Рівненського пастора і його друзів, які утримували людей в реабілітаційних центрах, залишили в СІЗО

Рівненський пастор Юрій Борисік заснував організацію, учасників якої тепер судять через викрадення людей
Джерело
Фейсбук Юрія Борисіка

Рівненський міський суд залишив під вартою 15 організаторів так званих реабілітаційних центрів, де утримували людей з нарко- та алко- залежностями. Вони будуть під вартою 60 діб без права внесення застави. Всі ці люди належали до організації «Здорова країна», яку у Рівному заснував пастор Юрій Борисік. Він є ключовою особою у цій справі.

19 травня СБУполіція та прокуратура викрили організацію, яка, за їхніми повідомленнями, під виглядом реабілітації від нарко- та алкозалежності позбавляла волі людей. При цьому дозвільних документів чи фахівців для проведення реабілітації нібито не було.

За інформацією поліції, до складу організації входить 21 член. Дехто з них раніше сидів у в'язниці за вчинення тяжких злочинів. Вони нібито утримували 145 людей. 90 з них визнали себе потерпілими.

До керівників «реабілітаційних центрів» зверталися родичі людей, які мають залежності і потребують лікування. Вони платили організаторам спочатку орієнтовно вісім тисяч гривень, а потім – нібито 5-12 тисяч на місяць.

Людям обіцяли хороші умови в орендованих приватних будинках, сауни і догляд. Натомість поліцейські розповідають, що цих людей викрадали, тримали в будинках без належних умов, освітлення, харчування. А за порушення правил карали, принижували, змушували носити дерев'яні таблички, не дозволяли виходити з будівлі і накачували невідомими ліками.

цц
Фото умов перебування людей в реабілітаційних центрах, оприлюднені ГПУ

«Учасники групи забороняли потерпілим вільно пересуватися і примушували їх працювати на різних об’єктах будівництва. До «порушників режиму» зловмисники застосовували фізичне насильство і катування» – повідомляє Служба безпеки України.

На таких «реабілітаційних центрах», за версією поліції, організатори заробляли приблизно мільйон гривень на місяць.

Працівники СБУ, поліцейські та прокурори 19 травня навідались в ці будинки, розбиваючи при цьому вікна. Провели 27 обшуків.

Фото СБУ 

Йдеться про організацію «Здорова країна», засновану у Рівному в 2017 році. Вона відома своїми акціями проти наркотиків, благодійністю, а ще релігійним спрямуванням.

На сайті організації повідомляють про 450 «врятованих» людей. Її заснував рівненський пастор Юрій Борисік, відомий службами в релігійній організації «Церква християн віри євангельської «Царство бога», його дружина Діана та мешканець Харкова Олександр Сухоруков. Директор «Здорової країни» – Артем Парчевський.

ап
Юрій Борисік також проводить служби онлайн. Скриншот з його блогу «Щоденні роздуми: Довіряйте Богу вашому, та будьте мужні!» від 7 травня з каналу на ютуб
«Царство Бога Рівне»

За три роки роботи «Здорова країна» відкрила філії у Харкові та Вінниці. Правоохоронці також повідомляють про центр у Тернопільській області.

іі
Директор «Здорової країни» Артем Парчевський, пастор Юрій Борисік та керівник організації (за інформацією з її сайту)  Михайло Шмаков. Фото з інстаграму Артема Парчевського

У мережі є чимало реклами «Здорової країни». У ролику нижче Артем Парчевський розповідає про умови утримання людей з залежністю, де, з його слів, їжу готують «кращі повари Франції та Італії».

21 травня ми потрапили на два засідання Рівненського міського суду, де обирали міри запобіжного заходу Юрію Череватенку, якого на сайті «Здорової країни» представляють директором одного з відділень зі спортивним ухилом в санаторній зоні Рівненської області, та Георгію Бабаєву, який, за інформацією з сайту організації, є директором одного з відділень у Рівному.

В суді Георгій Бабаєв просив обрати йому домашній арешт, адже він насильством не займався.

Георгій Бабаєв просив суд помістити його під домашній арешт. З журналістами він спілкуватися не захотів

 – Зі слів людей, з якими я займався, ніякого насилля з мого боку не було. Вважаю, що це важливий доказ. Я не збираюсь перешкоджати слідству. Прошу домашнього арешту, – звертався Георгій Бабаєв до суду.

фф
Лише кілька днів тому Бабаєв та Шмаков давали інтерв'ю на каналі Рівне 1. Скриншот із програми «На часі»

Ми також спілкувалися з людьми, які живуть в одному з будинків, де нібито реабілітують людей із залежностями, у Рівному. Там перебували мешканці різних регіонів, окремі з яких виглядають неповнолітніми.

З їхніх слів, перебувають вони там з власної волі, можуть вільно пересуватися і жодної агресії щодо них не було. Вони не розуміють, за що затримали їхніх «друзів», які «рятують людей і займаються хорошими справами», і кажуть, що правоохоронці ввірвалися в будинок і стріляли, хоча вони могли їх пустити без застосування сили. Відповідати на подальші запитання і говорити на камеру вони відмовилися.

Наразі поліція проводить досудове розслідування у цій справі. Принаймні до 17-18 липня 15 учасників організації будуть у слідчому ізоляторі Рівного. Їм може загрожувати від п'яти до десяти років позбавлення волі.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте