«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user Zhukovska
суддя Дубенського міськрайонного суду

Суддівська історія про ДТП: теща просить пошкодувати зятя

А ви стикались з горем людей, яких аварія висмикнула зі звичного життя і жбурнула по різні сторони в кримінальний процес?

...Зима. Рухається автомобіль. За кермом зять. Поряд тесть. Раптове зіткнення. Сильно травмувався пасажир.

Через декілька днів під час стаціонарного лікування чоловік помер.

А ще через півроку зять опинився на лаві підсудних як обвинувачений у вчиненні тяжкого злочину: порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинили смерть потерпілого.

Під час судового розгляду водій повністю визнав цивільний позов прокуратури в інтересах лікарні і вину. Щиро каявся. Теща після трагедії переселилась в їх з дружиною дім. Кохана на пізньому терміні вагітності. Першій донечці лише 5 років. Сам шофер-підприємець і займається поставками. Після смерті тестя - єдиний годувальник в родині. Без посвідчення водія невеличкий бізнес доведеться згорнути і відшкодовувати збитки також через невиконані контракти.

Потерпіла теща звернулась до суду із промовою щодо міри покарання…

...Ваша честь, в нашій родині сталось велике горе. Через цю аварію пішов з життя мій коханий чоловік, з яким ми разом прожили більше 30 років. І винен у цьому коханий чоловік моєї єдиної доньки.

Вона пробачила власному чоловіку смерть власного батька. І готується народити в шлюбі другу дитину.

Я бачу, як зять любить мою доньку і онучку. Після аварії ми дійсно живемо усі разом єдиною сім’єю. Я пробачила і допомагаю чим можу.

Якщо Ви позбавите його волі або посвідчення водія, то моя онученька, вагітна донька і я залишимось без засобів існування та з розбитими від горя серцями. Трагедія лише поглибиться.

Будь ласка, не карайте його суворо. Життя нас усіх вже покарало. Призначте мінімальне наскільки це можливо...

Але ж внаслідок його винних дій настала смерть людини... І одночасно з ним пов’язані ще чотири життя.

Злочин необережний. Багато пом’якшуючих вину обставин, а обтяжуючих немає. Виправлення можливе без ізоляції від суспільства.

Суд зробив висновок, що позбавлення обвинуваченого права керувати транспортними засобами призведе до скрутного матеріального становища всієї родини, в тому числі потерпілої, ускладнить виконання за цивільним позовом, а значить не може бути застосоване.

Саме таке покарання суд вважав справедливим, а також необхідним і достатнім для виправлення обвинуваченого та попередження вчинення ним нового злочину.

Визнати винним… Призначити покарання у виді позбавлення волі… Звільнити від відбування з іспитовим строком… Покласти обов’язки… Цивільний позов задовольнити і стягнути з обвинуваченого гроші... Судові витрати стягнути з обвинуваченого на користь держави.

Вирок виконано.

Минули роки. А в пам‘яті лишилась ця справа.

Суддя за кермом дивиться на дорогу не тільки як водій. Знову і знову проїжджаючи місця ДТП, він мимохіть згадуєь драматичні розповіді у судовій залі, а перед очима постають жахливі фото із матеріалів справ і заплакані лиця.

Люди, будьте уважні на дорогах. Бережіть себе і навколишніх!

#СуддівськаІсторія на основі реальних подій зі зміненими даними.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)