РІВНЕНЩИНА

Завкафедри РДГУ, підозрюваного в хабарництві, триматимуть під домашнім арештом: реакція професора

31.07.2017, 13:05      Антоніна Торбіч, портал «Четверта влада»      Переглядів: 3408

Завідувач кафедри РДГУ Богдан Кир`янчук, під час обрання запобіжного заходу, свою вину визнав і каже, що розкаюється. Фото Дениса Грищука

31 липня Рівненський міський суд обрав запобіжний захід для завідувача кафедри української літератури РДГУ Богдана Кир`янчука, якого кілька днів тому затримали на хабарі.

Про це  «Четвертій владі» розповіла прес-секретарка прокуратури Рівненщини Людмила Суржук. За її словами, прокуратура клопотала про цілодобовий домашній арешт.

Згідно з ухвалою суду, Богдан Кир`янчук зобов`язаний перебувати під домашнім арештом в період 21.00-07.00.

Суддя, яка прийняла цю ухвалу – Кристина Ореховська.

Сам підозрюваний Богдан Кир`янчук свою вину визнає. Розповідає, що у цій справі спілкувався з малознайомим посередником.

– Спочатку звернувся до мене інший хлопець, – каже під час судового засідання Богдан Кир`янчук. –  І було таке прохання, щоб допомогти влаштувати одного хлопця.

Захисник підозрюваного в суді аргументував, що Богдан Кир`янчук нині не має важелів впливу на свідків, а також не має доступу до документів, тому потреби в цілодобовому арешті немає. А сам Богдан Кир`янчук обіцяє з`являтися в суд чи на допити за першим же викликом.

– Я працюю ще в науковому плані, йде завершення роботи над докторською дисертацією, – каже Богдан Кир`янчук. – Часом треба вийти в бібліотеку. Визнаю свою провину і щиро каюсь.

Також сьогодні у суді планують розглянути клопотання прокуратури щодо відстронення освітянина від займаної посади.

Нагадуємо, 28 липня завідувача кафедри української літератури РДГУ Богдана Кир`янчука затримали під час одержання двох тисяч доларів неправомірної вигоди.

«Четверта влада» вивчала тему хабарництва у рівненських ВНЗ. У 2015-му році 55% опитаних нами студентів РДГУ повідомили, що давали хабарі принаймні один раз і лише 45% ніколи не робили цього у стінах вишу.

Також спілкувалися на цю тему зі студентами НУВГП. Журналісти поспілкувалися із шістдесятьма студентами та випускниками вишу. Майже чверть із них відмовилися говорити про хабарництво у ВНЗ. Із 48 тих, хто погодився говорити – 42 людини стверджують, що хабарництво у «водному» є. А 26 із них, хоча б одного разу, давали хабара особисто.

Оновлено: Сьогодні ж суд, за клопотанням слідчого, відсторонив підозрюваного із займаної посади.


КОМЕНТАРІ

Всі коментарі – це не редакційні матеріали, не мають попередньої модерації, суб’єктивні повідомлення і можуть містити недостовірну інформацію, яку не встигли видалити чи пропустили адміністратори. Якщо у вас є докази, що наведені в коментарях факти не відповідають дійсності – звертайтесь на редакційну пошту з конкретними зауваженнями і коментарі будуть адміністровані. Разом з тим нагадуємо, що згідно із українським законодавством, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за оціночні судження.

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях грубощі щодо інших учасників дискусії та наклепи (поширення завідомо неправдивдивої інформації, яка порочить іншу особу) - можуть бути забанені адміністратором

Розслідування

Рівненщина

Волинь

Консультації

в Україні та світі

вгору