Віддав мільйони – отримав волю: рівненський депутат-лісник визнав себе винним у незаконному збагаченні

Восени 2023 року вдома та на робочому місці депутата та членів його сім’ї правоохоронці провели обшуки. Під час слідчих дій лише готівкою виявили та вилучили понад чотири мільйони доларів США у різній валюті. 29 травня 2024 року вироком суду майже 100 мільйонів гривень з вилучених грошей конфіскували в дохід держави
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Дмитро Домащук) на основі фото з інстаграм-сторінки Юрія Ойцюся та сайту телеканалу «Рівне 1»

Колишній головний лісник Рівненщини та депутат Рівненської обласної ради від партії «Сила і честь», Віталій Сухович уклав угоду зі слідством. 29 травня 2024 року її затвердив Вищий антикорупційний суд.

Згідно з угодою, Суховичу призначили покарання – п'ять років позбавлення волі, проте він не сидітиме за ґратами. Його звільнили від відбування покарання та встановили іспитовий строк – три роки. Тобто якщо за три роки він не вчинить злочину, то не сидітиме.

А 98 мільйонів 441 тисячу 633 гривні, походження яких він не зміг пояснити – конфіскували.

«Гроші колишньої дружини» повернули

4 червня 2024 року прессекретарка Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк розповіла «Четвертій владі», що угоду ініціював сам Віталій Сухович. За більш детальною інформацією порадила написати запит, та додала:

– В нас ще немає повного тексту вироку, ми його чекаємо. Там ще у цьому вироку буде виправлення одруківки.

Попри слова прессекретарки, на час розмови з нею вирок вже був опублікований в реєстрі судових рішень.

З усього арештованого під час слідства зняли арешт: з квартири, банківських рахунків, автомобілів, земельних ділянок та частини грошей.

Зокрема це корпоративні права ТОВ «Кайсгольц», які належать колишній дружині Суховича Тетяні. А також нібито її частина грошей, вилучених під час обшуків – 67 тисяч гривень, 9 тисяч 100 доларів США та 50 тисяч 675 євро.

У нашому розслідуванні 2020 року ми розповідали про зв’язки Суховича з ТОВ «Кайсгольц» та його розлучення із дружиною, імовірно для того, щоб могти не декларувати майно.

Частину застави, яку внесли за Віталія Суховича 4 січня 2024 року у розмірі 10 мільйонів 140 тисяч гривень повернули заставодавцю. А 5 мільйонів, які заставодавець просив перерахувати на ЗСУ – суд врахував Суховичу як обставину яка пом’якшує покарання.

Спроба порятунку від готельєра зі Львова

Ми проаналізували одну із ухвал суду по справі Віталія Суховича та виявили, що гроші намагалися повернути через імовірно фіктивний договір безоплатного зберігання коштів.

В ухвалі йдеться, що 24 січня 2024 року «ОСОБА_16» вніс заставу за Віталія Суховича та ця ж «ОСОБА_16» 31 березня 2023 року під час ділової поїздки у місто Трускавець уклав з Суховичем договір безоплатного зберігання коштів на суму 1 мільйон 500 тисяч доларів США та 1 мільйон 400 тисяч євро. Гроші Суховичу нібито привіз адвокат «ОСОБА_17».

З декларації, яку Сухович подав 31 березня 2024 року ми дізналися, що людина, яка дала Суховичу гроші – готельєр зі Львова Ігор Машталер. Але в суді цей план не спрацював, зокрема тому, що про про існування такого договору слідчим повідомили лише через два місяці після обшуків.

Згідно з цією легендою, гроші Ігоря Машталера повинні були інвестувати в об'єкти готельно-ресторанного господарства на території Рівненської області та купівлю об'єктів нерухомого майна. На доказ цьому до справи додали лист регіонального Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях.

По номеру телефону Ігоря Машталера, який нам вдалося знайти, відповіла невідома жінка, та на прохання дати слухавку пану Ігорю, сказала –  «Цей номер вже дуже давно йому не належить».

Ми також запитали копію листа від Фонду держмайна та виявили, що запит нібито відправив адвокат АО «Авер Лєкс» Богдан Біленко – один із постійних адвокатів президента-утікача Віктора Януковича у справі по держзраді.

Ми зателефонували Богдану Біленку, проте він заперечив свою причетність до справи:

– Ви представляли Ігоря Машталера у справі Віталія Суховича? Чи передавали гроші Віталію Суховичу? – журналіст.

– Ні, ви помиляєтесь. Я нічого не передавав, ви помиляєтесь. І взагалі, я не знаю хто мені телефонує, – відмовив пан Біленко, попри те, що журналіст представився на початку розмови.

Зв’язатися із самим Віталієм Суховичем нам не вдалося, його номер наразі вимкнений.

Він має ще тридцять днів аби оскаржити вирок, а поки зобов’язаний періодично з'являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації та повідомляти про зміну місця проживання, роботи або навчання.


Долучайтеся до збору на FPV-дрони для рівненських дроноводів із 38-ї бригади морської піхоти.

Волонтерська монобанка:

https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте