«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user Taras
професор, викладач міжнародного бізнесу в Університеті Північної Кароліни

«Хто ж так помалу патрони носить»: чому США/Захід (поки) не дали Україні важку зброю

Щось якось аж занадто. Навіть Арєстович виглядає занудним песимістом порівняно з тим, що пише/каже преса США в останні дві-три дні.

Вибрав одне інтерв'ю, яке добре ілюструє дух репортажів і новин, що крутяться на каналах США нон-стоп зараз. Переповідаю, що чую, а ви вже самі вирішуйте, чи є підстави, чи ні. 

Отже, інтерв'ю з двома аналітиками: один генерал Армії, інший аналітик ФБР по контртероризму.

Тезово:

 • Форбс повідомляє, що ЗСУ мають зараз більше танків, ніж до війни. Росіяни їх просто кидають в паніці пачками.  
 • Перехопленні розмови російських військових чітко вказують (а) повну дезорієнтацію, нехватку провізії, їжі, палива, амуніції, запити забрати їх додому, самовільне ховання по лісах, але також і (б) численні воєнні злочини, свідомий обстріл житлових кварталів і сіл.
 • Генерал каже, що він 32 роки слухав перехоплені розмови військових у всіх можливих конфліктах, і такої дезорганізації і таких злочинів ще в ефірі ніколи не чув. Таке враження, що говорять якісь аматори, школярі грали в войнушку, заблудилися, і не знають що робити. 
 • Виглядає так, що багато з них дійсно думали, що їдуть на навчання, що багато з солдат РФ не лише були непідготовлені, а дійсно не знали, що вони їдуть на війну в Україну. Ми спершу не вірили, думали полонені так кажуть, щоб уникнути покарання. Але все більше ці темі звучать у їх перехоплених приватних розмовах. Таке враження, що путін дійсно кинув велику к-сть непідготовлених і непоінформованих призовників. 
 • В РФ генерали, полковники і вищий офіцерський склад вмирають в небаченій к-сті для будь-якої війни. Все вказує на те, що сержантський і молодший офіцерський склад або некомпетентний, або відмовляється надавати злочинні накази, або солдати дезертують, що заставляє вище керівництво самим «наводити порядок» на передовій, що для багатьох кінчається печально. 
 • З іншої сторони, така дезорганізація не дивна. Якщо тобі обіцяли прокататися на танчіку на параді по Хрещатику ще в лютому, а вже кінець березня, більшість твоїх товаришів загинули, в тебе кінчилася їжа, в танку нема соляри, твої офіцери або мертві, або не знають, що робити... Звичайно, що і солдати знизу, і полковники на чолі в паніці і хаотично намагаються викрутися.
 • При тому всьому, Українці показують небачений героїзм. Зрозуміло, що вони воюють за свою землю, за свою сім'ю, за свою домівку, злість накопичилося ще з 2013-го. Але все ж, місце мають не поодинокі випадки зухвалих нападів, а масовий героїзм. Але додатково, воюють надзвичайно розумно. Найменші підрозділи мають автономію і дуже хитрих командирів. Заманюють, обмотують, закручують так, що часом беруть мало не голими руками дезорієнтованого ворога. Що дивно, враховуючи, що більшість українських вояків все ж не професійні військові.
 • Ну і чому (поки) не дають важке озброєння:
 • Спершу путін планував, що Україна впаде за кілька днів, що кілька підрозділів ГРУ просто візьме Київ і на тому буде кінець. Захід, очевидно, теж так думав, тому готувався підтримати демонстрації протесту.
 • Потім путін побачив, що падіння трохи розтягнеться в часі, почав кидати танки, і Захід відповідно почав планувати поставку легкої зброї для партизанської війни. Але і тут все було з затримкою. Україна просить від тисячі до двох тисяч джавелінів на день. Ніхто не розраховував, що у них буде можливість їх так швидко відстрілювати. Ніхто не чекав такого масштабу і успіху.
 • Поки йшли ті джавелени і стінгери,  Українці пішли в контр-наступ і тепер виявляється треба важке наступальне озброєння. 
 • Проблема в тому, що Пентагон і Білий Дім – дуже повільні бюрократичні машини. На прийняття рішень і зміни стратегії ідуть роки, можливо місяці. А в Україні все змінюється за тижні, навіть дні. Бюрократія просто не встигає.

І ці самі тези крутяться по всіх каналах...

Показове інтерв'ю генерала армії і ФБРівського аналітика – послухайте.

Тільки по про-Демократичних каналах це дається як «ми стараємося, але не встигаємо підносити патрони», а по про-Республіканських «Байден слабак, хто ж так помалу патрони носить!».

Відображають такі новини реальність?

Чи так як спершу «Захід» дуже переоцінював армію РФ і дуже недооцінював ЗСУ, так само грубо помиляється, тільки вже в інший бік?

Ну і багато репортажів про багато крові мирного населення. Десь вчора Держдеп вже офіційно заявив, що має беззаперечні докази воєнних злочинів і точаться розмови, як то має відбуватися суд і покарання винних.

Як би там не було, оце чують американські споживачі останні пару днів

P.S. Примітно, зверніть увагу, що генерал часом каже «ми» почали перемагати, «ми» пішли в контрнаступ. Часом виправляється, «українці» пішли в контрнаступ, а часом так і каже «ми»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте