РІВНЕНЩИНА

Стало відомо, хто незаконно будує на Пагорбі Слави у Рівному

14.05.2014, 15:41      Світлана Калько, портал «Четверта влада»      Переглядів: 6180

Фото з архіву

Правоохоронці встановили, хто здійснював будівельні роботи у рекреаційній зоні на Пагорбі Слави. Утім прокуратура й міліція не поспішають оприлюднювати хоча б якісь подробиці резонансного будівництва попри значний громадський інтерес до цієї події. 

Лише після другої спроби через повторний інформаційний запит (на перший надійшла відписка) та наполегливі усні вимоги вдалося дізнатися принаймні, хто ж так нахабно, у порушення будь-яких норм і законів почав будівництво у парковій зоні. Скидається на те, що прокуратурі міста не дуже хотілося надавати цю інформацію.

Це в той час, коли громадськість міста, самі чиновники у режимі “не для преси” на повний голос говорять про те, що прокуратура і міліція тільки імітують розслідування, а справжні “герої-будівельники” та їх покровителі давно усім відомі — і керівництву міста, і контролюючим органам. Зокрема про це вголос говорили на останньому засіданні міськвиконкому і секретар Рівнеради Андрій Грещук (він обурився, що, мовляв, у парковій зоні без дозволів зводять дев`ятиповерхівку), й інші члени виконкому. А Олексій Муляренко озвучив заяву нардепа Чугуннікова, у якій той просить прокуратуру розібратися зі скандальним будівництвом на Пагорбі Слави. Щоправда, прокуратура під тиском ЗМІ та громадськості й сама нібито узялася перевіряти, а міліція — розслідувати, проте...

Відтак, як слідує з відповіді за підписом в.о. прокурора міста Кирила Фоміна, у рамках кримінального провадження встановлено, що організацією, яка безпосередньо виконує будівельні роботи на Пагорбі Слави, є Житлово-будівельний кооператив «Домо-Буд» (про це свідчили й особисті джерела журналіста - авт). За результатами перевірки прокуратури 14-го травня за вказаним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, оскільки в діях вказаного забудовника вбачаються ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 364-1 Кримінального кодексу України.  

Довідково

«Стаття 364(1). Зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми

1. Зловживання повноваженнями, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб використання всупереч інтересам юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми службовою особою такої юридичної особи своїх повноважень, якщо це завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам або інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб, - карається штрафом від п`ятисот до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років.

2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, - карається штрафом від десяти тисяч до двадцяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Примітка. У статтях 3641, 3652, 3682, 3683, 3684, 3692 цього Кодексу під неправомірною вигодою слід розуміти грошові кошти або інше майно, переваги, пільги, послуги, нематеріальні активи, що їх без законних на те підстав обіцяють, пропонують, надають або одержують безоплатно чи за ціною, нижчою за мінімальну ринкову.»

Отримати коментарі в.о. прокурора міста пана Фоміна щодо вищезгаданого кримінального правопорушення (дуже вже “кучеряво” й незрозуміло для пересічного мешканця) та закидів громадських активістів у затягуванні перевірки та небажанні оприлюднювати її результати не вдалося. Пан прокурор передав через секретарку, що “не має часу на коментарі”.

в.о. прокурора міста Кирил Фомін

А тим часом свої коментарі як фахівець у будівельній галузі надав голова ГО “Асоціація працівників будівельної галузі міста Рівне та Рівненської області” Ігор Мічуда. За його словами, він звертався до нардепа Чугуннікова з проханням втрутитися у ситуацію, та саме він з колегами “вирахував” підприємство ТОВ “Рембуд Теремки”, чия техніка працювала на будові на Пагорбі Слави.  Ігор Мічуда також поділяє думку, що “усім, і в тому числі міському голові, відомо, хто там будує”. За його словами, у цивілізованій країні за таке порушники уже давно б “сиділи”. Щодо ЖБК “Домо-Буд”, то Ігор Мічуда зазначив, що йому така фірма у Рівному і області невідома, вона точно не входить до “Асоціації”. 

- Як правило, такі ЖБК створюються під конкретне будівництво, щоб уникнути низки податків, які сплачує звичайне підприємство (як відомо, фірма-орендар земельної ділянки на Пагорбі “Офіс-дизайн” якраз є у стані припинення за несплату податків, - авт.), - каже Ігор Мічуда. - Зазвичай ЖБК не є замовниками будівництва, вони мусять найняти генпідрядника, який повинен мати ліцензію на виконання будівельних робіт.

Інформацію про ЖБК "Домо-буд" можна знайти в ЄДР. Виявляється, забудовник зареєстрований 13 серпня 2013 року у Хмельницькій області.

Водночас, депутат Рівнеради Олександр Лащук повідомив, що зареєстрував два проекти рішень міської ради щодо заборони забудови Пагорба Слави загалом і припинення уже розпочатого там будівництва. Депутат планує внести їх на розгляд сесії Рівнеради завтра, 15-го травня


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

07.05.2015, 23:02 176.8.230.*** РІВНЯНКА
Людину коли помирає,хоронять в гробі,все решта лишається на цьому світі,а коли я дивлюся на всіх хабарників,товстосумів,товстомордів,керівників усіх наших підприємств,які жирують,особливо в цей час,то думаю ,дати рац.пропозицію:РОБИТИ ДЛЯ НИХ ГРОБИ З КАРМАНАМИ,ЩОБ НАМ НЕ ЛИШИЛИ СВОЄ НАКРАДЕНЕ БАГАТСТВО............
08.06.2014, 01:48 23.241.137.*** Прокурора на нари
Цей так званий "прокурорішка" вже давно має сидіти. Він кришує незаконний бізнес у місті та займається фабрикуванням кримінальних справ проти журналістів та підприємців.
18.05.2014, 21:04 176.241.128.*** Підозрювач для Наталії
Це ті самі, кому подобається міжвладдя і відсутність порядку в країні. Як говориться, у каламутній воді їм легше рибка ловиться. Очевидно, є розрахунок на те, що за купою проблем їх "оборутки" просто не помітять і все зійде з рук.
15.05.2014, 01:10 68.199.85.*** Фёдор
Всё это от лукавого-возле да около. Вы назовите фамилии или страшно? Кто же это за таракан такой тараканище ,что фамимлию его вслух даже прокурор боится произнести?
14.05.2014, 21:20 46.164.169.*** Наталія
А що у нас в місті так активізувалося шахрайство? До чого це? Пагорб Слави, будинок по вулиці Драгоманова, призначення Щирука та ін. Це випробовування сили волі рівнян? Чи вони хочуть перевірити, як ми будемо реагувати?
14.05.2014, 19:54 95.135.5.*** 111
:))і,очевидно,не безкоштовно ,про що свідчить автопарк маленького і квартира в Дубаї:))
14.05.2014, 16:24 77.123.72.*** Домовик
Глянувши на харю прокурора стає зрозумілим на чию сторону виноситимуться рішення.
14.05.2014, 16:06 77.52.99.*** Дзвін
Чому прокурор не виніс рішення про тичасове зупинення будівництва на час розгляду справи ?

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору