«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user Taras
професор, викладач міжнародного бізнесу в Університеті Північної Кароліни

Нове в пресі США – вислів «програш Росії»

Останні 2-3 дні, мені все більше потрапляють на очі публікації де вживається вираз «програш Росії». 

Ось кілька прикладів:

«Реакція Директора ЦРУ на аудіоперехват, де російські солдати жаліються, що їх покинули напризволяще»

Інтерв'ю з Директором ЦРУ і командувачем військами під час війни в Іраку Петреусом. Спершу крутять кліп, де російські солдати клянуть своє начальство, кажуть, що без їжі і припасів вже кілька днів, що не знають, що робити, що командири взагалі втекли і вони тут сидять і думають, відступити чи на#єр перестріляти командирів.

На це Петреус каже, що чого дивуватися, що польові командири полишили своїх бійців, коли та сама тенденція іде аж доверху. За два місяці війни, не було ЖОДНОГО відео з путіним, чи хоча б Шойгу, які провідують поранених солдат, чи хоча б згадують, що є поранені і вбиті та висловлюють співчуття сім'ям і готовність підтримати тих, хто ще воює.

Петреус каже, що в цілому таке нехлюйство в ставленні до солдат завжди було притаманне Росії, але все ж абсолютний ігнор персоналу цього разу зашкалює. А якщо навіть найвище керівництво мало своїх солдатів в одному місці, то й не дивно, що таке саме ставлення просочується на низові рівні.

Далі мова про те, що наступи по всіх напрямах провалилися, навіть Маріуполь толком не можуть взяти, мораль і мотивація низька. Певно саме тому путін демонстративно тестує міжконтинентальні ракети, типу лякає Америку своїми бомбами, бо на полі бою нема чим лякати.

«Що поразка Росії в війні з Україною означатиме для путіна і для Росії?»

На CNBC два експерти обговорюють, що такий провал буде кінцем не лише для режиму путіна, але і приведе до можливого розпаду Росії. Постійно наголошують, що це вже катастрофа і військова, і економічна, і політична, і культурна для Росії.

Експерти виражають впевненість, що скоро народ Росії почне виставляти путіну пред'яви і це є великою загрозою політичному майбутньому путіна.

«Китай собі на умі, спостерігаючи провали Росії в Україні»

Associated Press на додачу до обговорення можливих внутрішніх проблем Росії через програш Україні ще і спекулюють, що з цим робитиме Китай і зазначають, що міф про військову міць Росії остаточно зруйнований і це дуже підігріває апетити сусідів Росії, зокрема Китаю, відхопити собі шмат побитої і безсильної країни.

«Байден відкрито кепкує з програшу путіна в Україні»

Newsweek взагалі опустився до насмішок над Росією і цитує сьогоднішні вранішні зневажливі коментарі Байдена, де той дуже агресивно і зневажливо озивався про путіна.

«Скільки Росія буде винна Україні?»

Ну і дуже багато обговорень про те, скільки і як має виплатити Україні Росія. Тут мова і про трибунал, і про відповідальність, і про репарації. Поки, звичайно, ніякої конкретики, але різні експерти діляться думками, як то все буде працювати, про які суми мова, хто особисто мав би відповідати, і так далі.

Звичайно, конкретики тут ніякої. Нема ще ніякої перемоги. Нічого ще не ясно. Але отакий сентимент починає вимальовуватися в західній пресі.

Мені видається це пов'язаним з на вигляд провалом другої хвилі наступу. Чекали серйозних проривів на Сході і Півдні, три тижні оголошували великі битви, але останні 2-3 дні все більше стає ясно, що не буде проривів, не буде епохальних битв.

Максимум будуть безглузді і пакосні бомбардування з відстані і не факт, що вони дадуть путіну результат.


З одного боку, така хвиля згадувань ймовірної поразки Росії обнадіює. З іншого, щоб така самовпевненість не розслабила і захід не відійшов від справ, думаючи, що перемога України вже в кишені. 

Як на мене, рано, дуже ще рано. Ще далеко не все вирішено і західна преса трохи зарано святкує перемогу. Але радує обговорення самої можливості перемоги України. В перші дні була впевненість в перемозі Росії. На Україну не ставив ніхто. Зараз сентимент і очікування змінилися. 

А ви як думаєте?

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте