Спормайданчики, публічні простори, шашлики у парку та фестивалі

Рівняни подали проекти на Громадський бюджет

У парку Слави, з боку вулиці Костромської, пропонують, в межах Громадського проекту, облаштувати зону барбекю
Джерело
Ілюстрація з проектної пропозиції, поданої на Громадський бюджет

Громадський бюджет Рівного – один з інструментів участі громадян в управлінні містом, що дозволяє запропонувати власні ідеї для розвитку міста, які будуть втілені за кошти міського бюджету. Цьогоріч активні рівняни підготували майже вдвічі більше проектів, ніж у 2016 році – 86 проти 45-ти.

Яких саме змін хочуть рівняни у місті та в яких сферах – у матеріалі «Четвертої влади».

Цього року на Громадський бюджет Рівного, загальний фонд якого становить 10 мільйонів гривень, подали 86 проектів, сумарна вартість яких - 47 548 226 грн. Серед них 39 малих (до 250 тисяч грн.) та 47 великих (до 1 млн 250 тисяч грн) проектів.

Найбільше проектів – у сферах культури та комунального господарства

Проекти передбачають реалізацію ідей у різних сферах життєдіяльності міста, зокрема у сфері дорожнього господарства, культури, освіти, спорту, комунального господарства, безпеки та громадського порядку, охорони здоров’я, соціального захисту, телекомунікацій, зв’язку та інформаційних технологій.

Найбільш пріоритетними для розвитку виявились сфери культури, ЖКГ, освіти та спорту.

Як і минулого року, у сфері культури рівняни подали проекти, що передбачають облаштування паркових територій.

Зокрема відновлення ландшафтного дизайну парку біля ПДМ.

А також одразу декілька ініціатив у парку культури і відпочинку ім. Т. Шевченка – облаштування універсального простору «ART-пательня», для проведення культурних заходів, створення у парку дерев’яних фігур, відновлення дерев’яного дитячого майданчика та відновлення фонтану, відомого рівнянам як «Дюймовочка».

Крім того, у переліку проектів чимало фестивалів:

 • Міжнародний фестиваль спортивно-бальних танців «Різдвяний бал 2018»,
 • всеукраїнський хореографічний фестиваль Art Soul,
 • рок-фестиваль «Only rock’n’roll»,
 • фестиваль народно-ужиткового мистецтва «Рівненські пироги»
 • міжнародний кінофестиваль «Місто мрії».
Майбутній вигляд фонтану "Дюймовочка". Візуалізація проекту

Як і минулого року, багатьох рівнян турбує облаштування міського простору, що й відображено у проектах, поданих у сфері комунального господарства.

Серед проектів є другий етап відновлення парку біля ПДМ – продовження проекту, який став переможцем Громадського бюджету 2016 року.

Одразу кілька проектів передбачають облаштування просторів для відпочинку.

Зокрема:

 • створення зони барбекю та сімейного відпочинку на Пагорбі Слави,
 • відновлення скверу «Пересопницький»,
 • облаштування набережної озера Басів Кут,
 • встановлення відпочинкових лав та огородження біля озера «Лебединка»,
 • облаштування парклету на вулиці Словацького
 • реконструкція вулиці Поштової під історичний вигляд.

Крім того, є ініціативи встановлення дитячих майданчиків – на Проспекті Миру, на мікрорайоні Тинне і на Боярці. 

Вулиця Словацького може стати комфортнішою завдяки ось такому парклету.

Також рівняни у своїх проектах приділили увагу відновленню та розвитку спортивної інфраструктури.

Зокрема, одразу декілька проектів передбачають відновлення футбольних майданчиків – по одному в районі Автовокзалу, Будинку офіцерів (Соборна) та двох – на Північному (на вулицях Є. Коновальця та Гайдамацькій).

Окрім футболу, є проект побудови майданчика для пляжного волейболу, спортивного майданчику для занять різними видами спорту у Золотієві а також проведення «Рівненської бігової ліги 2018».

Подібний міні-футбольний майданчик може з`явитися в дворі будинків 287, 291 та 69 по вул. Соборній 

Значно зросла кількість проектів в сфері освіти – від 1-го минулого року до 12-ти цьогоріч.

Серед пропозицій рівнян – облаштування освітніх просторів та креативних хабів, зокрема «Leader Hub» – відкритий, інтерактивний простір на базі ПДМу та STEM-коворкінг – відкрита коворкінг-лабораторія для популяризації технічної і природничої освіти. 

Також рівняни ініціюють організацію різних тематичних клубів:

 • Клуб національно-патріотичного виховання «Kozach’OK»,
 • Docu/Клуб з прав людини,
 • Підлітковий клуб «Сам собі психолог»
 • Rivne StarUp Club.
Так виглядатиме LeaderHub – інтерактивний простір на базі ПДМ

Звісно, це далеко не повний перелік усіх ідей. З повним переліком проектів та інформацією про них можна ознайомитись на сайті Громадського бюджету.

Ініціатива – не значить втілення

Наразі усі 86 проектів перебувають на етапі аналізу. Усі проекти розподілені між профільними управліннями, які здійснюють їх аналіз.

На етапі аналізу визначається чи реально за один бюджетний рік втілити той чи інший проект, чи знаходяться приміщення чи земельні ділянки, де передбачена реалізація проектів, у комунальній власності, чи можливо втілити проект в межах тих коштів, що передбачені автором проекту.

В разі виявлення якихось невідповідностей профільне управління має сконтактувати з автором проекту, і разом з ним підкоригувати проект так, аби його можна було реалізувати.

Аналіз проектів триватиме до 21 вересня включно, після чого кожне управління сформує свій висновок щодо можливості (або неможливості) реалізації проектів. Ці висновки будуть представлені на засіданні Координаційного комітету Громадського бюджету, що, попередньо, має відбутися 27 вересня.

В разі негативного висновку в управлінні мають обґрунтувати причини, через які проект не може бути реалізований.

Після цього Координаційний комітет приймає рішення про винесення проектів на голосуванння. Саме тому не сам факт подачі проекту, а якісна проектна заявка, що відповідає усім вимогам Положення про Громадський бюджет міста, є запорукою потрапляння проекту на голосування.

Коли і де голосувати?

Точні дати, коли відбудеться голосування, будуть визначені на засіданні Координаційного комітету Громадського бюджету. Зараз можна точно сказати, що відбудеться воно у жовтні й триватиме впродовж тижня.

Щодо місць для голосування, то остаточне рішення також буде прийнято Координаційним комітетом. Ймовірно, як і минулого року, року місцями для голосування будуть приміщення ЦНАПу, Рівненського міськвиконкому та 4-х ЖКП міста.

Нагадаємо, що зараз триває реалізація проектів Громадського бюджету, підтриманих рівнянами у 2016 році.

Зокрема, днями у Рівному встановили «сонячне дерево», що дозволяє заряджати мобільні пристрої за бопомогою енергії від сонячних батарей. Щоправда встановили його вже восени, коли кількість сонячних днів менша.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте