Хто розпоряджатиметься 72 мільярдами на охорону здоров'я українців

Один з тих, хто може очолити НСЗУ – Андрій Шипко – колишній нардеп регіонал. Центр протидії корупції пише про нього так: «Шипко входить до комітету з питань охорони здоров'я, причому його родина має бізнес в медичній сфері. Конфлікт інтересів? Не виключено. До речі, у свій час Шипко подав законопроект про скасування міжнародних закупівель ліків, які давно довели свою ефективність».
Джерело
facebook.com/antac.ua

Сьогодні розпочалося тестування кандидатів на посаду голови Національної служби охорони здоров’я. Його проводить Національне агентство з питань державної служби.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу. 

Участь у тестуванні беруть 8 кандидатів:

Андрій Віленський – директор Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ, раніше – головний лікар мережі клінік «Добробут».  

Андрій Шипко – депутат ВР сьомого та восьмого скликань від Партії регіонів та від групи Партії «Відродження» відповідно.

Юлій Хомутовський – експредставник Санітарно-епідеміологічної служби.

Вадим Арістов – керівник громадської організації Revival Institute for Future. 

Василь Гостюк – заступник голови Чернівецької облдержадміністрації.

Оксана Мовчан – нинішня тимчасова виконувачка обов’язків голови НСЗУ.

Наталія Рябцева – заступниця голови НСЗУ.

Марина Алтухова – підприємиця. 

Колишня очільниця МОЗ Уляна Супрун на своїй фейсбук-сторінці написала, що, «з огляду на кандидатів на посаду, є великий ризик, що НСЗУ, а отже доля мільйонів українців, може потрапити у погані руки».

Щодо цих кандидатів детально висловилася депутатка від «Голосу» Олександра Устінова: «Розпорядження коштами всієї української медицини вже за кілька днів може опинитися в руках колишніх регіоналів чи людей, близьких до нинішньої влади».

Колишній очільник Національної служби охорони здоров’я Олег Петренко у великому інтерв’ю для liga.net сказав:

«Якщо станеться так, що не ті люди, які зі служби, очолять НСЗУ, треба буде дуже жорстко реагувати. Це буде дуже поганий сигнал».

Люди з НСЗУ – це Оксана Мовчан, Наталія Рябцева та Андрій Віленський.

Нагадаємо, що Національна служба охорони здоров’я – це державний страховик, який гарантує, тобто оплачує, медичні послуги для українців за програмою «Доступні ліки», в рамках первинної медичної допомоги, а з квітня 2020 – також спеціалізованої медичної допомоги.

Як це працює, ми детально пояснювали тут.

У 2020 році НСЗУ розпоряджатиметься 72-ма мільярдами гривень.

Колишній очільник НСЗУ Олег Петренко наприкінці листопада 2019 року подав у відставку за власним бажанням через «дуже різні фундаментальні цінності з командою, яка зараз працює над трансформацією системи охорони здоров'я».


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у Telegram або на сторінку у Фейсбук.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте