15.10.2013, 20:19 31.133.32.*** человек
Вот как раз всех и расстрелять!!!! ВОРЬЁ!!!!
13.10.2013, 19:36 46.175.148.*** Олена
Іванці Сидорук: Де ви бачили опозицію в Рівному? У гаслах? Я залишаю за собою право помилятися. Але переконана, що піший кінному - не товариш....
13.10.2013, 19:11 46.175.148.*** Олена
Із понад тисячі переглядів, лише шість коментарів.... Чим ви відрізняєтеся від багатих? Вам теж страшно. А мабуть читають не тільки незадоволені, а й друзі теж. Боїтеся висловити свою думку навіть під ніком... "Как бы чего не вышло..." Моя хата з краю. Тихенько осуджу, позаздрю, але палець об палець не стукну, щоб щось змінити. Значить всім добре. Штовхніть корову - вона замукає. А ви - овочі, кабачки...
13.10.2013, 18:14 46.175.148.*** Олена
А що ви хочете, щоб країною керували бомжі? Вкрасти теж треба вміти. Все відносне. Грошей багато не буває... Великі гроші - великі проблеми і постійний страх, високі огорожі, собаки, охорона, відсутність у їх дітей дитинства,скалічені душі мажорів. Чи можна це компенсувати матеріально. Віли закордоном? У світі знають джерела доходів наших співгромадян, тому вони, навіть за наявності капіталу залишатимуться людьми н-го сорту.Чому заздрити? Порядність, чесність, висока мораль - це не категорії ринкових відносин. Крадуть у народу? Бо він дозволяє... Маємо те, що маємо,бо такі ми є!!!!
10.10.2013, 21:40 94.178.202.*** Зоряна Щира
Осух налітав на 3 річних зарплати - дорвався до влади))) Королюк теж бідота ))) Скільки будуть народ дурити, переписувати майно на жінок, дітей, аби до влади дорватись - народ дурять. От вам і опозиційна бідність....
10.10.2013, 19:25 37.52.101.*** Іванка Сидорук
Опозиція в мільйонерах, а ще скаржаться,що їм погано і владу брудом поливають, нехай спочатку подивляться на себе і розкажуть яким чином такі гроші "заробляють"
10.10.2013, 19:12 37.52.98.*** Читач
ОПОЗИЦІОНЕРИ МІЛЬЙОНЕРИ ВСІ З БЮТ?
10.10.2013, 16:46 46.118.161.*** Саня
У мене питання виникає. Навіть два. 1. Який закон зобов`язує вказувати в декларації громадську дружину. 2. І який дохід у малолітніх дітей?
10.10.2013, 14:40 188.0.66.*** Іван Вітер
Опозиція в топі мільйонерів, а ще на владу гонять.

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору