Вже не лісівник, але досі у раді: чи складе засуджений за незаконне збагачення Сухович мандат обласного депутата

Наш журналіст зустрів Віталія Суховича в одному рівненському гіпермаркеті. Пан Сухович був одягнений у футболку із написом англійською «бажаю гарного дня». Він відмовився спілкуватися про конфіскацію коштів та подальші плани щодо депутатства та сказав, що «все є в інтернеті»
Джерело
Фото Дмитра Домащука

Колишній головний лісівник Рівненщини Віталій Сухович вже звільнився з посади заступника директора Поліського лісового офісу ДП «Ліси України». Але досі залишається депутатом Рівненської обласної ради.

У кінці травня, нагадаємо, Вищий антикорупційний суд визнав Віталія Суховича винним у незаконному збагаченні та конфіскував у нього понад 98 мільйонів гривень на користь держави. Це може бути підставою для дострокового припинення його депутатства.

Ми спробували дізнатися, чи позбавлять Віталія Суховича мандата та хто прийде на його місце.

Хто в черзі

На останніх місцевих виборах депутатом Рівненської обласної ради Віталій Сухович став від політичної партії «Сила і Честь». Балотувався він по територіальному виборчому округу №3, у який входили колишні Сарненський, Дубровицький і Рокитнівський райони. За нього проголосували три тисячi вiсiмсот п'ятдесят дев'ять виборців.

Відповідно до регламенту Рівненської обласної ради, повноваження депутата, чиї активи визнані судом необґрунтованими та стягненні в дохід держави, припиняються достроково – без ухвалення рішення радою.

Вирок Вищого антикорупційного суду щодо Суховича має набрати законної сили 28 червня 2024 року – у день проведення чергової сесії обласної ради.

Ми поцікавилися у голови Рівненської обласної територіальної виборчої комісії Василя Куриласа щодо припинення повноважень депутата Суховича.

– Мені нічого не відомо, думаю, що це завчасно, – каже Курилас. – Вже була історія з Данильчуком та Мельником, які й далі депутати. Як тільки отримаю документи, тоді зможемо говорити. Про дострокове (припинення повноважень депутата. – Авт.) з визначених підстав мене інформує облрада.

Олександр Данильчук та Микола Мельник Сила і Честь
Олександр Данильчук (праворуч на фото) обіцяв скласти мандати після ДТП і «п'яного скандалу» за його участі, втім передумав. Микола Мельник (ліворуч від Данильчука) восени 2023 року подав заяву про складання мандату, пов’язував це зі станом здоров’я, але згодом її відкликав. До слова, і Данильчук, і Мельник – з фракції «Сила і честь». Фото – з 22 сесії обласної ради, яка пройшла у квітні 2024 року. Фото Дмитра Домащука

Щодо кандидатів, які потенційно можуть прийти на депутатське місце Суховича, то на сайті облради знаходимо, що наступною у територіальному списку є Тетяна Богданець. Вона йде під п’ятим номером та отримала на виборах чотириста сорок сім голосів.

На місцевих виборах 2020 року жінка також балотувалася до Рокитнівської селищної ради, де і була обрана депутаткою. Проте у вересні 2021 року за власним бажанням склала повноваження. Як вказано в її щорічних деклараціях, відтоді вона працює у Головному управлінні Пенсійного фонду Рівненської області на посаді головної спеціалістки відділу наповнення бюджету.

Тетяна Богданець колишня депутатка Рокитнівскої селищної ради
Тетяна Богданець до місцевих виборів 2020 року працювала секретаркою Рокитнівської селищної ради. Фото з фейсбук-сторінки Рокитнівської селищної ради

Ми зателефонували пані Богданець.

– Вам надходила пропозиція стати депутаткою обласної ради від партії «Сила і честь»? Ваш номер наступний у територіальному виборчому списку кандидатів, – журналіст

– Ні.

– А якщо запропонують, погодитесь?

– Я не готова зараз сказати. Я подумаю, якщо буде така пропозиція. Поки що не наразі.

Якщо пані Богданець відмовиться від депутатства, місце запропонують Ярославу Романюку. У попередньому, сьомому скликанні облради, він вже був депутатом – від партії «Конкретних справ».

Нині він є депутатом Сарненської міської ради та завідує хірургічним відділенням Сарненської центральної районної лікарні.

Що кажуть в обласній раді

Ми зателефонували начальнику відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи обласної ради Богдану Гречку, щоб запитати, чи застосують до Суховича положення регламенту про дострокове припинення повноважень депутата.

– Я коментарів не даю,  – одразу відмовив пан Гречко, почувши, що питання стосуватимуться Суховича.

– Чому? – запитав журналіст.

– Тому що є у нас пресслужба, є керівництво. Я не уповноважений якісь коментарі давати.

– З приводу регламенту не уповноважені коментувати?

– Я не уповноважений ніякі коментарі давати. По-перше, не знаю, хто ви: чи ви журналіст чи не журналіст – звідки я знаю.

– Я ж вам представився. Які вам потрібні докази, що я – журналіст, і як вам їх надати?

– Ніякі не треба давати докази, я не даю коментарі, я ж сказав.

Гречко Богдан Адамович начальник відділу юридичного забезпечення
Начальник відділу юридичного забезпечення та кадрової роботи Рівненської обласної ради Богдан Гречко. Фото з офіційного сайту Рівненської обласної ради

З тим же питанням щодо регламенту ми звернулися до Ірини Синицької – консультантки з питань запобігання та виявлення корупції у Рівненській обласні раді.

– Так, це передбачено регламентом, але наразі у порядку денному такого питання я не бачу. Коли вирок набере законної сили, напевно, тоді це питання і розглядатиметься, – відповіла Ірина Синицька.

Позиція партії «Сила і честь»

Віталія Суховича обрали депутатом обласної ради від партії «Сила і Честь», проте він не є членом цієї партії.

На сайті Рівненської обласної ради також вказано, що Віталій Сухович є заступником голови постійної комісії з питань екології та земельних відносин.

Щоб дізнатися позицію партії щодо депутатства Віталія Суховича, ми зателефонували очільнику обласної організації партії «Сила і честь» та заступнику голови Рівненської обласної ради Віталію Ундіру.

Віталій Ундір заступник голови обласної ради
Віталій Ундір (праворуч) сказав, що «не пощастило мені як вам його зустріти» про Суховича та сподівається, що той прийде на засідання фракції 28 червня. Ліворуч на фото Олексій Бучинський, заступник голови облради та депутат від «ВО Свобода». Фото Дмитра Домащука

– Можливо, ви щось розповісте нам про плани Віталія Суховича щодо депутатства, бо при зустрічі він відмовився їх озвучувати.

– Можливо, розповість, як прийде на сесію. Вже декілька сесій він пропустив, на жаль. Я його не бачив. Я ще не бачив вирок суду – лише те, що написала «Четверта влада».

– Я давав у цій публікації посилання на вирок.

– Так, але у вироку нічого не сказано про депутатство чи складання повноважень.

– Віталій Сухович визнав себе винним у незаконному збагаченні, яка позиція партії щодо цього випадку?

– Ну, ви ж знаєте нашу позицію. У нас була вже подібна ситуація, і ви знаєте, як воно все завершилося.

Пан Ундір нагадав про Сергія Шевчука, депутата Рівненської обласної ради, якого обрали від партії «Сила і честь». У 2023 році він зізнався, що вимагав та взяв хабар – 1200 доларів.

До сесії 28 червня Віталій Сухович не подав заяву про дострокове складення ним депутатських повноважень за власним бажанням, повідомив нам керуючий справами виконавчого апарату облради Богдан Сологуб.


Долучайтеся до збору на FPV-дрони для рівненських дроноводів із 38-ї бригади морської піхоти.

Волонтерська монобанка:

https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте